Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕНТЕРОВІРУСИ В патології плода та новонароджених

ЕНТЕРОВІРУСИ В патології плода та новонароджених

Назва:
ЕНТЕРОВІРУСИ В патології плода та новонароджених
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,56 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Міністерство охорони здоров’я України
Національний Медичний Університет
імені О.О. Богомольця
Євтушенко Олександр Іванович
УДК 616.9-092.9-092:578.835.1:618.33
ЕНТЕРОВІРУСИ В патології плода
та новонароджених
03.00.06 – вірусологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті імені
О.О. Богомольця МОЗ України.
Науковий консультант
доктор медичних наук, професор,
академік НАН України,
член-кореспондент АМН України,
заслужений діяч науки і техніки України
Широбоков Володимир Павлович,
Національний медичний університет
імені О.О. Богомольця, завідувач кафедри
мікробіології, вірусології та імунології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Дзюблик Ірина Володимирівна, Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України, завідувач кафедри вірусології;
доктор медичних наук, професор Сидорчук Ігор Йосипович, Буковинський державний медичний університет, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології;
доктор медичних наук, професор Лакатош Володимир Павлович, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, професор кафедри акушерства та гінекології №1.
Провідна установа
Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В.Громашевського, лабораторія поліомієліту та інших ентеровірусних інфекцій, АМН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 7 ” червня 2007 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.01 при Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця, Київ, пр-т. Перемоги, 34, санітарно-гігієнічний корпус, аудиторія №2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за адресою: 03057, Київ, вул. Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий “ 4 ” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Войцеховський В.Г.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Актуальною проблемою охорони здоров’я є зниження перинатальної і ранньої дитячої захворюваності та смертності. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 20% ембріонів і плодів людини гине у внутрішньоутробному періоді або народжується з вадами розвитку. Участь інфекційних агентів у формуванні патології вагітності, плода та новонароджених вивчається вже багато десятиріч. В авторитетних дослідженнях зазначається, що 10% вагітностей супроводжується внутрішньоутробним інфікуванням. Клінічно виражені форми захворювання при внутрішньоутробному інфікуванні становлять 0,5-1% серед доношених дітей та 3,5-16% – у випадку передчасних пологів. Частота ж ранньої неонатальної захворюваності та смертності коливається від 5,3% до 27,4%, а мертвонароджуваність сягає 16,8% (Сенчук А.Я. и др., 2005).
Феномен вертикальної передачі вірусів вперше описав у 1941 році N.M. Greeg при вивченні вроджених вад серця та катаракти у новонароджених після перенесеної жінками краснухи під час вагітності. Нині відомо, що більшість вірусних агентів здатна долати плацентарний бар’єр. Вірусні захворювання вагітних являють серйозну небезпеку через здатність викликати передчасні пологи, аборти, загибель плода або вроджені захворювання новонароджених. Вважається, що вірусні інфекції під час вагітності призводять до появи на кожні 1 тис. пологів 25 новонароджених з клінічно вираженими ознаками захворювання (Сидорова И.С. и др., 2006).
Навіть у разі народження живої дитини негативні інфекційні впливи, які вона зазнавала внутрішньоутробно на етапі формування, диференціації та росту клітин, як правило, досить неефективно компенсуються за рахунок власних можливостей новонародженого та не підлягають подальшій корекції (Гриноу А. и др., 2000).
Свого часу вивчення патогенезу, закономірності участі у внутрішньоутробних інфекціях вірусів краснухи, герпесу, гепатиту дозволили розробити ефективні засоби профілактики, оптимальні схеми ведення вагітності, що у сукупності призвело до різкого зменшення репродуктивних втрат при цих інфекціях (Фризе К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ЕНТЕРОВІРУСИ В патології плода та новонароджених

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок