Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧІСТЬ ЛЮБОВІ ЯНОВСЬКОЇ В ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

ТВОРЧІСТЬ ЛЮБОВІ ЯНОВСЬКОЇ В ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

Назва:
ТВОРЧІСТЬ ЛЮБОВІ ЯНОВСЬКОЇ В ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,52 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ПРИЙМАК Інна Володимирівна
УДК 821. 161. 2’’ 18/ 19’’ – 3. 09 Л. Ян.
ТВОРЧІСТЬ ЛЮБОВІ ЯНОВСЬКОЇ В ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ
КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
10. 01. 01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата філологічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії української літератури та компаративістики Кам’янець-Подільського державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Насмінчук Галина Йосипівна
Кам’янець-Подільський державний університет,
доцент кафедри історії української
літератури та компаративістики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Погребенник Володимир Федорович
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри української літератури
кандидат філологічних наук, ст. наук. співробітник
Легкий Микола Зіновійович
Львівське відділення Інституту літератури
НАН України ім. Т. Г. Шевченка,
завідувач відділу франкознавства
Захист відбудеться "7" червня 2007 року о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35. 051. 13 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитись в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий "5" травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук Гарасим Я. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У вітчизняному літературознавстві початку ХХІ ст. актуальним залишається ґрунтовне вивчення історії українського письменства кінця ХІХ – початку ХХ ст. – одного з найвизначніших і найпотужніших періодів розвитку української літератури. Глибокі системні дослідження О. Гнідан, Ю. Кузнецова, І. Денисюка, С. Павличко, С. Хороба, Н. Шумило та ін. дозволяють по-новому осмислити тенденції і характер літературного процесу періоду fin de siecle. Поштовхом до внутрішнього оновлення мистецтва слова, до пошуків нових літературних форм була криза народницької ідеології наприкінці ХІХ ст. У наукових працях наголошується на модернізації класичного реалізму в зв’язку із зародженням модернізму на національному ґрунті. Н. Шумило зазначає, що в Україні модернізм не склався в естетичну систему на зразок західноєвропейської, а мав своє оригінальне вирішення, зумовлене хвилею національного відродження.
Невідкладним завданням сучасної літературознавчої науки є реставрація цілісної панорами літературного процесу, з урахуванням марґінальних, напівзабутих письменників, серед яких опинилася і Любов Яновська (1861 – 1933). Літературний доробок письменниці (псевдоніми – Ф. Екуртаже, Омелько Реп’ях) – оригінальне і своєрідне явище. Перу Л. Яновської належить велика кількість оповідань, повістей, романів, драматичних творів. У перші два десятиріччя ХХ ст. вони друкувалися на сторінках відомих українських часописів і альманахів, виходили окремо. Здавалося, її вагомий набуток мав би стати широковідомим в Україні, проте письменниця, яка останні десять років була прикута важкою хворобою до ліжка, залишилася малознаною за життя і майже забутою по смерті. Л. Яновську поховано в Києві на Байковому кладовищі, але наприкінці 70-х рр. ХХ ст. пам’ятник було знесено і в її могилі зроблено нове захоронення.
Проза і драматургія письменниці відповідають світоглядним настановам та ідейно-стильовим параметрам української літератури кінця ХІХ – початку ХХ ст., водночас її твори є самобутніми й оригінальними, на що вказувала вже тогочасна критика в особі Д. Антоновича, О. Грушевського, С. Єфремова, В. Леонтовича, І. Личка, Софії Русової. У радянські часи творчість Л. Яновської не вилучалася з літературного обігу, але дещо спрощена інтерпретація її літературного доробку як однозначно реалістичного ставала на заваді різнобічного наукового осмислення цієї постаті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ ЛЮБОВІ ЯНОВСЬКОЇ В ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок