Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЯКІСТЬ СІРИХ ЛІСОВИХ ҐРУНТІВ ГЕМЕРОБНИХ ЕКОСИСТЕМ ТА ЇЇ ІНДИКАЦІЯ (БІОГЕОЦЕНОТИЧНИЙ ПІДХІД)

ЯКІСТЬ СІРИХ ЛІСОВИХ ҐРУНТІВ ГЕМЕРОБНИХ ЕКОСИСТЕМ ТА ЇЇ ІНДИКАЦІЯ (БІОГЕОЦЕНОТИЧНИЙ ПІДХІД)

Назва:
ЯКІСТЬ СІРИХ ЛІСОВИХ ҐРУНТІВ ГЕМЕРОБНИХ ЕКОСИСТЕМ ТА ЇЇ ІНДИКАЦІЯ (БІОГЕОЦЕНОТИЧНИЙ ПІДХІД)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,02 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Національний науковий центр
“Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського” УААН
ГАМКАЛО Зенон Григорович
УДК 631.416/417+631.427.1: 631.81(477.83)
ЯКІСТЬ СІРИХ ЛІСОВИХ ҐРУНТІВ ГЕМЕРОБНИХ ЕКОСИСТЕМ ТА ЇЇ ІНДИКАЦІЯ (БІОГЕОЦЕНОТИЧНИЙ ПІДХІД)
03.00.18 – ґрунтознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Харків - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному інституті ім. Івана Франка, Міністерство освіти і науки України та Інституті землеробства і тваринництва західного регіону Української академії аграрних наук.
Науковий консультант – | доктор географічних наук, професор
Позняк Степан Павлович, Львівський національний університет ім. Івана Франка, завідувач кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Медведєв Віталій Володимирович, Національний науковий центр “Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського” Української академії аграрних наук, головний науковий співробітник лабораторії геоекофізики ґрунтів
доктор біологічних наук, професор Білова Наталія Анатоліївна, Академія митної служби України, начальник кафедри товарознавства та митної експертизи
доктор біологічних наук, професор Топольний Федір Пилипович, Кіровоградський державний технічний університет, професор кафедри екології і навколишнього середовища
Провідна установа:
Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, кафедра ґрунтознавства і землевпорядкування, Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться “14” лютого 2006 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.354.01 у Національному науковому центрі “Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського” Української академії аграрних наук за адресою: 61024, м. Харків, вул. Чайковського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського” Української академії аграрних наук за адресою: 61024, м. Харків, вул. Чайковського, 4.
Автореферат розісланий “14” січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Павленко О.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. останніми десятиліттями розвинуті країни світу інтенсивно розробляють теоретичні та методологічні засади якості ґрунту як стабілізуючого чинника функціонування природних і гемеробних (окультурених) екосистем, засобу збереження та покращення якості повітря і вод, забезпечення комфортних умов існування та розвитку для рослин, тварин і людей, гарантії їхнього здоров'я. Таке жваве суспільне і наукове зацікавлення проблемою екологічної якості ґрунтів є небезпідставним, оскільки сучасний середньорічний темп втрати родючих ґрунтів сягнув катастрофічної межі – 6 млн га, що перевищує історичний тренд понад 30 разів [Б.Г. Розанов і ін., 1989].
У 1998 р. Міжнародною спілкою ґрунтознавців прийнято принципово нову концепцію якості ґрунту, яка базується на його здатності до реалізації численних екологічних функцій. В Україні залишається панівним застаріле поняття якості ґрунту, головно пов’язане з його родючістю, тобто агрономічним аспектом якості [В.В.Медведєв, 2002], що є наслідком недостатньо вичерпного та правильного уявлення про ґрунт. Однак окреслюється чітка тенденція екологізації ґрунтознавства у працях відомих українських вчених Р.С Трускавецького, В.І.Кисіля, С.А.Балюка, А.П.Травлєєва, Д.С.Тихоненка, Т.О.Грінченка, М.О.Горіна.
Проблема якості сірих лісових ґрунтів є особливо актуальною передусім у західному регіоні України, оскільки ці ґрунти за едафічним комфортом не відповідають потребам основних сільськогосподарських культур. У зв’язку з цим, оптимізацією їхньої агрономічної якості протягом тривалого часу займалися О.Д.Хоменко, Є.І.Козак, А.І.Гуменюк, В.І.Дука, З.М.Томашівський, М.Х.Чорнобай, І.О.Коцюба, Л.В. Дука, К.І.Просович, А.В.Погорецький, В.В.Сорочинський, В.С. Бульо, В.М.Петрунів, І.І. Петрунів, А.О.Дубицька, Г.Й. Сеньків, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ЯКІСТЬ СІРИХ ЛІСОВИХ ҐРУНТІВ ГЕМЕРОБНИХ ЕКОСИСТЕМ ТА ЇЇ ІНДИКАЦІЯ (БІОГЕОЦЕНОТИЧНИЙ ПІДХІД)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок