Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування картини світу у дітей східних слов’ян (VІ – ХІІІ століття)

Формування картини світу у дітей східних слов’ян (VІ – ХІІІ століття)

Назва:
Формування картини світу у дітей східних слов’ян (VІ – ХІІІ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,46 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КРИВОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЯЧЕНКО Тетяна Володимирівна
УДК 37(09)
Формування картини світу
у дітей східних слов’ян
(VІ – ХІІІ століття)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кривий Ріг – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Мельничук Ольга Сергіївна,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
доцент кафедри педагогіки
психолого-педагогічного факультету.
Офіційні опоненти: дійсний член АПН України, доктор педагогічних
наук, професор Євтух Микола Борисович,
академік – секретар Відділення педагогіки і
психології вищої школи АПН України;
доктор педагогічних наук, професор,
Комаров Володимир Олексійович,
Криворізький державний педагогічний університет,
завідуючий кафедрою історії України.
Провідна установа – Інститут проблем виховання АПН України.
Захист відбудеться “ 13 ” грудня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.053.01 у Криворізькому державному педагогічному університеті за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, пр. Гагаріна, 54, ауд. 230.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету (50086, м. Кривий Ріг, пр. Гагаріна, 54).
Автореферат розісланий “ 11 ” листопада 2002 року
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шт Штельмах Г.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та ступінь дослідженості теми. На сучасному етапі розвитку суспільства питання взаємодії людини й природи виросло в глобальну екологічну проблему.
Гострота сучасних проблем взаємостосунків суспільства й природи висунула ряд невідкладних завдань перед сучасною педагогічною наукою і практикою. Прийшло усвідомлення того, що настав час виховувати підростаюче покоління не в згубній традиції якомога більше взяти від природи, а в гармонійному співіснуванні з природою, шанобливому ставленні до неї та у готовності оберігати природні цінності.
Логіка історичного розвитку стосунків з навколишнім світом виявилась такою, що в суспільній свідомості міцно утвердилась так звана парадигма “людської винятковості”. Розуміння, що це заводить у безвихідь призвело до виникнення так званої “інвайроментальної парадигми”, для якої характерний постулат: хоча людина й має виняткові характеристики (культура, технологія) вона залишається одним із безлічі видів на Землі, взаємопов’язаних і введених до єдиної глобальної екологічної системи.
Актуальність проблеми дослідження визначається значним практичним потенціалом багатовікового народного педагогічного досвіду у формуванні картини світу.
Проблема взаємодії людського суспільства й природи є однією з найактуальніших проблем сучасності, успішне вирішення якої залежить від рівня екологічної культури кожної особистості, рівня суспільної свідомості в цілому, формування цілісного світогляду, важливим структурним компонентом якого (що визначає життєву орієнтацію особистості) є картина світу.
Формування картини світу, як один із видів розвитку, що залежить від зовнішніх впливів, є складним і багатогранним процесом. Картина світу – це важливий структурний компонент світогляду, система загальних уявлень про світ. Ми дотримуємося поглядів тих вчених, які вважають, що основним аспектом картини світу, єдиним об’єктом пізнання є природа. Тому картина світу розглядається нами з двох точок зору:
-
як світоглядна форма знань (світогляд виконує роль фактора психологічного налаштування суб’єкта в процесі сприйняття природи);
-
як форма систематизації знань про природу.
Процес формування картини світу в дітей східних слов’ян розглядається нами як сукупність педагогічних знань, умінь та навичок у підготовці молодших поколінь до гармонійного співжиття з природним середовищем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Формування картини світу у дітей східних слов’ян (VІ – ХІІІ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок