Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРМОІМПУЛЬСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОЧИСТКИ ПОВЕРХОНЬ ДЕТАЛЕЙ АГРЕГАТІВ АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ

ТЕРМОІМПУЛЬСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОЧИСТКИ ПОВЕРХОНЬ ДЕТАЛЕЙ АГРЕГАТІВ АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ

Назва:
ТЕРМОІМПУЛЬСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОЧИСТКИ ПОВЕРХОНЬ ДЕТАЛЕЙ АГРЕГАТІВ АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,19 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національний аерокосмічий університет
ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”
ЖДАНОВ ОЛЕКСАНДР АНДРІЙОВИЧ
УДК 621. 95. 47
ТЕРМОІМПУЛЬСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОЧИСТКИ ПОВЕРХОНЬ ДЕТАЛЕЙ АГРЕГАТІВ АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ
Спеціальність: 05.07.04 – технологія виробництва
літальних апаратів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2003
Дисертацєю є рукопис.
Робота виконана на державному підприємстві Харківський машинобудівний завод „ФЕД” і в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є.Жуковського „Харківський авіаційний інститут”
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Кривцов Володимир Станіславович, завідувач
кафедри технології виробництва літальних апаратів Національного аерокосмічного університету „ХАІ”
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Мовшович Олександр Якович, головний інженер Харківського науково-дослідного інституту технології машинобудування, м.Харків;
кандидат технічних наук Жеманюк Павло Дмитрович, головний інженер ВАТ “Мотор Січ”, м. Запоріжжя
Провідна установа: | ВАТ "Український науково-дослідний інститут авіаційної технології" Міністерства промислової політики України, м. Київ
Захист відбудеться 25 грудня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.062.04 в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського „ХАІ” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розіслано 22 листопада 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради к.т.н., професор Г.Л.Корнілов


Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Робота присвячена дослідженню, розробці та впровадженню технології й устаткування для термоімпульсної очистки поверхонь деталей гідропаливних агрегатів літальних апаратів від технологічних забруднень при механічній обробці.
Близька до абсолютної, надійність роботи агрегатів літальних апаратів закладається в процесі обґрунтування схемних, конструктивних і технологічних рішень; забезпечується у виробництві комплексом технологічних процесів при обробці, складанні, технічному контролі та випробуваннях; реалізується і підтримується в експлуатації.
Основні показники надійності гідравлічних і паливних агрегатів – довговічність, що характеризується ресурсом, безвідмовність і збережність. Такі показники, як ресурс і безвідмовність, забезпечуються у виробництві, а проявляються в умовах експлуатації. Паливні та гідравлічні агрегати літальних апаратів мають велику кількість різних за конструкцією та призначенням золотникових і плунжерних пар. По суті надійність агрегатів визначають високоточні елементи конструкції – золотникові та плунжерні пари. Необхідною умовою безвідмовної роботи є висока стабільність сил тертя в даних парах, для чого слід забезпечити якісну очистку та запобігання технологічним забрудненням поверхонь і кромок деталей. Попадаючи в зазори між робочими поверхнями прецизійних пар, тверді частинки викликають підвищення сил тертя, задирки і заклинювання тертьових пар, інтенсивний знос або зарощування зазорів. Причому, чим точніше механізм, тим він чутливіше до цих частинок. Основною причиною відмов є перевищення норм з масової концентрації, а не щодо розмірів частинок. При цьому концентрація частинок, які не утримуються бортовими фільтрами, поступово збільшується від початкового на порядок і більше.
Гранулометричний аналіз твердих частинок, виявлених у порожнинах і на поверхнях деталей агрегатів літальних апаратів, показав, що домінуючими є металеві і що розкид розмірів металевих частинок – від сотих часток до 200 мікронів. Найбільш масові частинки (більше 95%) мають величину менше 10 мікронів, із них більше 98 % частинок - розміри менше 5 мікронів.
Збільшення концентрації твердих частинок у два рази приводить до того, що напрацювання агрегатів зменшується в чотири рази.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ТЕРМОІМПУЛЬСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОЧИСТКИ ПОВЕРХОНЬ ДЕТАЛЕЙ АГРЕГАТІВ АВІАЦІЙНИХ ДВИГУНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок