Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ

ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,56 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
КОГАН ОЛЬГА ВІКТОРІВНА
УДК 376.1:613(043.3)
ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ
У СТАРШОКЛАСНИКІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ
13.00.03 – корекційна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті соціальної реабілітації та розвитку дитини Кам’янець-Подільського державного університету, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Синьов Віктор Миколайович
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Інститут корекційної
педагогіки та психології, директор
Офіційні опоненти - доктор медичних наук, професор, член- кореспондент АПН України
Берзінь Валерій Іванович,
Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця, завідувач кафедри
гігієни дітей і підлітків
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Висоцька Алла Михайлівна,
Інститут спеціальної педагогіки
АПН України, завідувач лабораторії
корекційної педагогіки
Провідна установа - Слов’янський державний педагогічний
університет, кафедра корекційної педагогіки
і соціальної психології, Міністерство
освіти і науки України, м. Слов’янськ
Захист відбудеться 24 жовтня 2006 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ,
вул. М,Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М,Берлинського, 9.
Автореферат розіслано „22” вересня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основоположні засади щодо виховання здорової людини зафіксовано у “Конституції” держави, Законах України “Про охорону дитинства”, “Про освіту”, Національних програмах “Діти України”, “Освіта (Україна ХХІ століття)”, міжгалузевій комплексній програмі “Здоров’я нації на 2002-2011 р.р.” та інших документах.
Реалізація означеної політики потребує здійснення комплексу державних і галузевих заходів, серед яких є створення умов для формування та стимулювання здорового способу життя, вдосконалення валеологічного та гігієнічного виховання і навчання учнів, посилення боротьби із шкідливими звичками, профілактика адиктивної поведінки.
Головним завданням сучасної системи спеціальної освіти є створення належних умов для розвитку і самореалізації кожної особистості з обмеженими можливостями як громадянина держави, формування громадянської свідомості підростаючого покоління. У складних соціально-економічних умовах сьогодення найбільш важким завданням є проблема інтеграції цих дітей у суспільство. Розв’язання вищезазначених завдань неможливе без забезпечення належного рівня здоров'я дітей з вадами розвитку.
До вивчення проблеми формування здорового способу життя звертається багато дослідників (М.Амосов, Г.Апанасенко, В.Берзінь, І.Брехман, В.Войтенко, Г.Власюк, Г.Голобородько, М.Гончаренко, О.Дубогай, С.Громбах, В.Казначеєва, Н.Куїнджи, С.Лапаєнко, Ю.Лисицин, В.Петленко, П.Плахтій, С.Свириденко, Л.Сущенко, В.Оржеховська, Л.Татарникова та ін.)
Окремі аспекти психічного та фізичного здоров’я та формування здорового способу життя у дітей з вадами розвитку вивчали: І.Бех, Л.Дробот, Г.Єдинак, І.Єременко, Д.Ісаєв, Л.Ісаєнко, В.Кащенко, М.Козленко, М.Коренєв, В.Липа, О.Мастюкова, В.Мачихіна, Є.Павлютенков, М.Певзнер, І.Піскунова, М.Рождественська, А.Селецький, В.Синьов, Л.Співак, О.Теплицька, Є.Черник, Б.Шостак, І.Шишова та ін.
Незважаючи на значний доробок вчених, проблема збереження та покращення здоров'я дітей з вадами інтелекту є актуальною і на сьогодні, оскільки окремі аспекти цієї проблематики вивчені недостатньо. Удосконалення системи валеологічної освіти та виховання, забезпечення належного рівня фізкультурно-оздоровчої діяльності у допоміжних школах є необхідною та вкрай важливою складовою громадянського виховання, спрямованою на соціальну інтеграцію розумово відсталих осіб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ У СТАРШОКЛАСНИКІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок