Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИКМЕТНИКИ, ЩО ПОЗНАЧАЮТЬ ОСВІТЛЕННЯ В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ (ДИСТРИБУТИВНО-СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ)

ПРИКМЕТНИКИ, ЩО ПОЗНАЧАЮТЬ ОСВІТЛЕННЯ В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ (ДИСТРИБУТИВНО-СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ПРИКМЕТНИКИ, ЩО ПОЗНАЧАЮТЬ ОСВІТЛЕННЯ В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ (ДИСТРИБУТИВНО-СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,84 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ.І.І.МЕЧНИКОВА
ЦВЯК ЛАРИСА ВІКТОРІВНА
УДК 803.0-541.2
 
ПРИКМЕТНИКИ, ЩО ПОЗНАЧАЮТЬ ОСВІТЛЕННЯ
В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ
(ДИСТРИБУТИВНО-СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі німецької мови та загального мовознавства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Левицький Віктор Васильович,
завідувач кафедри німецької мови та загального мовознавства
Чернівецького національного університету
імені Юрія Федьковича
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Таранець Валентин Григорович,
завідувач кафедри української та іноземних мов Української Академії
державного управління при Президентові України, Одеський філіал
кандидат філологічних наук, доцент
Каравашкін Віктор Іванович,
завідувач кафедри німецької філології
Харківського державного університету
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра німецької філології, Міністерство освіти і
науки України, м.Львів
Захист відбудеться 15.11.2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова за адресою: 65058, Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 91
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова за адресою: 65026, Одеса, вул. Преображенська, 24
Автореферат розісланий 14.10.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Черноіваненко Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вивченню лексики як системи, початок якому було покладено видатним семасіологом Й.Тріром (Німеччина), надавалася і надається у сучасному мовознавсті велика увага.
Ретельне дослідження лексико-семантичних груп (далі ЛСГ) є актуальним завданням сучасної семасіології. Дослідження актуальних питань лексичної семантики, зокрема синтагматичних і парадигматичних відношень у лексиці, має практичне значення для викладання німецької мови в середній та вищій школі. У дисертації проводиться дослідження саме цих відношень у групі прикметників. Питання сполучуваності прикметників освітлення є досить актуальним і для адекватного перекладу слів, а тому отримання точних квантитативних даних про широту та інтенсивність синтагматичних зв'язків прикметників освітлення будуть корисними для тих, хто займається питаннями теорії та практики перекладу. Здатність слова сполучатися з іншими словами є досить важливою для семантичного змісту слова. Тому вивчення семантичної структури, як і одержання точного складу ЛСГ прикметників, є важливим для уникнення помилок при складанні синонімічних словників, словників-тезаурусів та словників словосполучень. Нарешті, вивчення лексичної сполучуваності має велике значення для теорії і практики автоматичного перекладу. Виходячи з цього, необхідність проведення дослідження ЛСГ прикметників освітлення є очевидною, і цим визначається актуальність нашого дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. У плані наукового дослідження кафедри німецької мови та загального мовознавства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича розробляється тема "Теоретичні та прикладні аспекти лексикології та лексикографії". Це дисертаційне дослідження належить до загальнокафедральної теми (номер держреєстрації: 01910034123) і затверджене Вченою Радою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (протокол №1 від 24 лютого 2000 року).
Метою дослідження є встановлення взаємозв'язків між словами всередині ЛСГ німецьких прикметників освітлення, удосконалення методу психолінгвістичного дослідження цієї ЛСГ та визначення семантичної структури прикметників із значенням "темний", "світлий", "матовий".
Поставлена мета передбачає виконання таких задач дослідження:
1) інвентаризувати ЛСГ прикметників, що досліджується, визначити структуру ЛСГ – ядро, основний склад, периферію;
2) дослідити синтагматичні зв'язки (семантику і сполучуваність) прикметників, домінант підгруп ЛСГ із значеннями "темний", "світлий", "матовий", виділених у результаті інвентаризації;
3) описати парадигматичні зв'язки між домінантами цих підгруп;
4) удосконалити психолінгвістичний метод дослідження семантичної структури полісемантичних слів;
5) дослідити семантичну структуру прикметників із значенням "темний", "світлий", "матовий" та встановити силу семантичного зв'язку між значеннями цих прикметників;
6) визначити основну семантичну функцію прикметників із значенням "темний", "світлий" і "матовий".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРИКМЕТНИКИ, ЩО ПОЗНАЧАЮТЬ ОСВІТЛЕННЯ В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ (ДИСТРИБУТИВНО-СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок