Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ КОЛЕКЦІЇ ДЖЕРЕЛ МОРФОЛОГІЧНИХ МАРКЕРНИХ ОЗНАК СОНЯШНИКУ І ВИВЧЕННЯ ЇХ ГЕНЕТИЧНОГО КОНТРОЛЮ

СТВОРЕННЯ КОЛЕКЦІЇ ДЖЕРЕЛ МОРФОЛОГІЧНИХ МАРКЕРНИХ ОЗНАК СОНЯШНИКУ І ВИВЧЕННЯ ЇХ ГЕНЕТИЧНОГО КОНТРОЛЮ

Назва:
СТВОРЕННЯ КОЛЕКЦІЇ ДЖЕРЕЛ МОРФОЛОГІЧНИХ МАРКЕРНИХ ОЗНАК СОНЯШНИКУ І ВИВЧЕННЯ ЇХ ГЕНЕТИЧНОГО КОНТРОЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,15 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СЕЛЕКЦІЙНО-ГЕНЕТИЧНИЙ ІНСТИТУТ –
НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР НАСІННЄЗНАВСТВА ТА СОРТОВИВЧЕННЯ УААН
Ведмедєва Катерина Владиславівна
УДК 575.113.3:633.854.78
СТВОРЕННЯ КОЛЕКЦІЇ ДЖЕРЕЛ МОРФОЛОГІЧНИХ МАРКЕРНИХ ОЗНАК СОНЯШНИКУ І ВИВЧЕННЯ ЇХ ГЕНЕТИЧНОГО КОНТРОЛЮ
03.00.15- генетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Одеса - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті олійних культур УААН, м. Запоріжжя (1998- 2002рр.)
Науковий керівник: Толмачов Віктор Валентинович, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії селекції високоолеїнових гібридів соняшнику та прикладної генетики Інституту олійних культур УААН.
Офіційні опоненти: Бурлов Віктор Васильович, доктор білологічних наук, професор, в.о. завідувача відділом селекції і насінництва олійних культур СГІ – НАЦ НАІС.
Січняк Олександр Львович, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник, доцент кафедри генетики і молекулярної біології Одеського національного університету ім..Мечникова МОН України.
Провідна установа: Харківський національний університет ім..В.Н.Каразіна МОН України
Захист відбудеться “18” червня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.363.01. у Селекційно-генетичному інституті – Національному центрі насіннєзнавства та сортовивчення УААН, 65036, м. Одеса, Овідіопольська дорога, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Селекційно-генетичного інституту - Національному центрі насіннєзнавства та сортовивчення УААНза адресою: 65036, м. Одеса, Овідіопольська дорога, 3.
Автореферат розісланий “11” травня 2004р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
Січкар В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні соняшник у структурі посівних площ серед олійних культур займає перше місце. Найбільше поширення одержали його гібриди. При цьому зросли вимоги до чистоти насіннєвого матеріалу. Тому стає важливим виявлення домішок у процесі насінництва батьківських ліній. Наявність морфологічних маркерних ознак у лініях дозволяє максимально спростити сортопрочистки на ділянках розмноження ліній і на ділянках гібридизації. Крім того, для реєстрації селекційного продукту потрібне щось розрізнююче сорти й гібриди, що також можна вирішити шляхом використання морфологічних маркерних ознак. Дотепер нам не вдалося зустріти в літературі опис генетично ідентифікованих колекцій носіїв морфологічних ознак соняшнику. Ці колекції необхідні також для вирішення теоретичних завдань генетики, створення генетичних карт соняшнику.
У науковій літературі ведеться дискусія також про необхідність створення нового морфотипу соняшнику, пристосованого до загущених посівів, тому що, на жаль, за останні роки не спостерігається будь-якого істотного підвищення врожайності нових гібридів і сортів у порівнянні з раніше створеними. Для отримання нового морфотипу рослини соняшнику, як генетико-селекційної передумови, необхідне створення і вивчення колекцій його морфологічних ознак.
Виходячи з усіх перерахованих вище вимог сучасної науки, було виконано роботу зі створення колекції морфологічних ознак соняшнику і вивчення їх генетичного контролю .
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в Лабораторії генетичних ресурсів та інтродукції Інституту олійних культур (ІОК) та є складовою частиною досліджень за завданням №01.04.01 “Базові та ознакові колекції соняшнику та малопоширених олійних культур”.(№ Державної реєстрації 0101U00390).
Мета і завдання досліджень. Метою нашої роботи є поповнення генетичної колекції джерел морфологічних ознак соняшнику і встановлення характеру успадкування вперше виявлених морфологічних ознак, а також їхня генетична ідентифікація з уже відомими аналогічними ознаками.
Завданнями досліджень є:
1) скринінг уже наявних зразків колекції з метою виявлення нових, не описаних морфологічних ознак;
2) виділення з відібраних зразків-носіїв спадково детермінованих морфологічних ознак;
3) з'ясування генетичного контролю нових морфологічних ознак у відібраних зразках;
4) генетична ідентифікація нових морфологічних ознак з аналогічними, виділеними й описаними раніше;
5) створення й поповнення паспортних, генетичних і морфологічних баз даних у системі “Генофонд” Національного центру генетичних ресурсів України за розділом “Олійні культури”, підрозділ “Соняшник”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СТВОРЕННЯ КОЛЕКЦІЇ ДЖЕРЕЛ МОРФОЛОГІЧНИХ МАРКЕРНИХ ОЗНАК СОНЯШНИКУ І ВИВЧЕННЯ ЇХ ГЕНЕТИЧНОГО КОНТРОЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок