Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАЗОВА ДІАГРАМА ТА МАСОПЕРЕНОС ПРИ РОЗШАРУВАННІ У ТВЕРДИХ РОЗЧИНАХ ІЗОТОПІВ ГЕЛІЮ

ФАЗОВА ДІАГРАМА ТА МАСОПЕРЕНОС ПРИ РОЗШАРУВАННІ У ТВЕРДИХ РОЗЧИНАХ ІЗОТОПІВ ГЕЛІЮ

Назва:
ФАЗОВА ДІАГРАМА ТА МАСОПЕРЕНОС ПРИ РОЗШАРУВАННІ У ТВЕРДИХ РОЗЧИНАХ ІЗОТОПІВ ГЕЛІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,25 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦИОНАЛЬНАЯ АКДЕМИЯ НАУК УКРАИНЫ ФИЗИКО-ТЕХНИЧЕСКИЙ ИНСТИТУТ НИЗК
ИХ ТЕМПЕРАТУР ИМ


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
ім. Б. І. Вєркіна
ПЕНЗЄВ Андрій Олександрович
УДК 536.48
ФАЗОВА ДІАГРАМА ТА МАСОПЕРЕНОС
ПРИ РОЗШАРУВАННІ У ТВЕРДИХ
РОЗЧИНАХ ІЗОТОПІВ ГЕЛІЮ
01.04.09 – Фізика низьких температур
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2003 р.


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Фізико-технічному інституті низьких температур
ім. Б.І. Вєркіна НАН України, м. Харків
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
професор
Рудавський Едуард Якович
(ФТІНТ НАНУ, відділ квантових рідин і кристалів,
завідувач відділу).
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Чишко Костянтин Олексійович
(ФТІНТ НАНУ, відділ динаміки нелінійних систем,
провідний науковий співробітник);
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Карнацевіч Леонід Владиславович
(Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут”, керівник лабораторії).
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра фізики низьких температур фізичного факультету та кафедра теоретичної ядерної фізики фізико-технічного факультету.
Захист відбудеться “ 22 ” 04 2003 р. о 15 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 64.175.02 при Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України (61103, м. Харків, пр. Леніна, 47).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ФТІНТ НАН України, 61103,
м. Харків, пр. Леніна, 47.
Автореферат розісланий “ 17 ” 03 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук О.С. Ковальов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У даній дисертаційній роботі експериментально вивчалися слабкі тверді розчини 3He у 4He, які є типовими представниками квантових кристалів. Дослідження термодинамічних і кінетичних властивостей цих систем уявляються дуже цікавими, оскільки вони приводять до виявлення і розуміння широкого спектру фізичних ефектів, які не мають аналогів у класичних твердих тілах.
На теперішній момент досить детально вивчені лише однорідні тверді розчини 3He - 4He, де найбільш цікаві ефекти пов’язані з незвичайною квантовою кінетичною поведінкою домішок. Особливістю розчину 3He - 4He є наявність фазового переходу I роду - фазового розшарування, у результаті якого у матриці 4He при низьких температурах утворюються тверді включення 3Не. Кінетичну поведінку цієї системи почали вивчати тільки останнім часом, при цьому основна увага приділялася кінетиці росту включень. Зворотній процес – розчинення включень при переході розшарованого розчину в однорідний стан не було досліджено, хоча тут можна було очікувати прояву низки несподіваних кінетичних ефектів. Невивченою залишалась й кінетика розшарування при низьких тисках, коли в кристалічній матриці 4Не утворюються краплі рідини 3He. Що стосується самої фазової діаграми розшарування, то в ділянці слабких розчинів 3Не в 4Не точні експериментальні дані були відсутні, що не давало змоги зробити перевірку існуючих теоретичних моделей лінії розшарування. Дана дисертація заповнює ці пробіли, що важливо й актуально для розвитку фізики фазових переходів і фізичної кінетики квантових систем.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота була виконана у відділі квантових рідин та кристалів ФТІНТ НАН України у рамках тематичного плану інституту за темами: Ф14 – 5 "Кінетичні та релаксаційні процеси у квантових рідинах та кристалах при наднизьких температурах" (№ держ. реєстру 0196U002949) і Ф12 – "Дослідження нових квантових систем у рідкому та твердому гелії при наднизьких температурах" (№ держ. реєстру 0100U004483). Робота також частково проводилась в рамках проекту Державного фонду фундаментальних досліджень України "Нові квантові та ангармонічні ефекти в розчинах кріокристалів" (02.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФАЗОВА ДІАГРАМА ТА МАСОПЕРЕНОС ПРИ РОЗШАРУВАННІ У ТВЕРДИХ РОЗЧИНАХ ІЗОТОПІВ ГЕЛІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок