Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШКІДНИКИ ПЛОДІВ СЛИВИ В ПІВНІЧНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ ТА ЗАХОДИ ОБМЕЖЕННЯ ЇХ ЧИСЕЛЬНОСТІ

ШКІДНИКИ ПЛОДІВ СЛИВИ В ПІВНІЧНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ ТА ЗАХОДИ ОБМЕЖЕННЯ ЇХ ЧИСЕЛЬНОСТІ

Назва:
ШКІДНИКИ ПЛОДІВ СЛИВИ В ПІВНІЧНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ ТА ЗАХОДИ ОБМЕЖЕННЯ ЇХ ЧИСЕЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЮЩЕНКО ЛЮДМИЛА ПЕТРІВНА
УДК 634.22:634.9(744)
ШКІДНИКИ ПЛОДІВ СЛИВИ В ПІВНІЧНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ ТА ЗАХОДИ ОБМЕЖЕННЯ ЇХ ЧИСЕЛЬНОСТІ
16.00.10 – ентомологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
КИЇВ - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України, м Київ
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор
Шелестова Валентина Сергіївна,
Національний аграрний університет, професор кафедри
ентомології
Офіційні опоненти : доктор сільськогосподарських наук,
професор, член – кореспондент УААН,
лауреат премії ім.. Л.П. Симиренка,
заслужений діяч науки і техніки
ХОМЕНКО Іван Іванович,
директор Мліївського інституту садівництва
ім. Л.П. Симиренка
кандидат сільськогосподарських наук
ЛАПА Олександр Михайлович
ТОВ “Сингента”, експерт, науковий консультант
Провідна установа – Харківський національний аграрний університет
ім. В.В. Докучаєва Міністерства аграрної політики України,
кафедра зоології і ентомології, м. Харків
Захист дисертації відбудеться “ 23 ” квітня 2004 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 004. 02 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ – 41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус №3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ – 41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус №4, кімната 41.
Автореферат розіслано “19” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук М.С. Мороз
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В основних напрямках розвитку садівництва України на період до 2004 року планується довести виробництво плодів і ягід до 4,5 млн. тон. Важливе місце в досягненні цієї мети займає захист насаджень від шкідливих організмів, які завдають великої шкоди плодовим агробіоценозам України. За своїм видовим складом шкідники плодових культур Лісостепової зони дуже різноманітні. Вони пошкоджують кореневу систему (склівка, короїди), бруньки (довгоносики), пагони і листя (попелиці, листоблішки, кліщі). Особливо небезпечні види, що пошкоджують плоди: яблунева та сливова плодожерки, пильщики, сливова товстоніжка. В роки з великою чисельністю цих шкідників втрати врожаю можуть досягати значних масштабів.
За даними перепису садів, у 1994 році плодовими і ягідними насадженнями в Україні було зайнято 818 тисяч гектарів (Андрієнко М.В., Шестопаль О.В., 1994). Близько четвертої частини цієї площі займали кісточкові культури. І найбільш поширеною з них є слива, яка відома в світі і використовується для господарських цілей понад дві тисячі років.
Та, нажаль, втрати врожаю сливи від шкідників щорічно сягають 25-30% (Васильєв В.П., 1988). Особливо значних збитків завдають плодопошкоджуючі види, провідне місце серед яких займають: чорний сливовий пильщик, сливова плодожерка та сливова товстоніжка.
В умовах Північного Лісостепу України фундаментальні дослідження щодо вивчення біології, екології, етології, динаміки чисельності і шкодочинності цих шкідників останнім часом не проводилися, а захист сливових насаджень від них недостатньо обгрунтований. У науковій літературі недостатньо висвітлені питання фенології шкідників, відсутні порівняльні відомості про вплив пошкодження на біохімічний склад та інші якісні характеристики плодів. Вивчення цих питань має теоретичне і практичне значення, отже є надзвичайно актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Проведена науково- дослідна робота є складовою частиною теми: " Розробити екологічні основи регуляції чисельності шкідників плодово-ягідних агробіоценозів, прийоми моделювання прогнозів їх чисельності і шкодочинності в умовах Північного Лісостепу України", яка є частиною державної науково-технічної програми (ДНТП) “Високоефективні технології і засоби захисту рослин”.
Мета і завдання досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ШКІДНИКИ ПЛОДІВ СЛИВИ В ПІВНІЧНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ ТА ЗАХОДИ ОБМЕЖЕННЯ ЇХ ЧИСЕЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок