Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАДИЦІЇ РОМАНТИЗМУ У ПАРАДИГМІ УКРАЇНСЬКОГО МОДЕРНІЗМУ

ТРАДИЦІЇ РОМАНТИЗМУ У ПАРАДИГМІ УКРАЇНСЬКОГО МОДЕРНІЗМУ

Назва:
ТРАДИЦІЇ РОМАНТИЗМУ У ПАРАДИГМІ УКРАЇНСЬКОГО МОДЕРНІЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,44 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Майборода Наталія Вікторівна

УДК 821.161.2-2.02
ТРАДИЦІЇ РОМАНТИЗМУ
У ПАРАДИГМІ УКРАЇНСЬКОГО МОДЕРНІЗМУ
Спеціальність 10.01.06 – теорія літератури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філології приватного вищого начального закладу «Донецький інститут соціальної освіти»
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Мних Роман Володимирович,
доцент кафедри романської філології та
компаративістики
Дрогобицького державного педагогічного
університету імені Івана Франка
 
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Гнатюк Мирослава Михайлівна,
професор кафедри теорії літератури та
компаративістики інституту філології Київського
національного університету імені Тараса Шевченка;
кандидат філологічних наук, доцент
Бородінова Маргарита Веніамінівна,
доцент кафедри історії української літератури та
фольклористики Донецького національного
університету
Захист відбудеться «21» травня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.11 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано «17» квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Тараненко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуалізація досліджень українського модернізму останнім часом зумовлена багатьма чинниками: поверненням забутих імен, зміною ідеологічних орієнтирів, розбудовою нової літературної свідомості тощо. Сама проблема українського модернізму, як і питання його ідейно-художньої специфіки, на сьогодні в українській літературознавчій науці вивчені досить повно, але і зараз існують ще питання, які потребують детальнішого опрацювання. Одним із таких аспектів, надзвичайно важливим в українському контексті, є проблема романтичних традицій в українському модернізмі, інакше кажучи – питання присутності романтизму як традиції в ідейно-художній парадигмі українського модернізму.
Тривалий час це питання вирішувалося як проблема так званого неоромантизму – літературного явища кінця ХІХ – початку ХХ. Поняття неоромантизм було загальноприйнятим у європейському літературознавстві на кінець ХІХ століття. Осмислення цього питання в українському літературознавстві простежується вже у працях Лесі Українки, яка практично вперше звернулася до його розгляду. Пізніше вказану проблему опрацьовували М.Вороний, М.Євшан, В.Панейко, І.Франко, С.Єфремов. У сучасних українських теоретичних дослідженнях модернізму переважає дискурсивний аналіз Див., зокрема: Агеєва В.П. Жіночий простір: Феміністичний дискурс українського модернізму: [монографія]. / В.П. Агеєва. – К.: Факт, 2003. – 320 с.; Гундорова Т.І. Проявлення слова. Дискурсія раннього українського модернізму. Постмодерна інтерпретація. / Т.І. Гундорова. – Львів: Літопис, 1997. – 297 с.; Павличко С.Д. Дискурс модернізму в українській літературі. / С.Д. Павличко. – К.: Либідь, 1999. – 447 с.
, що є провідним серед інших принципів і підходів, у тому числі й тих, що пов’язані з історичною поетикою, для якої проблема літературної традиції є надзвичайно важливою. Адже саме історична поетика та її засади дозволяють дослідити й проінтерпретувати зв’язок між двома епохами: романтизмом і модернізмом. Варто наголосити на тому, що типологічна близькість модернізму та романтизму давно вже констатувалась та певною мірою досліджувалась різними науковцями: від Д.Чижевського і до наших сучасників (М.Ільницький, С.Хороб, М.Наєнко тощо), чиї праці в цьому контексті критично осмислюються у пропонованій дисертації.
Звертаючись до проблеми неоромантизму, автор дослідження підкреслює, що усвідомлення сутності цього явища відбувалось не лише на рівні теоретичної та літературно-критичної думки, але й на рівні власне художньої практики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТРАДИЦІЇ РОМАНТИЗМУ У ПАРАДИГМІ УКРАЇНСЬКОГО МОДЕРНІЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок