Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ АВІАДИСПЕТЧЕРА В ПОЗАШТАТНИХ ПОЛЬОТНИХ СИТУАЦІЯХ

МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ АВІАДИСПЕТЧЕРА В ПОЗАШТАТНИХ ПОЛЬОТНИХ СИТУАЦІЯХ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ АВІАДИСПЕТЧЕРА В ПОЗАШТАТНИХ ПОЛЬОТНИХ СИТУАЦІЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,61 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство промислової політики України
Науково-виробнича корпорація
"Київський інститут автоматики"
Сікірда Юлія Володимирівна
УДК 658.52.011.56:656.7.022
МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ АВІАДИСПЕТЧЕРА В ПОЗАШТАТНИХ ПОЛЬОТНИХ СИТУАЦІЯХ
05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інформаційних технологій Державної льотної академії України Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Бєляєв Юрій Борисович,
директор ДНВП "Автоматизовані інформаційні системи та технології", НВК "Київський інститут автоматики".
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Герасимов Борис Михайлович,
професор кафедри АСУ Військового інституту при Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України;
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Баранов Георгій Леонідович,
заступник директора з наукової роботи Центрального науково-дослідного інституту навігації та управління Міністерства промислової політики України.
Провідна установа: | Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, кафедра інформаційних технологій.
Захист відбудеться “9” червня 2004 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.818.01 НВК "Київський інститут автоматики" за адресою: 04107, Київ-107, вул. Нагірна, 22, корп.1, к.219.
Відзиви на автореферат у двох примірниках, засвідчені печаткою установи, просимо надсилати за адресою: 04107, Київ-107, вул. Нагірна, 22, НВК "КІА", вченому секретарю.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НВК "Київський інститут автоматики".
Автореферат розісланий “6” травня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук |
Л.П. Тронько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підтримка безпечного функціонування авіаційної людино-машинної системи є одним з найважливіших науково-технічних завдань. Основна роль у підтримці безпеки польотів належить екіпажу повітряного судна (ПС), неадекватне прийняття рішень яким складає близько 90% причин авіаційних подій у світі. Екіпаж здійснює безпосереднє керування польотом, і від правильності його дій в позаштатних ситуаціях залежить результат польоту. Авіадиспетчер несе відповідальність за видачу грамотних і обґрунтованих рекомендацій і вказівок екіпажу ПС. Остаточне рішення приймає командир ПС, але своєчасна й вірна підказка диспетчера може запобігти розвитку ситуації на борту до катастрофічної.
Позаштатні польотні ситуації, особливо ті, що потребують вимушеної посадки (пожежа на ПС, часткова чи повна втрата тяги силової установки, повне вироблення палива на борту ПС тощо), поряд із жорстким лімітом часу на прийняття рішення і напруженим психофізіологічним станом оператора характеризуються високим рівнем неповноти й невизначеності інформації. В таких ситуаціях актуальною є задача кількісного оцінювання можливих варіантів завершення польоту, що дозволяє авіаційному оператору вибрати стратегію дій з мінімальним рівнем потенційного збитку. Пошук ефективного рішення в подібних умовах вимагає обробки значної кількості додаткової інформації щодо об’єкта управління (ПС) і зовнішнього середовища (зони управління повітряним рухом (УПР)).
За цих обставин реалізація функцій прийняття оперативних своєчасних рішень, інформаційної підтримки оператора покладається на системи підтримки прийняття рішень (СППР). Автоматизація оцінювання потенційних стратегій завершення польоту в позаштатних ситуаціях уявляється своєчасною та актуальною задачею наукового дослідження, що передбачає отримання нових наукових результатів та їх значущість з позиції підвищення безпеки польотів.
Об’єкт дослідження – система прийняття рішень авіаційним оператором в позаштатних польотних ситуаціях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ АВІАДИСПЕТЧЕРА В ПОЗАШТАТНИХ ПОЛЬОТНИХ СИТУАЦІЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок