Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОСОБИСТІСНОГО ЗРОСТАННЯ ПІДЛІТКІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОСОБИСТІСНОГО ЗРОСТАННЯ ПІДЛІТКІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОСОБИСТІСНОГО ЗРОСТАННЯ ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
49,17 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
БУЛАХ Ірина Сергіївна
УДК 159. 953. 2
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОСОБИСТІСНОГО
ЗРОСТАННЯ ПІДЛІТКІВ
19.00.00 – педагогічна та вікова психологія
АФТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
доктора психологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Работа виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти України.
Науковий консультант – доктор психологічних наук, професор,
Дійсний член АПН України
БЕХ ІВАН ДМИТРОВИЧ,
Інститут проблем виховання АПН України, директор.
Офіційні опоненти - доктор психологічних наук, професор
Карпенко Зіновія Степанівна,
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, завідувач кафедри педагогічної та вікової психології
доктор психологічних наук, професор
САВЧИН МИРОСЛАВ ВАСИЛЬОВИЧ,
Дрогобицький державний педагогічний
університет імені Івана Франка, завідувач
кафедри психології
доктор психологічних наук, професор,
Коломінський Наум Львович,
Міжрегіональна Академія управління
персоналом, завідувач кафедри психології;
Провідна установа - Південноукраїнський державний
педагогічний університет імені К.Д.Ушинського, кафедра психології, Міністерство освіти і науки України, м.Одеса.
Захист відбудеться 12 травня 2004р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, м.Київ, вул.Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці НПУ імені М.П.Драгоманова (01601, м.Київ, вул.Пирогова,9).
Автореферат розіслано 26 березня 2004р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Долинська Л.В,
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Процес демократизації сучасного суспільства значною мірою залежить від того, наскільки людина здатна брати на себе відповідальність за здійснювані нею вчинки у тому життєвому просторі, який твориться її особистими взаємодіями (діяльністю, взаєминами, спілкуванням). Забезпечення виховання свідомої, відповідальної особистості є метою, зафіксованою в основних документах уряду України про освіту – Державній національній програмі “Освіта (Україна ХХІ століття)”, “Законі про освіту”.
У сучасної молоді, з одного боку, значно зросли потреби в самоствердженні, самовизначенні,самореалізації з іншого - спостерігається явище поступової примітивізації свідомості та самосвідомості. Внаслідок цього - часті прояви духовної спустошеності, егоїзму, інфантилізму та втрата підростаючим поколінням почуття відповідальності, які призводять до деформації нормативно-ціннісної сфери зростаючої особистості, особливо у підлітковому віці, викликають занепокоєння батьків, педагогів та потребують пильної уваги науковців. Відомо, що процес переходу від дитинства до дорослості відбувається гостро й часто досить драматично, і в ньому найвиразніше переплітаються суперечливі тенденції особистісного розвитку.
У сучасних соціальних умовах у поведінці підлітків співіснують як негативні тенденції (невизнання суспільних обов’язків, девіантність, відсутність ідеалів, втрата романтизму та зниження значущості загальнолюдських чеснот), так і позитивні (соціальна невимушеність, впевненість у собі, розкутість, прагнення до успіху, творчості та вираження власної індивідуальності). Незважаючи на певні протиріччя, головним досягненням підлітка є набуття якісно нового рівня особистісного зростання, коли завдяки засвоєнню нової соціальної позиції реально структурується його свідоме ставлення до себе як до дорослої людини.
Проблема особистісного зростання, починаючи з середини минулого століття, була об'єктом уваги багатьох психологічних напрямів (психодинамічного, диспозиціонального, соціально-когнітивного та ін.). Все ж у розумінні феномену “особистісне зростання” смислові акценти вчених не співпадали, однак спільною у більшості наукових підходів визнається ціннісна самореалізація природних потенціалів людини.
На нашу думку, найвиразніше цей феномен репрезентований в межах гуманістичного та феноменологічного підходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОСОБИСТІСНОГО ЗРОСТАННЯ ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок