Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Природний агроресурсний потенціал Тернопільської області: структура і особливості використання

Природний агроресурсний потенціал Тернопільської області: структура і особливості використання

Назва:
Природний агроресурсний потенціал Тернопільської області: структура і особливості використання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,37 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Питуляк Микола Васильович
УДК 911:330.15 (477.84)
Природний агроресурсний потенціал Тернопільської області:
структура і особливості використання
11.00.11 – конструктивна географія та
раціональне використання природних ресурсів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Чернівці
2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі географії України Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Заставецька Ольга Володимирівна,
Тернопільський педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри географії України
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Позняк Степан Павлович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка
завідувач кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів
кандидат географічних наук, доцент
Чернега Петро Іванович
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
доцент кафедри фізичної географії
і раціонального природокористування
Провідна установа: Одеський національний університет
імені Іллі Мечникова МОН України
Захист відбудеться “17” вересня 2003 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.76.051.04 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича: 58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, , к.ауд. 24.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, ).
Автореферат розіслано “_11_” _серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради доцент Дутчак М.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У період трансформації суспільства від тоталітарної до ринкової систем господарювання проблеми природокористування набувають нового змісту. Впровадження товарно-ринкових відносин між власниками природних ресурсів і природокористуванням зумовлюють нові підходи до розв’язання практичних проблем природокористування. Саме тому актуальними в сучасних умовах залишаються питання вивчення природного потенціалу, передусім, таких його компонентів, що визначають комплексний розвиток господарства регіонів. До них належить природний аграрний потенціал – основа розвитку сільського господарства – галузі, яка зазнає значної реструктуризації в усіх регіонах України. Особливо це стосується аграрно-промислових регіонів, в яких природний аграрний потенціал є основою розвитку господарства, ресурсом, що дозволяє забезпечити потреби населення і господарства у сировині і товарах народного споживання, а також зменшити залежність регіону від імпорту продуктів харчування. Прагнення до сталого розвитку, що передбачає раціональне природокористування з урахуванням екологічних обмежень, посилює необхідність конструктивно-географічних досліджень природного потенціалу регіонів, в тому числі аграрного. Особливо важливого значення набуває обґрунтування наукових основ природокористування з метою досягнення динамічної рівноваги у регіональних геосистемах та поліпшення якості навколишнього середовища.
Окремі аспекти цієї проблеми висвітлювалися у наукових працях українських та зарубіжних вчених. Разом з тим ще залишаються недостатньо розробленими питання методики оцінки природного аграрного потенціалу, його еколого-економічної ефективності використання, відсутній аналіз змін у використанні такого потенціалу в трансформаційний період, недостатньо обґрунтовані шляхи використання природного аграрно-ресурсного потенціалу з метою створення регіональних екологічно стійких агросистем. Все це зумовило вибір теми та об’єкту дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Робота виконувалась згідно із науковою темою кафедри географії України Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка “Проблеми соціально-економічного розвитку Тернопільської області в умовах переходу суспільства до ринкових відносин”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Природний агроресурсний потенціал Тернопільської області: структура і особливості використання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок