Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ПОРУШЕНЬ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ДІТЕЙ З БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ ТА ЇХ ПАТОГЕНЕТИЧНА ТЕРАПІЯ

ОЦІНКА ПОРУШЕНЬ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ДІТЕЙ З БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ ТА ЇХ ПАТОГЕНЕТИЧНА ТЕРАПІЯ

Назва:
ОЦІНКА ПОРУШЕНЬ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ДІТЕЙ З БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ ТА ЇХ ПАТОГЕНЕТИЧНА ТЕРАПІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,61 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О. Богомольця
ПІНЧУК ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК: 616.248-053.2-08-092:616.1
ОЦІНКА ПОРУШЕНЬ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ
У ДІТЕЙ З БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ
ТА ЇХ ПАТОГЕНЕТИЧНА ТЕРАПІЯ
14.01.10 – Педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
ВОЛОСОВЕЦЬ Олександр Петрович,
Національний медичний університет ім. О. О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедрою педіатрії №2 з курсом медичної генетики і неонатології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор,
МАРУШКО Юрій Володимирович,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедрою педіатрії №3
доктор медичних наук, професор,
ЛАСИЦЯ Ольга Іларіонівна
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика
МОЗ України, завідувач кафедрою педіатрії №1
Провідна установа:
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться ”_17 _”_листопада_2005 року о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.04 Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця МОЗ України (01004, м. Київ, вул. Толстого, 10).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України (03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1).
Автореферат розісланий ”_17_”_жовтня_2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Кузьменко А. Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Бронхіальна астма є одним з найпоширеніших захворювань дитячого віку. В останнє десятиліття, як в Україні, так і за рубежем спостерігається збільшення числа дітей, які хворіють на хронічні бронхолегеневі захворювання та бронхіальну астму, зокрема (Ласиця О.І. в співавт. 1999). Епідеміологічні дослідження останніх років свідчать про те, що від 5 до 10% дітей страждають цим захворюванням.
Існують дані про те, що у 2/3 дітей з астмою спостерігаються зміни в роботі органів та систем і серцево-судинної, зокрема. Однак морфо-функціональні зміни серцево-судинної системи та їх корекція, які неодмінно супроводжують БА (Кондратьев В.О. 2001), не знайшли повного відображення в Українському та Міжнародному Консенсусах по профілактиці та лікуванні бронхіальної астми, як у дорослих так і у дітей (GINA 1998; Наказ МОЗ України №499 2004).
Незважаючи на значні досягнення в розробці ефективних методів лікування і профілактики бронхіальної астми (А.Ф.Мозалевський 1996; О.І.Ласиця 1998), у дітей продовжує спостерігалася висока частота порушень з боку серцево-судинної системи (В.О.Кондратьев 2001; В.Ф.Кубишкін і співавт. 1995). Ці зміни значно ????????? ?? ??????? ?? ??????? ????????????, ? ????, ? ?? ?????? ????? ?????? ? ??????? ?? ????????? (?.?.?????????? 2001; ?.?.????? ? ???????. 1997; ?.Zainudin 1999).
Основним фактором, який обумовлює порушення з боку серцево-судинної системи при бронхіальній астмі є гіпоксія міокарду, як прояв системної гіпоксії (В.К.Гаврисюк 2000). У 12% хворих бронхіальною астмою, як дітей, так і дорослих, має місце системна артеріальна гіпертензія, механізм розвитку якої, з однієї сторони пов’язаний з порушенням синтезу арахідонової кислоти, а з другого боку – тривалим використанням симпатоміметиків та глюкокортикостероїдів (В.К.Гаврисюк 2000).
І???? ????????'???? ??? ?????????? ? ???????? ????????/?????????? ? ????????? ????????? ???????????? ???????? ??????????????. ?? ????? ?????????? ?? ??????????? ?????? ???????? ???????????? ?????????? ????? ??????? ?? ??????? ??? ?? ???????????????. ??? ???????? ???????? ??????????????? ?????????? ???? ???? ?????????????? ??????? ???????? ?????????????? (??????? ?.?. 2002; ??????? ?.?. 2000).
Систематизація порушень, методологія, чітка діагностика та відповідне комплексне патогенетичне лікування порушень з боку серцево-судинної системи на сьогодні досконало не розроблено, що й обумовило вибір напрямку, актуальність, мету і завдання даного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОЦІНКА ПОРУШЕНЬ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ДІТЕЙ З БРОНХІАЛЬНОЮ АСТМОЮ ТА ЇХ ПАТОГЕНЕТИЧНА ТЕРАПІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок