Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ КРИСТАЛОГРАФІЧНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ МОНОКРИСТАЛіЧнИХ МАТЕРІАЛІВ НА НАПРУЖЕНИЙ СТАН РОБОЧИХ ЛОПАТОК ТУРБІН

ВПЛИВ КРИСТАЛОГРАФІЧНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ МОНОКРИСТАЛіЧнИХ МАТЕРІАЛІВ НА НАПРУЖЕНИЙ СТАН РОБОЧИХ ЛОПАТОК ТУРБІН

Назва:
ВПЛИВ КРИСТАЛОГРАФІЧНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ МОНОКРИСТАЛіЧнИХ МАТЕРІАЛІВ НА НАПРУЖЕНИЙ СТАН РОБОЧИХ ЛОПАТОК ТУРБІН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,28 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України
Придорожний Роман Петрович
УДК 621.438.62-226-2
ВПЛИВ КРИСТАЛОГРАФІЧНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ
МОНОКРИСТАЛіЧнИХ МАТЕРІАЛІВ НА
НАПРУЖЕНИЙ СТАН РОБОЧИХ ЛОПАТОК ТУРБІН
Спеціальність 05.02.09 – Динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на Державному підприємстві «Запорізьке машино-будівне конструкторське бюро «Прогрес» імені академіка О.Г. Івченка» Міністерства промислової політики України.
Науковий керівник: доктор технічних наук
Зіньковский Анатолій Павлович
Інститут проблем міцності
ім. Г.С. Писаренка НАН України (м. Київ)
завідувач відділу коливань
і вібраційної надійності
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кравчук Леонід Васильович
Інститут проблем міцності
ім. Г.С. Писаренка НАН України (м. Київ)
завідувач відділу міцності
елементів конструкцій з
функціональними покриттями
доктор технічних наук, професор
Воробйов Юрій Сергійович
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України (м. Харків)
завідувач відділу нестаціонарних
механічних процесів
Захист відбудеться « 12 » червня 2008 р. у 1000 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .241.01 в Інституті проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України за адресою: 01014, Київ-14, вул. Тимірязєвська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України.
Автореферат розісланий « 8 » травня 2008 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор Карпінос Б.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Надійність авіаційних газотурбінних двигунів (ГТД) у значній мірі визначається роботоздатністю робочих лопаток турбін. Це пов'язано з високим безупинно зростаючим рівнем діючих температур і навантажень, а також необхідністю істотного підвищення їх ресурсу при одночасному скороченні витрат на етапах від проектування і виробництва до експлуатації.
Удосконалення конструкції робочих лопаток турбін і підвищення ефективності їх охолодження, впровадження технології лиття монокристалів жароміцних нікелевих сплавів, які характеризуються істотною анізотропією фізичних і механічних властивостей, а також особливостями механізмів їх деформування і руйнування, обумовлюють необхідність підвищення достовірності визначення напружено-деформівного стану (НДС) і створення ефективних методів оцінки міцності турбінних лопаток як визначального моменту в забезпеченні надійності і ресурсу двигуна в цілому. Крім того, оскільки серійна технологія виготовлення лопаток допускає відхилення кристалографічної орієнтації (КГО) від заданої, актуальним також стає визначення можливості експлуатації таких лопаток і забезпечення їх ресурсу.
З огляду на викладене, достовірне визначення характеристик статичного і динамічного станів монокристалічних робочих лопаток турбін з урахуванням неминучої анізотропії властивостей матеріалу і впливу реальних експлуатаційних режимів навантаження представляє собою актуальну і разом з тим складну науково-технічну задачу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відділі міцностних розрахунків і досліджень ДП «Івченко-Прогрес» у рамках планів науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, що відповідають Державній комплексній програмі розвитку авіаційної промисловості України до 2010 року (Постанова Кабінету міністрів України від 12.12.2001 р.).
Мета роботи полягає в удосконаленні розрахунково-експеримен-тальних методів аналізу статичного і динамічного станів монокристалічних робочих лопаток турбін і визначенні закономірностей впливу кристалографічної орієнтації монокристалічних матеріалів на напружений стан таких лопаток з урахуванням експлуатаційних режимів навантаження.
Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити наступні задачі:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВПЛИВ КРИСТАЛОГРАФІЧНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ МОНОКРИСТАЛіЧнИХ МАТЕРІАЛІВ НА НАПРУЖЕНИЙ СТАН РОБОЧИХ ЛОПАТОК ТУРБІН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок