Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ПРИСТРОЇ ЗМЕНШЕННЯ ВПЛИВУ КЛІМАТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ОБЛІК ГАЗУ В КОМУНАЛЬНО-ПОБУТОВІЙ СФЕРІ

МЕТОДИ ТА ПРИСТРОЇ ЗМЕНШЕННЯ ВПЛИВУ КЛІМАТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ОБЛІК ГАЗУ В КОМУНАЛЬНО-ПОБУТОВІЙ СФЕРІ

Назва:
МЕТОДИ ТА ПРИСТРОЇ ЗМЕНШЕННЯ ВПЛИВУ КЛІМАТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ОБЛІК ГАЗУ В КОМУНАЛЬНО-ПОБУТОВІЙ СФЕРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,49 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ „ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Кузь Микола Васильович
УДК 622.691
МЕТОДИ ТА ПРИСТРОЇ ЗМЕНШЕННЯ ВПЛИВУ
КЛІМАТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ОБЛІК ГАЗУ
В КОМУНАЛЬНО-ПОБУТОВІЙ СФЕРІ
05.11.01 - Прилади та методи вимірювання механічних величин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
 
Львів - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Петришин Ігор Степанович
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, професор кафедри інформаційно-вимірювальної техніки
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, с.н.с.
Колпак Богдан Дмитрович
Державне підприємство „Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем” (ДП НДІ „Система”) Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики (м. Львів), заступник директора з наукової роботи та якості
кандидат технічних наук
Бродин Юрій Іванович
ЗАТ „Інститут енергоаудиту та обліку енергоносіїв” (м. Львів), старший науковий співробітник
Провідна установа: | Національний науковий центр „Інститут метрології” Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики (м. Харків).
Захист відбудеться 04.07.2006 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.04 у Національному університеті „Львівська політехніка” МОН України (79013, Львів-13, вул. С.Бандери, 12, ауд. 51 Х учбового корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка” (Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий 02.06.2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент Вашкурак Ю.З.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широке застосування природного газу як енергоносія в комунально-побутовому секторі в зв’язку з перерозподілом структури споживання газу між промисловістю і населенням ставить додаткові вимоги до підвищення точності його обліку.
Вимогою до витратовимірювальної техніки є незалежність результатів вимірювань від впливових факторів і збереження працездатності і заданих характеристик після дії цих факторів. Для того, щоб облік газу був точним, вимірювання об’єму газу за допомогою лічильника необхідно здійснювати в стандартних умовах (при стандартному значенні температури і тиску), або приводити виміряний лічильником об’єм газу до стандартних умов. На даний час, в комунально-побутовій сфері лічильники вимірюють дійсні об’єми газу з реальними тисками і температурами, а коли вони значно відрізняються від значень тиску і температури за стандартних умов, це призводить до виникнення додаткової похибки вимірювань і, як наслідок, до недостовірного обліку спожитого газу. Відомі на даний час математичні методи уточнення облікованого в побуті об’єму газу вимагають додаткового вимірювання тиску і температури газу і вже потім подальшого його приведення до стандартних умов.
У промисловій сфері об’єми газу, виміряні лічильниками в реальних умовах, приводять до стандартних умов за допомогою електронних коректорів об’єму газу. У комунально-побутовій сфері ці коректори не знайшли застосування із-за відносної дороговизни. Натомість, останнім часом росте попит на побутові лічильники газу з елементами температурної компенсації (в першу чергу мембранні). Газозбутові організації при використанні побутових лічильників без елементів компенсації, в холодну пору року зазнають втрат порядку 5-8% від всього об’єму спожитого газу в комунально-побутовій сфері. Встановлення таких лічильників є необхідним з точки зору зменшення втрат цих організацій. Однак, поза увагою залишається тиск газу, який суттєво залежить від атмосферного тиску. Компенсація впливу атмосферного тиску на обліковані в побуті об’єми газу, також є необхідною, в зв’язку з наявністю в Україні високогірних населених пунктів, споживачі газу в яких несуть значні збитки із-за того, що атмосферний тиск в цих районах значно менший від тиску за стандартних умов.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ПРИСТРОЇ ЗМЕНШЕННЯ ВПЛИВУ КЛІМАТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ОБЛІК ГАЗУ В КОМУНАЛЬНО-ПОБУТОВІЙ СФЕРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок