Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЛЮКТУАЦІЇ ТЕМПЕРАТУРИРЕЛІКТОВОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ТАФОРМУВАННЯ ВЕЛИКОМАСШТАБНОЇ СТРУКТУРИ В ІНФЛЯЦІЙНИХ МОДЕЛЯХ ВСЕСВІТУ

ФЛЮКТУАЦІЇ ТЕМПЕРАТУРИРЕЛІКТОВОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ТАФОРМУВАННЯ ВЕЛИКОМАСШТАБНОЇ СТРУКТУРИ В ІНФЛЯЦІЙНИХ МОДЕЛЯХ ВСЕСВІТУ

Назва:
ФЛЮКТУАЦІЇ ТЕМПЕРАТУРИРЕЛІКТОВОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ТАФОРМУВАННЯ ВЕЛИКОМАСШТАБНОЇ СТРУКТУРИ В ІНФЛЯЦІЙНИХ МОДЕЛЯХ ВСЕСВІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,01 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
АПУНЕВИЧ Степан Євгенійович
УДК 524.82
ФЛЮКТУАЦІЇ ТЕМПЕРАТУРИ
РЕЛІКТОВОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА
ФОРМУВАННЯ ВЕЛИКОМАСШТАБНОЇ СТРУКТУРИ В ІНФЛЯЦІЙНИХ МОДЕЛЯХ ВСЕСВІТУ
01.03.02 _Астрофізика, радіоастрономія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті
імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України, м.Львів
Науковий керівник
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Новосядлий Богдан Степанович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
астрономічна обсерваторія,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, чл.-кор. НАН України
Ізотов Юрій Іванович
Головна астрономічна обсерваторія НАН України, м.Київ
завідувач відділу
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Штанов Юрій Володимирович
Інститут теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України, м.Київ
старший науковий співробітник
Провідна установа:
Астрономічна обсерваторія Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 25 квітня 2002р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: 03680, м.Київ, вул. Академіка Заболотного, 27, ГАО НАН України. Початок засідань о 10.00 годині.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці ГАО НАН України за адресою: 03680, м.Київ, вул. Академіка Заболотного, 27, ГАО НАН України.
Автореферат розіслано 20 березня 2002р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук Васильєва І.Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед космологічних спостережень особливе місце посідають вимірювання анізотропії температури реліктового випромінювання. Неоднорідності розподілу температури реліктового випромінювання містять у собі інформацію про стан Всесвіту на момент останнього розсіяння, віддалену у часі стадію еволюції. На цей час збурення зростають у лінійному режимі, що полегшує теоретичну інтерпретацію результатів спостережень, робить можливим виділення основних фізичних процесів, які в іншому випадку маскуються нелінійними ефектами.
Сучасні вимірювання флюктуацій температури на різних кутових відстанях охоплюють масштаби збурень в діапазоні трьох порядків: від розмірів горизонту, як в експерименті СОВЕ [1], _до масштабів скупчень галактик, як в останніх експериментах BOOMERanG [2,3,4] та MAXIMA-1 [5,6]. На різних масштабах за формування флюктуацій температури відповідальні відмінні фізичні ефекти, які у свою чергу визначаються різними космологічними параметрами (або їх комбінаціями). Таким чином, однорідні вимірювання одного типу несуть інформацію про різнорідні фізичні процеси.
Реліктове випромінювання не пов’язане з певним класом реальних астрофізичних об’єктів (наприклад галактики, квазари), а тому його інтерпретація позбавлена необхідності застосування апріорних припущень про природу і еволюцію саме цього класу об’єктів.
Вимірювання анізотропії температури, завдяки цим властивостям, дають унікальну можливість для тестування передбачень космологічних моделей.
Космологічна модель _це сукупність уявлень: про первинну природу збурень густини і початкові умови (що базуються на припущеннях про фізику високих енергій і фундаментальних взаємодій), про матеріальний склад і глобальні властивості Всесвіту (наявність різних видів темної матерії у певних пропорціях, космологічна константа, стала Габбла). З теорії елементарних частинок у космологію перейшов термін стандартної моделі, як такої, що найповніше розроблена на даний момент та описує більшість явищ з єдиних позицій. Зараз стандартною у космології вважається модель, у якій первинні збурення формуються в епоху інфляції (експоненційного роздування), на ранніх етапах еволюції Всесвіту, а термічна історія описується теорією Великого Вибуху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФЛЮКТУАЦІЇ ТЕМПЕРАТУРИРЕЛІКТОВОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ТАФОРМУВАННЯ ВЕЛИКОМАСШТАБНОЇ СТРУКТУРИ В ІНФЛЯЦІЙНИХ МОДЕЛЯХ ВСЕСВІТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок