Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІНЛИВІСТЬ ПРОДУКТИВНОСТІ РОСЛИН В ПОПУЛЯЦІЇ ВИНОГРАДУ СОРТУ МУСКАТ РОЖЕВИЙ І ВІДБІР ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КЛОНІВ

МІНЛИВІСТЬ ПРОДУКТИВНОСТІ РОСЛИН В ПОПУЛЯЦІЇ ВИНОГРАДУ СОРТУ МУСКАТ РОЖЕВИЙ І ВІДБІР ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КЛОНІВ

Назва:
МІНЛИВІСТЬ ПРОДУКТИВНОСТІ РОСЛИН В ПОПУЛЯЦІЇ ВИНОГРАДУ СОРТУ МУСКАТ РОЖЕВИЙ І ВІДБІР ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КЛОНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,94 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
НАЦІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ВИНОГРАДУ І ВИНА "МАГАРАЧ"
ВАСИЛИК Ірина Олександрівна
УДК 634.85:631.524.84
МІНЛИВІСТЬ ПРОДУКТИВНОСТІ РОСЛИН В ПОПУЛЯЦІЇ ВИНОГРАДУ СОРТУ МУСКАТ РОЖЕВИЙ І ВІДБІР ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КЛОНІВ
06.01.08 - Виноградарство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Ялта – 2007


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Національному інституті винограду і вина "Магарач", УААН,
м. Ялта
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор,
член - кореспондент УААН
МЕЛКОНЯН МІСАК ВАГАРШАКОВИЧ,
Національний інститут винограду і вина "Магарач", провідний науковий співробітник відділу селекції, генетики винограду та ампелографії
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор,
ХРЕНОВСЬКОВ ЕДУАРД ІВАНОВИЧ
Одеський державний аграрний університет,
Міністерства аграрної політики України,
м.Одеса, завідуючий кафедрою виноградарства
та виноробства
кандидат сільськогосподарських наук,
ЛАСКАВИЙ ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ,
Запорізька державна дослідна станція,
м.Запоріжжя, завідуючий лабораторією виноградарства
Провідна організація: Нікітський Ботанічний сад - Національний науковий центр,
м. Ялта
Захист відбудеться 5 липня 2007 року в 1000 годин на засіданні спеціалізованої ради Д 53.365.01 в Національному інституті винограду і вина "Магарач", УААН, за адресою: 98600, Автономна республіка Крим, м. Ялта, вул. Кірова, .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного інституту винограду і вина "Магарач".
Автореферат дисертації розісланий "4 " червня 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої ради,
доктор сільськогосподарських наук, професор Якушина Н.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Південний берег Криму відрізняється унікальними грунтово-кліматичними умовами в яких можливе виробництво міцних і десертних вин, у тому числі лікерного типу. Найбільш високо цінуються, отримані тільки в даному регіоні України вина із сортів мускатної групи, таких як Мускат білий, Мускат рожевий, Мускат чорний. В лікерних винах виявляється унікальна органолептична специфічність цих сортів, що зумовлено сприятливими умовами даної зони.
Одним із сортів мускатної групи, що дозволяє одержати вина найвищої якості, є сорт Мускат рожевий, який вирощується у Криму з початку XIX століття. Однак, у даний час площа насаджень сорту Мускат рожевий в Криму складає усього 29,6 га, а врожайність - у межах 25-30 ц/га. Низький рівень врожайності в першу чергу пояснюється тим, що при вирощуванні цього сорту винограду протягом тривалого часу відбувалося накопичення в популяції низькопродуктивних клонів, що викликало неухильне зниження продуктивності насаджень.
Відповідно, однієї з головних проблем виноградарства Південного берега Криму є підвищення продуктивності насаджень винограду, зокрема сорту Мускат рожевий, та також якості одержуваного врожаю, як сировини для виробництва виноробної продукції.
У раніше проведених дослідженнях (Г.М.Караджи, 1975; Л.П.Трошин, 1991; М.И.Тулаєва, В.Ф.Хілько, 2001; H. Schoffling, J.G.1991 та ін.) було встановлено, що підвищення продуктивності насаджень конкретного сорту винограду можливо шляхом використання внутрішньосортового відбору методом клонової селекції.
Таким чином, дане дослідження, спрямоване на багатопланове вивчення популяції сорту Мускат рожевий з метою удосконалювання внутрішньосортової селекції винограду є актуальним у теперішній час. Добір продуктивних рослин методом клонової селекції, їх розмноження та впровадження, в остаточному підсумку забезпечить збільшення збору продукції з одиниці площі насаджень, що у свою чергу дозволить підвищити ефективність галузі виноградарства Криму і України.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках тематичного плану НДР Національного інституту винограду і вина "Магарач" (номер державної реєстрації 0101U006725).
Ціль досліджень. Метою досліджень було виявлення мінливості біолого-господарських показників в популяції сорту Мускат рожевий, що росте на Південному березі Криму, а також аналіз методів добору клонів, які відрізнялися б високим стабільним врожаєм і якістю винопродукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МІНЛИВІСТЬ ПРОДУКТИВНОСТІ РОСЛИН В ПОПУЛЯЦІЇ ВИНОГРАДУ СОРТУ МУСКАТ РОЖЕВИЙ І ВІДБІР ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ КЛОНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок