Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ВЕГЕТАТИВНОГО БАЛАНСУ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ ТА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ

СТАН ВЕГЕТАТИВНОГО БАЛАНСУ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ ТА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ

Назва:
СТАН ВЕГЕТАТИВНОГО БАЛАНСУ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ ТА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,23 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
ДЗЕКАН ОЛЬГА ВАСИЛІВНА
УДК 616.839:616.12-009.72:616.12.331.1
СТАН ВЕГЕТАТИВНОГО БАЛАНСУ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ
ХВОРОБУ СЕРЦЯ ТА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова, (м. Вінниця)
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України
Сєркова Валентина Костянтинівна,
Вінницький Національний медичний університет ім. М.І. Пирогова,
професор кафедри факультетської терапії
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Єна Лариса Михайлівна, завідувач відділу клінічної та епідеміологічної кардіології Інституту геронтології АМН України, м. Київ;
доктор медичних наук, професор Легконогов Олександр Вікторович, професор кафедри внутрішньої медицини № 1 Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, м. Сімферополь.
Захист дисертації відбудеться 16.04.2008 р. о_15___годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна 5/7).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І.Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна 5/7).
Автореферат розісланий 15.03.2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Є.П. Смуглов
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Серцево-судинні захворювання (ССЗ), зокрема гіпертонічна хвороба (ГХ) та ішемічна хвороба серця (ІХС) є головною причиною смертності серед працездатного населення в усьому світі і в Україні в тому числі (Корнацький В.М., 2006.). Незважаючи на досягнення медичних технологій у розробці нових препаратів, лікування ГХ та ІХС продовжує залишатися малоуспішним і вимагає чималих економічних витрат. Терапія ІХС і досі характеризується побудовою схеми лікування за принципом ex juvantibus, залишеної індивідуалізації і не враховує особливості механізмів захворювання в кожному конкретному випадку (Чазов Е.И., 2002). Це свідчить про необхідність уточнення диференційованих показів до застосування різнонаправлених за механізмом дії антигіпертензивних та антиангінальних препаратів. Потрібне поглиблене вивчення малодосліджених аспектів патогенезу ГХ та ІХС та врахування індивідуальних особливостей перебігу цих захворювань у кожного конкретного пацієнта.
В останні роки вивчається роль вегетативних впливів на формування ІХС та ГХ (Тихонов П.П., Соколова Л.А., 2007). Дослідження вегетативних впливів на перебіг хронічних форм ІХС маловивчена. Можливість успішного лікування хворих на ІХС та ГХ з урахуванням корекції вегетативних змін залишається відкритим питанням.
З метою дослідження вегетативних змін у хворих з ССЗ в останні роки використовується метод оцінки варіабельності ритму серця (ВРС). Дослідження впливу препаратів на ВРС у хворих на хронічні форми ІХС практично не проводилися. Результати робіт, присвячених терапії хворих на ГХ з урахуванням у них впливів вегетативних змін за показниками ВРС, неоднозначні (Коваленко В.Н., Несукай Е.Г., Дмитриченко Е.В., 2004). Маловивченим є зв’язок показників ВРС, з морфофункціональними параметрами міокарда у хворих на ГХ та на ІХС. Не проводилась комплексна оцінка вегетативного балансу у хворих на ГХ та на ІХС.
На сьогодні актуальним є дослідження можливого впливу АНС на процеси реполяризації міокарда у пацієнтів на ГХ та на ІХС, з огляду на те, що електрична нестабільність міокарда нерідко призводить до фатальних порушень ритму у цієї категорії хворих (Шабалин А.В., Гуляева Е.Н. и др., 2005). Наявна кількість робіт, присвячених проблемі зв’язку зміни показників ВРС з такими маркерами порушення тривалості та гомогенності процесів реполяризації міокарда, як інтервал QT та його дисперсія, є обмеженою, а результати проведених досліджень неоднозначні (Никитин Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СТАН ВЕГЕТАТИВНОГО БАЛАНСУ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ ТА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок