Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обґрунтування параметрів способу безпечної експлуатації електрообладнання

Обґрунтування параметрів способу безпечної експлуатації електрообладнання

Назва:
Обґрунтування параметрів способу безпечної експлуатації електрообладнання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,70 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Обоснование параметров способа тушения возгораний изоляции электро
оборудования электрическим полем


Державний вищій навчальний заклад“
Донецький національний технічний університет”
Кавєра Олексій Леонідович
УДК 614.841
Обґрунтування параметрів способу безпечної експлуатації електрообладнання
Спеціальність: 05.26.01 – “Охорона праці”
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі охорони праці та аерології ДВНЗ “Донецький національний технічний університет” Міністерства освіти і науки України
(м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Булгаков Юрій Федорович,
ДВНЗ “Донецький національний технічний університет” Міністерства освіти і науки України,
завкафедри охорони праці та аерології
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Іохельсон Зіновій Маркович,
завідуючий лабораторією вибухобезпеки і спеціальних видів вибухозахисту Макіївського науково–дослідного інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості Міністерства вугільної промисловості України;
доктор технічних наук, професор
Ковальов Олександр Петрович,
ДВНЗ “Донецький національний технічний університет” Міністерства освіти і науки України,
завкафедри електропостачання промислових підприємств та міст.
Захист дисертації відбудеться “20” грудня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.052.05 у державному вищому навчальному закладі “Донецький національний технічний університет” за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема,58, навчальний корпус №1, ауд. 1.203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці державного вищого навчального закладу “Донецький національний технічний університет” за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, II навчальний корпус.
Автореферат розісланий “12” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 11.052.05
д.т.н., проф. В.П. Кондрахін


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Експлуатація високовольтного електроустаткування, є небезпечним виробничим процесом, і сполучена з можливістю виникнення короткого замикання в силових агрегатах з наступним загорянням ізоляції електроустаткування, що може бути причиною пожежі, вибуху навколишнього вибухонебезпечного середовища, або привести до більших руйнувань і людських жертв. Небезпека електроустаткування обумовлена наявністю в ньому пожежонебезпечних видів продукції, таких, як електропроводи, кабелі, шнури й т.д., ізоляція яких може запалитися в результаті коротких замикань, замикань на землю, або перевантажень у роботі електроустановок.
Відповідно до статистики, за 2004 р. в Україні електротехнічна продукція стала причиною 10761 загоряння, що становить більше 20 % від їхнього загального числа. Відповідно до статистики по шахтах, 29,3 % пожеж доводиться на пожежі, що виникли в результаті запалення ізоляції кабелю, 2,9 % – ізоляції обмоток в електричних машинах. За 25-літній період сталося 50 вибухів на шахтах (46,4 %), джерелом запалення яких стала електроенергія.
У міру розвитку технічного прогресу проблема безпеки електроустаткування тільки загострюється, оскільки ростуть виробничі потужності, а разом з ними збільшується потужність установок, що забезпечують електропостачання споживачів електричною енергією. Так, наприклад, зі збільшенням потужності основних забійних механізмів на шахтах, уже необхідно використовувати трансформаторні підстанції потужністю понад 1250 кВ А.
Існуючі на даний момент засоби, що забезпечують безпечну експлуатацію електроустаткування, не достатні й не забезпечують належний рівень захисту від загорянь ізоляції електроустаткування. У зв'язку із цим, актуальним завданням є розробка нових способів запобігання й придушення загорянь ізоляції електроустаткування в початковій їхній стадії.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Обґрунтування параметрів способу безпечної експлуатації електрообладнання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок