Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА У СФЕРІ МИСТЕЦТВА В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА У СФЕРІ МИСТЕЦТВА В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА У СФЕРІ МИСТЕЦТВА В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,55 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
КІЧУРЧАК
Маріанна Василівна
УДК [330.101.542:334.72] (477)
РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА У СФЕРІ МИСТЕЦТВА
В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки України у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор економічних наук, заслужений діяч науки і
техніки України, професор
Злупко Степан Миколайович,
Львівський національний університет імені Івана
Франка, завідувач кафедри економіки України
Офіційні опоненти доктор економічних наук, професор
Дзюбик Степан Данилович,
Українська академія державного
управління при Президентові України,
професор кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент
Александров Микола Петрович,
Львівська академія мистецтв,
доцент кафедри гуманітарних наук
Провідна установа – Національний університет “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться 7 березня 2002 р. о 1330 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79008, Львів-8, пр. Свободи, 18, аудиторія 115).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 5 лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________________ Панчишин С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми та ступінь розробленості проблеми. Командно-адміністративна система господарювання сприяла тому, що централізованість управління, монополізованість процесу створення, розподілу і споживання благ, втручання держави у механізми вільного ціноутворення виявили свою неспроможність гнучко реагувати на потреби споживачів, сформували колоніальний тип світогляду і психологію утриманства, а це, у свою чергу, ускладнює процеси ринкової трансформації економіки України.
Підприємництву в умовах переходу України до соціально-орієнтованої ринкової економіки надається важливе значення. Воно виконує такі функції: сприяє насиченню національного ринку різноманітними видами благ, формує проринкову ментальність населення, допомагає розв’язувати проблеми зайнятості, заохочує розвиток конкуренції та швидке реагування на зміни, що відбуваються в суспільстві. Вважається, що країни із розвиненою ринковою економікою належать до постіндустріальних, коли важливе значення надається інформації та послугам, масова продукція замінюється випуском уніфікованих та індивідуалізованих благ, які здатні задовольнити різноманітні споживчі потреби індивіда. Через це актуальним є і мистецький аспект. Підприєм-ницька діяльність у сфері мистецтва є необхідною складовою будь-якої національної економіки.
Необхідність реформування цього сектора економіки України зумовлює потребу в формуванні прошарку приватних власників, тому одним із джерел структурних трансформацій у сфері мистецтва, як і в економіці загалом, є становлення і розвиток підприємницької діяльності.
Різні аспекти підприємництва розглядаються у наукових працях вітчизняних та зарубіжних економістів. Теоретичні основи розуміння суті поняття “підприємництво” закладені відомими представниками наукових шкіл і напрямів: Р.Кантільон, Ж.Тюрго, А.Сміт, М.Балудянський, Ж.-Б.Сей, Дж. фон Тюнен, Дж.Ст.Міль, В.Зомбарт, К.Маркс, М.Туган-Барановський, Дж.Б.Кларк, А.Маршал, Й.Шумпетер, П.Семюелсон, Р.Хізрич та інші. Проблеми державної підтримки, фінансового та інформаційного забезпечення, аналіз макро- та мікросередовища, особливостей галузевого і регіонального підприємництва в перехідний період розглядалися у працях таких вчених, як З.Варналій, М.Долішній, С.Злупко, В.Мікловда, М.Козоріз, І.Разумнова, С.Реверчук та інших. Якщо загальнотеоретичні засади підприємництва є достатньо дослідженими, проаналізовано різноманітні аспекти його формування і розвитку в умовах ринкової трансформації економіки України, то для підприємництва у сфері мистецтва ці питання вимагають ретельного наукового аналізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА У СФЕРІ МИСТЕЦТВА В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок