Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ГЕМОДИНАМІЧНІ ВАРІАНТИ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ТА ЇЇ КОРЕКЦІЯ КАНДЕСАРТАНОМ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНІ ОБСТРУКТИВНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ

КЛІНІКО-ГЕМОДИНАМІЧНІ ВАРІАНТИ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ТА ЇЇ КОРЕКЦІЯ КАНДЕСАРТАНОМ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНІ ОБСТРУКТИВНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ

Назва:
КЛІНІКО-ГЕМОДИНАМІЧНІ ВАРІАНТИ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ТА ЇЇ КОРЕКЦІЯ КАНДЕСАРТАНОМ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНІ ОБСТРУКТИВНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,36 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГОРОДЕЦЬКИЙ Володимир Євгенович
УДК 616.12-008.46-085.225.2]-02:616.233-002
КЛІНІКО-ГЕМОДИНАМІЧНІ ВАРІАНТИ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ
ТА ЇЇ КОРЕКЦІЯ КАНДЕСАРТАНОМ У ХВОРИХ
НА ХРОНІЧНІ ОБСТРУКТИВНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ
Спеціальність 14.01.02 – внутрішні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Запоріжжя – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я.Горбачевського МОЗ України.
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Сміян Світлана Іванівна, Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського МОЗ України, кафедра внутрішньої медицини з клінічною імунологією та алергологією, професор кафедри.
Офіційні опоненти:
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Дейнега Володимир Григорович, Запорізька державна академія післядипломної освіти, кафедра терапії № 1, професор кафедри;
доктор медичних наук, професор Орловський Віктор Феліксович, Сумський державний університет, кафедра терапії медичного факультету, завідувач кафедри.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця (м.Київ) МОЗ України, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб №1.
Захист відбудеться „18_” жовтня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 17.600.02 при Запорізькому державному медичному університеті МОЗ України (м.Запоріжжя, пр.Маяковського, 26).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького державного медичного університету МОЗ України (м.Запоріжжя, пр.Маяковського, 26).
Автореферат розісланий „16 ” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор М.А. Волошин
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні поширеність хвороб органів дихання в 2001 р. становила 2575,3 на 10000 населення, що в абсолютних числах складає близько 13,4 млн жителів, причому спостерігається щорічне зростання даного показника в середньому на 6-7 %. Питома вага хвороб органів дихання серед усіх вперше зареєстрованих захворювань в Україні становить 26,1 %. За прогнозами експертів, хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ) до 2020 року будуть займати третє місце в структурі причин смертності. В Україні смертність від ХОЗЛ зростає з кожним роком, причому в 43 % летальних випадків ХОЗЛ визначені первинною причиною смерті [Норейко Б.В., 2001; Фещенко Ю.І., 2003].
Важливість проблеми також полягає в тому, що ХОЗЛ часто діагностують на пізніх стадіях, коли навіть найсучасніші методи лікування не здатні сповільнити прогресування захворювання, яке є причиною розвитку ускладнень, що ведуть до інвалідизації та високої смертності. Прояви серцевої недостатності (СН) часто виявляються серед осіб з даною патологією і спостерігаються приблизно у 65 % хворих [Swedberg I.C. et al., 2005].
Розвиток легеневого серця є чинником прогресування хвороби, характеризується недостатністю правих відділів серця з частими загостреннями, що потребують госпіталізації, тривалої терапії.
Структурно-функціональні зміни правого шлуночка (ПШ), які розвиваються у хворих на ХОЗЛ внаслідок тривалої легеневої гіпертензії, добре відомі та висвітлені в літературі [Oswald M. et al., 2001; Marangoni S. et al., 2002; MacNee W. et al., 2004]. Роль дисфункції лівого шлуночка (ЛШ) у прогресуванні перебігу захворювання у хворих на ХОЗЛ часто недооцінюється, її клінічні ознаки маскуються симптомами, пов'язаними із бронхо-легеневою недостатністю. Водночас, між шлуночками серця існує тісна систолічна і діастолічна взаємодія [Stojnic B.B. et al., 2001; Weitzenblum E., 2003], і тому хронічне перевантаження ПШ тиском та об'ємом, що спостерігається при ХОЗЛ, не може не порушувати функції ЛШ і не спричиняти розвиток лівошлуночкової серцевої недостатності.
В останні роки була створена нова група лікарських препаратів – антагоністів (блокаторів) ангіотензинових рецепторів ангіотензину ІІ (АРА ІІ) [Cohn J.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КЛІНІКО-ГЕМОДИНАМІЧНІ ВАРІАНТИ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ТА ЇЇ КОРЕКЦІЯ КАНДЕСАРТАНОМ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНІ ОБСТРУКТИВНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок