Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Модифікування поліуретанових загусток на основі побудови моделі зсувної течії

Модифікування поліуретанових загусток на основі побудови моделі зсувної течії

Назва:
Модифікування поліуретанових загусток на основі побудови моделі зсувної течії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,09 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Херсонський державний технічний університет
Костиря Микола Іванович
УДК .85; 532.135
Модифікування поліуретанових загусток
на основі побудови моделі зсувної течії
05.19.03 – Технологія текстильних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Херсон – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному технічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Міщенко Ганна Володимирівна,
Херсонський державний технічний університет, професор кафедри хімічної технології волокнистих матеріалів.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Якимчук Радій Палладійович, Херсонський державний технічний університет, завідувач кафедри механічної технології волокнистих матеріалів;
кандидат технічних наук Кулаков Олександр Іванович, Технологічний університет Поділля (м. Хмельницький), старший викладач кафедри хімічної технології.
Провідна установа:
Львівська комерційна академія, кафедра товарознавства непродовольчих товарів, Центральна спілка споживчих товариств України, м. Львів.
Захист відбудеться "___" _____________ 2000 р. о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.052.02 при Херсонському державному технічному університеті за адресою: Україна, 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного технічного університету (Україна, 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, ).
Автореферат розісланий "___" _____________ 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сумська О. П.
ЗАГАЛЬНА характеристика роботи
Актуальність теми. Поширенню пігментного друку на вітчизняних опоряджувальних підприємствах перешкоджає відсутність спеціальних пігментних друкарських композицій і зв'язуючих. Серед зв'язуючих пігментних друкарських складів найбільш перспективні є поліуретанові дисперсії завдяки високій ефективності застосування їх в процесах друкування текстильних матеріалів пігментами.
Для забезпечення можливо більшої сумісності високомолекулярних компонентів пігментних друкарських систем композиції на основі поліуретанових сполучних повинні загущатися загусниками уретанового типу. Інтерес для пігментного друку уретанові загусники представляють також у зв'язку з дуже високою загущаючою спроможністю, що забезпечує низький вміст загусника в плівці зв'язуючого.
Проте поліуретанові загустки і друкарські фарби на їх основі характеризуються специфічними особливостями реологічної поведінки, що ускладнює їхнє застосування для текстильного друку. Незначне зниження в'язкості із збільшенням швидкості зсуву призводить до зниження якості друкування текстильних матеріалів, зокрема до неповного перенесення фарби на тканину, що у свою чергу потребує збільшення числа проходів при друкуванні, збільшення витрати фарби, зниження продуктивності друкарських машин.
Поліпшити реологічні властивості друкарських композицій на основі поліуретанів можна двома способами: шляхом модифікації поліуретанових загусток і при цілеспрямованому синтезі поліуретанових загусників.
Таким чином, вивчення особливостей реологічної поведінки поліуретанових загусників у системі пігментних друкарських складів є актуальною темою не тільки для фундаментальної науки, але й для прикладної, оскільки використання отриманої при цьому інформації забезпечить поліпшення якості та конкурентноздатності текстильної продукції і збільшення обсягу використання ефективної пігментної технології в опоряджувальному виробництві.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота відповідає напрямку наукових досліджень Херсонського державного технічного університету та завданням, які викладено у Державній програмі розвитку легкої промисловості України на період до 2000 року (затверджена Кабінетом міністрів України 29.01.1996 р., протокол № ), тобто напрямку "Розробка ресурсозберігаючих технологій опоряджання текстильних матеріалів", і виконувалася в рамках науково-дослідної роботи "Розробка теоретичних основ і технологій кольорування текстильних матеріалів різного сировинного складу та ступеню підготування пігментами", затвердженої на основі рішення експертної ради Міністерства освіти України (протокол № від 4.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Модифікування поліуретанових загусток на основі побудови моделі зсувної течії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок