Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ЗАХИСНИХ ПОКРИТТІВ НА ОСНОВІ ЕВТЕКТИЧНИХ СПЛАВІВ ЗАЛІЗА З ТУГОПЛАВКИМИ ФАЗАМИ ВТІЛЕННЯ, ОТРИМАНИХ КРИСТАЛІЗАЦІЄЮ В НЕРІВНОВАЖНИХ УМОВАХ

СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ЗАХИСНИХ ПОКРИТТІВ НА ОСНОВІ ЕВТЕКТИЧНИХ СПЛАВІВ ЗАЛІЗА З ТУГОПЛАВКИМИ ФАЗАМИ ВТІЛЕННЯ, ОТРИМАНИХ КРИСТАЛІЗАЦІЄЮ В НЕРІВНОВАЖНИХ УМОВАХ

Назва:
СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ЗАХИСНИХ ПОКРИТТІВ НА ОСНОВІ ЕВТЕКТИЧНИХ СПЛАВІВ ЗАЛІЗА З ТУГОПЛАВКИМИ ФАЗАМИ ВТІЛЕННЯ, ОТРИМАНИХ КРИСТАЛІЗАЦІЄЮ В НЕРІВНОВАЖНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,34 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ
ім. Г.В. Курдюмова
 
ПАНАРІН ВАЛЕНТИН ЄВГЕНОВИЧ
УДК 669.112.224.84/546.261+271.87
СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ЗАХИСНИХ ПОКРИТТІВ НА ОСНОВІ
ЕВТЕКТИЧНИХ СПЛАВІВ ЗАЛІЗА З ТУГОПЛАВКИМИ ФАЗАМИ ВТІЛЕННЯ,
ОТРИМАНИХ КРИСТАЛІЗАЦІЄЮ В НЕРІВНОВАЖНИХ УМОВАХ
Спеціальність 05.16.01 - металознавство та термічна обробка металів
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
 
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова Національної академії наук України.
Науковий консультант: доктор технічних наук Іванченко Володимир Григорович, Інститут
металофізики ім. Г.В. Курдюмова Національної академії наук України,
завідувач відділу фазових рівноваг.
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор,
Ошкадьоров Станіслав Петрович, Інститут металофізики ім.
Г.В. Курдюмова Національної академії наук України, завідувач відділу
фізики швидкісного термозміцнення сплавів.
доктор технічних наук, професор, Борисов Юрій Сергійович, Інститут
електрозварювання ім. Є.О. Патона Національної академії наук
України, завідувач відділу захисних покриттів.

доктор технічних наук, професор, Кондратюк Станіслав Євгенович,
Фізико-технологічний інститут металів і сплавів НАН України,
завідувач відділу лиття і структуроутворення сталей.

Провідна установа: Національна металургійна академія України Міністерства освіти і науки
України.
Захист відбудеться 20.12.2006р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.168.01 в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова Національної академії наук України за адресою: 03680, Україна, Київ-142, бульв. Академіка Вернадського, 36.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова Національної академії наук України за адресою: 03680, Україна, Київ-142, бульв. Академіка Вернадського, 36.
Автореферат розіслано 15.11. 2006р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д.26.168.01
доктор фізико-математичних наук
В.К. Піщак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інженерне матеріалознавство, що створює і використовує нові конструкційні матеріали, є однією з найактуальніших дисциплін, як з прикладної, так і з пізнавальної точок зору.
Створення новітніх технологій нанесення покриттів і обробки поверхні, які базуються на використанні джерел з високою концентрацією енергії, може бути незвично результативним методом покращення властивостей відомих матеріалів. Розробка нових матеріалів, які відповідають унікальним умовам, що зумовлені цими технологіями, відкриває ще більш широкі можливості задоволення актуальних вимог практичного матеріалознавства.
В останні десятиріччя інтенсивно розробляються і широко застосовуються захисні покриття, які формуються шляхом застосування фізичних методів з високою концентрацією щільності потужності енергоносіїв. До них відносяться: лазерне наплавлення і лазерна обробка в твердому і рідкому стані, плазмові напилення і наплавлення, детонаційно-газове напилення, електроіскрове легування, вакуумні методи напилення, нанесення покриттів вибухом і інші. Ці методи характеризуються великою концентрацією щільності потужності, короткочасністю енергетичної дії, протягом якої протікають процеси формування покриття, що призводить до утворення метастабільних станів і появи специфічних комплексів фізико-механічних властивостей приповерхневих шарів.
В інженерному матеріалознавстві відомі два підходи до розробки конструкційних і захисних сплавів для покриттів: це створення нових складів сплавів і надання необхідних властивостей відомим сплавам, шляхом зміни зовнішніх енергетичних, механічних і хімічних факторів. Подальший розвиток, який є особливо ефективним, базується на розробках, що передбачують створення нових сплавів, які здатні як найповніше використовувати можливості сучасних технологій для керування їх властивостями.
Відомі порошкові і інші матеріали для наплавлення на основі нікелю, кобальту, заліза, твердих сплавів, що забезпечують гарантовані властивості покриттів при традиційних методах і параметрах нанесення, і їх розробка ведеться з урахуванням можливостей технологій, передбачуваних до застосування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ЗАХИСНИХ ПОКРИТТІВ НА ОСНОВІ ЕВТЕКТИЧНИХ СПЛАВІВ ЗАЛІЗА З ТУГОПЛАВКИМИ ФАЗАМИ ВТІЛЕННЯ, ОТРИМАНИХ КРИСТАЛІЗАЦІЄЮ В НЕРІВНОВАЖНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок