Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУЛЬТУРОТВОРЧІ ІНТЕНЦІЇ ДЕКОНСТРУКЦІЇ Ж. ДЕРРІДА

КУЛЬТУРОТВОРЧІ ІНТЕНЦІЇ ДЕКОНСТРУКЦІЇ Ж. ДЕРРІДА

Назва:
КУЛЬТУРОТВОРЧІ ІНТЕНЦІЇ ДЕКОНСТРУКЦІЇ Ж. ДЕРРІДА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
АЗАРОВА ЮЛІЯ ОЛЕГІВНА
УДК 107.9(091)+801.73(043.5)
КУЛЬТУРОТВОРЧІ ІНТЕНЦІЇ ДЕКОНСТРУКЦІЇ Ж. ДЕРРІДА
17.00.01 – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків–2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури
Міністерства культури і мистецтв України (м. Харків).
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
Дяченко Микола Васильович,
Харківська державна академія культури,
проректор з наукової роботи, завідувач кафедри філософії та політології
Офіційні опоненти доктор філософських наук, професор
Осипова Наталя Пилипівна,
Національна юридична академія України
ім. Я. Мудрого, завідувач кафедри
соціології та політології
кандидат філософських наук, доцент
Загурська Наталя Віталіївна,
Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, доцент кафедри теоретичної та практичної філософії
Провідна установа Київський національний університет культури і мистецтв,
кафедра теорії та історії культури, м. Київ.
 
Захист відбудеться “ 29 ” вересня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.807.01 у Харківській державній академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4.
Автореферат розісланий “ 28 ” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лошков Ю.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Події останньої третини ХХ сторіччя помітно змінюють обличчя сучасного гуманітарного знання, відкривають нові дослідницькі перспективи, розширюють наукові та світоглядні обрії. Інтелектуальні події, що супроводжуються трансформацією традиційних епістемологічних моделей, звертають на себе особливу увагу, викликають величезне піднесення та інтерес.
Деконструктивістський проект Ж. Дерріда, що з успіхом працює у багатьох галузях знання, є однією з найбільш перспективних новацій цього роду. Деконструкція – це не тільки складна та ретельно розроблена філософська концепція. Передусім, це чітко висловлена наукова позиція, принципи, рефлексії та ноу-хау якої ввійшли у робочий арсенал цілого ряду гуманітарних, соціальних та прикладних дисциплін.
Концепція деконструкції Дерріда дала поштовх до формування деконструктивізму як окремого самостійного наукового напрямку. Деконструктивістські ідеї, практики та стратегії знайшли широке застосування у політичній, релігійній, художній, культурній, правовій сферах. У зв’язку з цим, саме сьогодні цілком впевнено можна говорити не тільки про філософський, естетичний, правовий зміст деконструктивістських інтенцій, але й про їх фундаментальну спрямованість на дослідження усіх проявів культурного буття.
Слід підкреслити, що запропонований Дерріда новий підхід сприяв актуалізації цілої низки важливих питань, які не тільки не мали вирішення в рамках традиційних культурфілософських досліджень, а й взагалі не були поставлені. Значний внесок, зроблений Дерріда в розв’язання багатьох наукових проблем, дає підставу вважати деконструкцію не просто змістовною й дійовою філософською концепцією, а подією інтелектуального ряду, що суттєво впливає на світову науку.
Досвід деконструкцїї актуальний ще з однієї причини. Деконструкція дала поштовх до переосмислення звичної схеми інтерпретації культури. Якщо раніше вся загальнокультурна та історико-філософська проблематика, що торкалася питання про основні цілеорієнтації людини в світі, традиційно закріплювалась за метафізикою, то тепер, у рамках деконструкції, було не тільки доведено обмеженість і недалекоглядність метафізичного пояснення всіх труднощів і перипетій культурного буття, а й показано альтернативні шляхи і орієнтири, які дозволяють подолати попередні хиби та прорахунки.
Визнання необхідності серйозних перетворень вимагає сьогодні не тільки перевірки й діагностики традиційних когнітивних процедур, перегляду і навіть деструкції загальноприйнятих уявлень про культуру, але глибокої трансформації, всебічної деконструкції її базових концептів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КУЛЬТУРОТВОРЧІ ІНТЕНЦІЇ ДЕКОНСТРУКЦІЇ Ж. ДЕРРІДА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок