Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОГНІТИВНІ ЗАСАДИ КОНСТИТУЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ

КОГНІТИВНІ ЗАСАДИ КОНСТИТУЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ

Назва:
КОГНІТИВНІ ЗАСАДИ КОНСТИТУЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,24 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського
Кузьмін Микола Миколайович
УДК 141.7: 316.642.3
КОГНІТИВНІ ЗАСАДИ КОНСТИТУЮВАННЯ
СОЦІАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ
спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: |
доктор філософських наук,
Мартинюк Юрій Миколайович,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, професор кафедри філософії
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Воропай Тетяна Степанівна,
Національний університет внутрішніх справ, професор кафедри філософії і політології
Кандидат філософських наук, професор
Чемшит Олександр Олександрович,
Севастопольський національний технічний університет, завідуючий кафедрою філософських і соціальних дисциплін
Провідна установа: | Дніпропетровський національний університет
Захист відбудеться “17” червня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою:
95007, м. Сімферополь, пр. ім. В.І. Вернадського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, пр. ім. В.І. Вернадського, 4.
Автореферат розісланий “17” травня 2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої Вченої Ради Креминський О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасних гуманітарних дослідженнях постійно підкреслюється роль різних аспектів пізнання в діяльності людей. Філософи, психологи, соціологи наполягають на необхідності приділення значної уваги уявленням, теоретичному і повсякденному знанню, різним інтерпретативним схемам та іншим когнітивним утворенням в аналізі соціокультурної дійсності. Аналіз когнітивних структур переміщається в центр історичних, соціальних, політичних досліджень.
Це пов'язано з тим, що класична гносеологія розглядала пізнання, насамперед, як процес відображення дійсності. Суб'єктивний ідеалізм залишився маргінальною галуззю, оскільки не зміг запропонувати прагматичний критерій своєї вірогідності. Точніше, його аргументи виявилися не переконливими для сучасників. Нинішня епоха наочно демонструє нам, що діяльність людей формується і направляється уявленнями про навколишню дійсність. Реклама, public relation, передвиборна “обробка” виборців – усе це практичне підтвердження того, що моделювання когнітивних засад дії відіграє величезну роль у сучасній культурі. Не заперечуючи наявності процесу відображення, необхідно визнати, що пізнання відіграє активну роль у формуванні об'єктів, процесів, явищ навколишньої дійсності. І саме цій бік взаємодії суб'єкта й об'єктивної реальності вивчено найменше.
Вивчення когнітивних основ конституювання соціальної реальності здійснюється у різних галузях сучасного гуманітарного знання: філософії пізнання, семіотиці і філософії мови, психології, соціології. Але в силу спеціалізованого характеру даних досліджень вивчення проблеми носить обмежений характер: філософія пізнання, як правило, або вивчає процес пізнання сам по собі, або розглядає його соціокультурну обумовленість; дослідження в соціальній психології передусім спрямовані на вивчення взаємодій суб'єктів на мікросоціальному рівні; когнітивна психологія і семіотика в основному зосереджуються на проблемі формування моделей та образів явищ навколишньої дійсності; соціальні ж дослідження обмежуються сферою суспільної думки, вивченням ціннісної свідомості та соціальних ідентифікацій.
Унаслідок локальності предметів дослідження в окремих науках у сучасному гуманітарному знанні відсутня єдина картина когнітивних засад дій суб'єкта і впливу цих засад на соціокультурні процеси і явища. Психологія, як і соціологія, не в змозі об'єднати в рамках однієї дослідницької перспективи пізнавальні здібності суб'єкта, комплекси знань і уявлень, їхнє функціонування на мікро- і макросоціальних рівнях і їх активну роль у взаємодії із соціальною реальністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОГНІТИВНІ ЗАСАДИ КОНСТИТУЮВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок