Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження критичних та закритичних властивостей металевого церію

Дослідження критичних та закритичних властивостей металевого церію

Назва:
Дослідження критичних та закритичних властивостей металевого церію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,92 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Дніпропетровський національний університет
УДК  537.9
541.11
Снегірьов Максим Георгійович
Дослідження критичних та закритичних властивостей
металевого церію
01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Солдатова Євгенія Дмитрівна,
(Дніпропетровський національний університет).
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Чалий Олександр Васильович,
(Київський національний медичний університет),
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Понеділок Григорій Володимирович,
(Інститут прикладної математики та фундаментальних
наук національного університету “Львівська Політехніка”).
Провідна установа: Інститут фізики конденсованих систем НАН України, м. Львів.
Захист дисертації відбудеться “  ”     грудня     2002 р. о  4  год.  15  хвил. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 в Дніпропетровському національному університеті (49050 м. Дніпропетровськ, пр. Науковий 10, корп. 11, ауд. 301).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету.
Автореферат розісланий “  ” листопада 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д .051.02,
професор Спиридонова І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема фазових переходів та критичних явищ є однією з фундаментальних проблем фізики конденсованого стану. В останні роки вона привертає особливу увагу у зв'язку як з великим практичним значенням тих особливих властивостей, що спостерігаються в околі критичних точок та закритичній області різноманітних систем, так і з тим, що ця проблема не вирішена у повній мірі.
Одним з основних завдань теорії критичного стану є опис поведінки термодинамічних величин в околі критичних точок різних систем. Така задача була вирішена у загальному вигляді термодинамічним методом дослідження критичного стану. Цей метод базується на введенні конструктивного визначення критичного стану за системою лінійних однорідних і неоднорідних рівнянь і дослідженні умов стійкості критичного стану. Метод доводить існування чотирьох стійких типів критичного стану, які класифікуються за критичною поведінкою коефіцієнтів стійкості та критичним нахилом лінії фазової рівноваги, що пов'язаний з ними.
Принципово цікавим є ілюстрація цього висновку аналізом поведінки характеристик стійкості в околі критичних точок конкретних систем.
Важливим об'єктом такого дослідження є ізоморфний ?-б ?ерехід у металевому церії, для якого вперше було встановлено існування критичної точки, аналогічної критичній точці системи рідина-пара.
Труднощі вимірювання фізичних величин церію при високих температурах та тисках (TC=480 K, PC=1.45 ГПа) роблять актуальним аналіз його критичних властивостей за моделями. Актуальною задачею також є дослідження термодинамічним методом закритичної області ?-б ?ереходу, до кривої плавлення металу.
Мета і задачі дослідження. Дисертаційна робота присвячена дослідженню критичних і закритичних властивостей металевого церію за моделлю псевдобінарних розчинів Аптекаря-Понятовського та моделлю Рейнфорда-Едвардса термодинамічним методом. У відповідності з зазначеною метою у роботі поставлені такі задачі:
·
знайти весь комплекс адіабатичних та ізодинамічних характеристик стійкості у критичній та закритичній областях;
· дослідити поведінку моделей у критичній області відповідно термодинамічному методу дослідження критичного стану, знайти тип критичної поведінки моделей; порівняти поведінку термодинамічних величин моделей у критичній та закритичній областях між собою та з відомими експериментальними даними;
· провести вдосконалення моделей згідно з умовами стійкості; дослідити поведінку вдосконалених моделей;
· проаналізувати закритичну область зниженої стійкості ?-б ?ереходу у металевому церії: знайти лінії екстремумів термодинамічних величин, дослідити зв'язок термодинамічної стійкості системи в закритичній області з мінімумом температури плавлення церію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Дослідження критичних та закритичних властивостей металевого церію

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок