Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Європейська інтеграція як фактор розвитку промисловості України

Європейська інтеграція як фактор розвитку промисловості України

Назва:
Європейська інтеграція як фактор розвитку промисловості України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,62 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна Академія Наук України
Рада по вивченню продуктивних сил України
Чала Ніна Дмитрівна
УДК 338.45
Європейська інтеграція як фактор розвитку промисловості України
Спеціальність 08.07.01 – економіка промисловості
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України
Науковий керівник: чл.-кор. НАН України, д.е.н., проф.
Дорогунцов Сергій Іванович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, голова
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Кухленко Олег Васильович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідуючий відділом проблем розвитку і розміщення будівельно-виробничого комплексу;
доктор економічних наук Нусінов Володимир Якович,
доцент, завідуючий кафедри обліку, аудиту і фінансового аналізу Криворізького технічного університету
Провідна установа:
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем розвитку ринків промислової продукції та інвестиційної політики, м. Київ
Захист відбудеться “11” квітня 2005 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою:
01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ – 32, бульвар Тараса Шевченка 60.
Автореферат розісланий “4” березня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Бандур С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Промисловий комплекс України є провідною галуззю національної економіки, від його розвитку залежить здійснення ключових інтересів країни, її безпека, культурний та соціальний рівень життя нації. Одним із пріоритетних напрямів розвитку зовнішньоекономічної політики України проголошено вступ до світової організації торгівлі (СОТ) та інтеграція до європейського економічного простору. У свою чергу обидві інституції самі постійно розвиваються, втягуючи в орбіту своєї діяльності все більше країн. В цьому контексті слід відмітити, що розвиток української промисловості відбувається під впливом внутрішніх та зовнішніх чинників, серед яких важливе місце займають світогосподарські інтеграційні процеси. Тому одним із важливих факторів зростання та раціонального використання промислового потенціалу України на сучасному етапі стає регіональна європейська економічна інтеграція.
Отже, актуальність і обґрунтованість теми полягає у тому, що по-перше, Україна співіснує і взаємодіє зі світовою економікою та залежить від трансформаційних процесів, що проходять на глобальному рівні. По-друге, європейський інтеграційний напрям є одним із головних векторів зовнішньоекономічного розвитку та участі України у глобальних економічних процесах. По-третє, курс на європейську інтеграцію економіки закріплено у законодавчих та нормативних актах України.
Вагомий внесок у розробку теоретичних проблем інтеграції і адаптації економіки України до умов Європейського Союзу (ЄС) та участі у міжнародних ринках у вітчизняній літературі зробили Білорус О.Г., Єременко В.Г., Геєць В.М., Гальчинський А.С., Губський Б.В, Данилишин Б.М., Кредисов А.І., Климко Г.Н., Кухленко О.В., Лук`яненко Д.Г., Мокогон Ю.В., Мочерний С.В., Нусінов В.Я., Пахомов Ю.М., Пила В.І., Поручнік А.М., Рогач О.І., Романенко В.А., Савчук В.С., Соколенко С.І., Тарасова Н.В., Федоріщева А.М., Чернюк Л.Г., Чухно А.А., Яцков В.С. та ін. Економічні трансформаційні процеси, що проходять в Україні, цікавлять іноземних вчених, серед яких можна назвати Богомолова О., Варзіна В., Гофмана А., Дякіна Б., Зіденберга Л., Куайзера В., Клемента Х., Нєкипєлова О., Осьмова М., Сковронську- Лучинську Г., Черкасова Н., Штрауза Х., Хоппе К-Х.
Проте рівень теоретичного дослідження впливу європейської інтеграції на розвиток українського промислового сектору та теоретико-методологічного обґрунтування формування зовнішньопромислової політики України в умовах глобалізації; недосконалість механізмів інтеграційної взаємодії промисловості України з ЄС на сучасному етапі розширення останнього, необхідність розробки стратегічних напрямів розвитку міжнародного співробітництва в сфері вітчизняного промислового сектору потребують поглибленого науково-теоретичного дослідження впливу євроінтеграційних процесів на стабілізацію та розвиток пріоритетних галузей промисловості України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Європейська інтеграція як фактор розвитку промисловості України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок