Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обґрунтування кінематичних і силових параметрів щитових механізованих кріплень підтримуючо-огороджувального типу для очисних вибоїв

Обґрунтування кінематичних і силових параметрів щитових механізованих кріплень підтримуючо-огороджувального типу для очисних вибоїв

Назва:
Обґрунтування кінематичних і силових параметрів щитових механізованих кріплень підтримуючо-огороджувального типу для очисних вибоїв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гуляєв Костянтин Володимирович
УДК 622.285: 62-231.1
Обґрунтування кінематичних і силових параметрів щитових механізованих кріплень підтримуючо-огороджувального типу для очисних вибоїв
Спеціальність 05.05.06 ? “Гірничі машини”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк ? 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:             доктор технічних наук, доцент Семенченко Анатолій Кирилович, Донецький державний технічний університет, професор кафедри «Гірничі машини».
Офіційні опоненти:             доктор технічних наук, професор Бойко Микола Григорович, Донецький державний технічний університет, завідувач кафедри «Гірнича механіка».
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник КИЯШКО Юрій Іванович, Інститут геотехнічної механіки НАН України, старший науковий співробітник відділу механіки гірничих порід.
Провідна установа:             Донецький державний науково-дослідний, проектно-конструкторський інститут комплексної механізації шахт (Дондіпровуглемаш), відділ створення і дослідження очисних комплексів, підземного транспорту і шахтного підйому, Міністерства палива та енергетики України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 22 червня 2001 р. о 1200 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.052.05 Донецького державного технічного університету за адресою: 83000 м. Донецьк, вул. Артема, 58, І навч.к., ауд. 1201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного технічного університету (83000 м. Донецьк, вул. Артема, 58, ІІ навч.к.).
Автореферат розісланий 17 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д11.052.05
доктор технічних наук, професор Шевцов М.Р.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Базою сучасних очисних комплексів для відпрацьовування пологопохилих пластів є щитові механізовані кріплення (ЩМК), конструкція і параметри яких повинні забезпечувати надійну і високопродуктивну роботу всього устаткування комплексу і безпеку праці обслуговуючого персоналу. Особливо актуальною проблемою є створення і широке застосування ЩМК підтримуючо-огороджувального типу (ПОТ), здатних забезпечити зазначені вище вимоги при відпрацьовуванні пологих вугільних пластів із малостійкими і нестійкими породами безпосередньої покрівлі, частка яких на шахтах Донецького басейну складає 70.1
Перспективними типами ЩМК, що відповідають у значній мірі вимогам ефективного відпрацьовування пластів потужністю 0.8  .5 м з малостійкими покрівлями, є розроблені інститутом Дондіпровуглемаш чотиристоякові (ПО ?[2+2]) кріплення КД90, а також двостоякові (ПО ?[0+2]) кріплення типу КДД. Закордонними фірмами виробляються в основному ЩМК ПО ?[0+2], що поставляються по імпорту на шахти України. Застосування імпортних ЩМК ПО ?[0+2] на шахтах Донецького басейну не завжди характеризується позитивними результатами.
Серед фахівців немає єдиної думки про пріоритетність застосування, достоїнства і недоліки ЩМК із секціями ПО ?[2+2] і ПО ?[0+2], обумовлених особливостями їх конструктивних схем, кінематичних і силових параметрів. У зв'язку з цим виникла об'єктивна необхідність у дослідженні і порівняльній оцінці експлуатаційних властивостей зазначених кріплень. Актуальна задача створення ЩМК ПОТ нового технічного рівня, що відрізняються високою надійністю й ефективністю взаємодії з боковими породами, у тому числі і нестійкими, за рахунок оптимізації їх кінематичних і силових параметрів на стадії проектування.
У технічній літературі до останнього часу були відсутні необхідні дані про кінематичні параметри сучасних ЩМК, їхньому впливі на взаємодію кріплень із боковими породами і на формування внутрішньосекційних навантажень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Обґрунтування кінематичних і силових параметрів щитових механізованих кріплень підтримуючо-огороджувального типу для очисних вибоїв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок