Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТОРАЛЬНА КУЛЬТУРА ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

ЕЛЕКТОРАЛЬНА КУЛЬТУРА ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

Назва:
ЕЛЕКТОРАЛЬНА КУЛЬТУРА ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,48 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “
ЗАПОРІЗЬКИЙ ІНСТИТУТ ДЕРЖАВНОГО
ТА МУНІЦИПАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ”
Зубченко Олександр Сергійович
УДК 316.722
ЕЛЕКТОРАЛЬНА КУЛЬТУРА
ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Запоріжжя – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Гуманітарному університеті “Запорізький інститут державного та муніципального управління”.
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор
Скідін Олег Леонідович, Гуманітарний
університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”, проректор-директор
Офіційні опоненти: доктор філософських наук,
Головаха Євген Іванович, Інститут соціології НАН України, заступник директора з наукової роботи, м. Київ
кандидат соціологічних наук,
Боровський Олексій Олександрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, заступник декана факультету соціології
м. Київ
Захист відбудеться “ 14 грудня ” 2007 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.127.02 в Гуманітарному університеті “Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, вул. Жуковського 70-б, м. Запоріжжя.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Гуманітарного університету “Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, вул. Жуковського 70-б, м. Запоріжжя.
Автореферат розіслано “15” жовтня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Катаєв С.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Після проголошення незалежності України в 1991 р. перед молодою державою постало кілька надзвичайно складних завдань, ключовими з яких були демократизація політичної системи та формування єдиної політичної нації. Універсальним інструментом для їх вирішення по праву вважають вільні вибори: не лише в значенні чітко регламентованої формальної сукупності електоральних процедур, а як механізм представницької демократії та трансформації думки більшості громадян у реальні політичні дії. Розвиваючись у рамках політичної культури, електоральна культура формується з початком переходу від тоталітаризму до демократії в перебігу проведення перших вільних виборів. На пострадянському просторі ці процеси, а разом з ними й регулярне вивчення виборчої проблематики, розпочато з кінця 80-х рр. XX століття. У зв’язку з цим у соціально-гуманітарному знанні виникає протиріччя: з одного боку, накопичено чималий евристичний потенціал дослідження політичної культури у суспільствах різного типа, з іншого – результати конкретних українських виборів все ще часто стають несподіваними для науковців та політиків. Також із розгортанням демократичних трансформацій регіони стають активнішими суб’єктами політичного життя. Через історичні особливості формування території сучасної України, багатовікове входження окремих її частин до різних цивілізаційних спільнот, виборчий процес щоразу перетворюється на міжрегіональну конкуренцію, а іноді навіть на антагоністичну боротьбу (як під час виборів Президента України 2004 р.). Ці суперечності охоплюють не лише політичну еліту, але й спускаються на рівень масової свідомості, на якому закономірні соціокультурні відмінності між жителями Заходу і Сходу, Півночі та Півдня невиправдано гіперболізують. Отже, проблемна ситуація полягає в суперечності між завданням проведення всебічного аналізу електоральної культури як соціального явища, встановлення її регіональних рис і недостатньою розробленістю даного напрямку в науковій літературі.
Урахування регіонального чинника в справі розбудови комплексної моделі поведінки виборців з привертало увагу представників соціальної думки з другої половини XIX ст. Уперше ці питання порушувалися А. Зігфрідом (пошук природно-кліматичних детермінантів електоральних процесів), Л. Віртом (аналіз специфіки соціально-політичного ландшафту сільських та міських поселень), Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕЛЕКТОРАЛЬНА КУЛЬТУРА ЯК ОБ’ЄКТ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок