Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ СТРУКТУРИ ТА ХІМІЧНОГО ЗВ’ЯЗКУ НА РАДІАЦІЙНУ СТІЙКІСТЬ U-, Th- МІНЕРАЛІВ

ВПЛИВ СТРУКТУРИ ТА ХІМІЧНОГО ЗВ’ЯЗКУ НА РАДІАЦІЙНУ СТІЙКІСТЬ U-, Th- МІНЕРАЛІВ

Назва:
ВПЛИВ СТРУКТУРИ ТА ХІМІЧНОГО ЗВ’ЯЗКУ НА РАДІАЦІЙНУ СТІЙКІСТЬ U-, Th- МІНЕРАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ВЛИЯНИЕ ХИМИЧЕСКОГО СОСТАВА НЕКОТОРЫХ U-, Th- МИНЕРАЛОВ НА ИХ РАДИАЦИОНН
УЮ УСТОЙЧИВОСТЬ


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО – ТЕХНІЧНИЙ
ІНСТИТУТ”
ГРЕЧАНІВСЬКИЙ Олексій Євгенович
УДК 539.21:544.022:544.142:544.182
ВПЛИВ СТРУКТУРИ ТА ХІМІЧНОГО ЗВ’ЯЗКУ НА
РАДІАЦІЙНУ СТІЙКІСТЬ U-, Th- МІНЕРАЛІВ
01.04.21 – радіаційна фізика та ядерна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків ? 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті геохімії, мінералогії та рудоутворення
ім. М.П. Семененка Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Литовченко Анатолій Степанович,
Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення
ім. М.П. Семененка НАН України, завідувач відділом
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Ганн Володимир Васильович,
ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут”
НАН України, старший науковий співробітник
доктор фізико-математичних наук, професор
Петренко Олександр Григорович,
Донецький національний університет,
професор кафедри фізики твердого тіла
і фізичного матеріалознавства
Захист відбудеться “ 1 ” квітня 2008 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.845.01 Національного Наукового Центру “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України за адресою: 61108, Харків, вул. Академічна, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного Наукового Центру “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України за адресою: 61108, Харків, вул. Академічна, 1.
Автореферат розіслано “  ” лютого 2008 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 64.845.01 | Айзацький М.І. |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток атомної енергетики породжує ряд проблем, що стосуються утилізації довгоіснуючих радіоактивних відходів (РАВ) в геологічне середовище. Однією з найважливіших проблем у цьому сенсі є вибір радіаційно стійких матриць, які при контакті з довгоіснуючими високоактивними відходами (ВАВ) на протязі тривалого строку не будуть змінювати свої фізико-хімічні властивості. На сьогодні в якості матриці для відпрацьованого палива використовують боросилікатне скло. Однак боросилікатне скло кородує при взаємодії з водою або з вологим повітрям. Тому ведеться пошук матриць з більш прийнятними експлуатаційними характеристиками. Було встановлено, що для утилізації ВАВ кристалічна кераміка підходить значно краще. На цей час розроблено багато керамічних матеріалів для утилізації ВАВ, включаючи плутоній. Активно досліджуються такі матеріали, як рутил TiO2, перовскіт CaTiO3, цирконоліт CaZrTi2O7, баделіт ZrO2, циркон ZrSiO4, пірохлори Gd2Ti2O7 та Gd2Zr2O7, монацити (La, Ce, Nd)PO4 та інші складні окисли. Однак наразі незрозуміло, як ці матеріали будуть себе поводити на протязі тривалого проміжку часу.
Проблема розробки методів прогнозу радіаційної стійкості матеріалів на тривалий час (десятки тисяч років) до сих пір остаточно не розв’язана. Основною причиною цього є те, що дія на зразок великих доз опромінювання на протязі короткого строку відрізняється від дії на зразок ВАВ на протязі довгого строку. Тому виникає необхідність використовувати інформацію, яку нам надає сама Природа. Дійсно, існує більше двохсот мінералів, які містять у своїй структурі в різній кількості радіоактивні атоми урану та торію. Структурний аналіз цих мінералів вказує на те, що на протязі сотень мільйонів років одні з них зберегли свою структуру, а інші втратили її. Мінерали, які втратили свою структуру, тобто стали рентгеноаморфними, в літературі прийнято називати метаміктними. Явище метаміктності відомо більше 150 років. Геологами зібрано великий банк даних щодо метаміктизації тих чи інших мінералів. Але незрозумілим є те, чому одні мінерали, в структурі яких уран або торій є основними елементами, можуть бути радіаційно стійкими, в той час, як інші, в яких ці елементи є домішковими, можуть бути метаміктними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ СТРУКТУРИ ТА ХІМІЧНОГО ЗВ’ЯЗКУ НА РАДІАЦІЙНУ СТІЙКІСТЬ U-, Th- МІНЕРАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок