Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Відновлення деталей сільськогосподарської техніки методом електроіскрової обробки

Відновлення деталей сільськогосподарської техніки методом електроіскрової обробки

Назва:
Відновлення деталей сільськогосподарської техніки методом електроіскрової обробки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,11 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Мартиненко Олександр Дмитрович
УДК 669.715.621.43
Відновлення деталей сільськогосподарської техніки методом електроіскрової обробки
Спеціальність 05.05.11 – "Машини і засоби механізації
сільськогосподарського виробництва"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі "Ремонт машин" Харківського державного технічного університету сільського господарства, міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: - кандидат технічних наук, доцент
Науменко Олександр Артемович
Харківський державний технічний
університет сільського господарства,
декан факультету технічного сервісу.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Анілович Веніамін Якович,
Харківський державний технічний університет сільського господарства, завідуючий кафедрою "Міцність і надійність машин";
- кандидат технічних наук, доцент
Колісник Василь Семенович
Національний аграрний університет, м. Київ,
доцент кафедри "Надійність і ремонт машин".
Провідна організація: - Кіровоградський технічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Кіровоград)
Захист відбудеться 13.03.2001року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.832.01 Харківського державного технічного університету сільського господарства
за адресою: 61002, м. Харків-2, вул. Артема, 44.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці університету.
Автореферат розісланий 10.02.2001р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради:
доктор техн. наук, професор Т.С. Скобло.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Умови експлуатації машин і обладнання вимагають високої якості, надійності і довговічності до їх деталей. По мірі зносу деталей рівень їх властивостей, як правило, знижується. Це пов'язано з тим, що при роботі зміцненої робочої поверхні має місце деякий спад твердості і зниження фізико-механічних властивостей, а також накопичення та розвиток ушкоджень (наклеп, мікротріщіни, пори, графітизація та ін.).
Для забезпечення необхідних споживчих властивостей штоків, валів, шестерень, штампів та інших деталей сільськогосподарської техніки і стабільної роботи машин і обладнання необхідно забезпечити отримання в процесі їх ремонту високу якість робочих поверхонь. Це можливо шляхом вибору ефективних параметрів і технології відновлення, які б не справляли вплив на зміну лінійних розмірів при обробці, не вимагали б наступного правлення, не змінювали б структури і властивостей матеріалу деталі (у тому числі серцевини).
До числа таких технологічних процесів відновлення деталей в першу чергу відносяться способи з використанням висококонцентрованих джерел енергії - лазерна, плазмова, електронно-променева та електроіскрова обробки.
Найбільш доступним з точки зору обладнання і вартості обробки є електроіскровий метод, який дозволяє проводити нарощування зношеного шару до 2,0мм на діаметр деталі та не вимагає особливого екологічного захисту.
Метод електроіскрової обробки може використовуватися в будь-якій ремонтній майстерні, оскільки обладнання можливо легко змонтувати на базі будь-якого обертала (металорізного верстата). Тому направлення робіт пов'язане з забезпеченням високої якості відновлення деталей і відносно недорогим та не дефіцитним обладнанням має бути важливим і актуальним.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Напрямок виконаної дисертаційної роботи відповідає держбюджетній та госпдоговірній тематиці ХДТУСГ за період 1990-1999р.р., крім цього робота є складовою частиною регіональної програми "Найважливіші проблеми АПК на 1996-2005роки". Результати проведених досліджень найшли відображення у трьох науково-дослідних роботах ХДТУСГ, дві з яких виконувалися по госпдоговірній тематиці з АТ "Турбоатом", а третя – фінансувалася на конкурсній основі Міністерством машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України в період 1989-94р.р. (договір 313/07, тема 33-92). Державна реєстрація звітів по науково – дослідницьким роботам на час виконання цієї роботи не проводилася.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Відновлення деталей сільськогосподарської техніки методом електроіскрової обробки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок