Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ І ОБРОБКА ДИНАМІЧНО ВВЕДЕНОГО ПІДПИСУ ДЛЯ ЗАДАЧІ АУТЕНТИФІКАЦІЇ ОСОБИ У ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ І ОБРОБКА ДИНАМІЧНО ВВЕДЕНОГО ПІДПИСУ ДЛЯ ЗАДАЧІ АУТЕНТИФІКАЦІЇ ОСОБИ У ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ І ОБРОБКА ДИНАМІЧНО ВВЕДЕНОГО ПІДПИСУ ДЛЯ ЗАДАЧІ АУТЕНТИФІКАЦІЇ ОСОБИ У ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,40 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ
ІВАНА ПУЛЮЯ
Луцків Андрій Мирославович
УДК 004.94+519.2
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ І ОБРОБКА ДИНАМІЧНО
ВВЕДЕНОГО ПІДПИСУ ДЛЯ ЗАДАЧІ АУТЕНТИФІКАЦІЇ ОСОБИ У ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ
01.05.02 - Математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Тернопіль – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному технічному університеті
імені Івана Пулюя
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Бойко Іван Федорович,
Національний авіаційний університет,
Інститут інформаційно-діагностичних систем,
професор кафедри радіоелектроніки
м.Київ
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Рибін Олександр Іванович,
Національний технічний університет України
«Київський політехнічний інститут»,
завідувач кафедри радіоприймання та оброблення сигналів,
декан радіотехнічного факультету НТТУ "КПІ",
м.Київ
доктор фізико-математичних наук, професор
Яворський Ігор Миколайович,
Завідувач відділу відбору та обробки стохастичних сигналів
Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка
Національної академії наук України,
м.Львів
Захист відбудеться “ 03 ” липня 2008 р. о “14” год. “00” хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.052.01 в Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя, 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56, ауд.79
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя, 46001, м. Тернопіль, вул.Руська, 56
Автореферат розісланий “02 ” червня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К 58.052.01
кандидат технічних наук Гладьо В.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підпис є класичним способом підтвердження аутентичності особи протягом століть, а засоби сучасних інформаційних технологій дають змогу реєструвати не лише, так званий, статичний підпис, але й фіксувати сам процес відтворення цього підпису у часі, тобто отримувати процес, який у літературних джерелах відомий як динамічно введений підпис особи або динамічний підпис. Проектуванням та створенням інформаційних систем аутентифікації особи за динамічним підписом займається ряд зарубіжних фірм: SOFTPRO (Німеччина), Cybersign Inc. (Японія), Interlink Electronics, Inc. (США), CIC (Китай-США), НПФ “Кристал” (Росія). У даному напрямку варто виділити роботи А.І. Іванова, І.А.Сорокіна, В. Нальви, Мінгфу Зоу, Джіанджун Тонга та інших. Відомі математичні моделі динамічного підпису умовно можна поділити на детерміновані та стохастичні. Враховуючи, що динамічний підпис має яскраво виражений випадковий характер, то природно використовувати стохастичний підхід до його моделювання та обробки.
Відомі математичні моделі та методи обробки динамічного підпису, які лежать в основі принципів роботи систем аутентифікації наведених виробників мають ряд недоліків, серед яких можна вказати такі:
1. Існуючі стохастичні математичні моделі динамічного підпису в переважній більшості зводяться до моделі у вигляді вектора випадкових величин, що не дає змоги враховувати особливості структури динамічного підпису у всі моменти часу його відтворення.
2. Методи аутентифікації особи, які ґрунтуються на відомих моделях динамічного підпису, характеризуються значними величинами похибок першого та другого родів, що ускладнює їх використання в інформаційних підсистемах аутентифікації особи.
3. Практично відсутні роботи, що присвячені створенню систем комп'ютерної імітації динамічного підпису для потреб навчання та тестування систем аутентифікації особи за її динамічним підписом.
4. Ряд відомих моделей динамічного підпису можуть бути використані лише на етапі розробки системи прийняття рішень, проте аутентифікаційні ознаки та методи їх оцінювання, на основі яких приймаються рішення, відсутні або не розкриваються в наукових роботах.
Вищенаведені аргументи вказують на актуальність створення нових математичних моделей, методів обробки та імітаційного моделювання динамічного підпису з використанням теорії випадкових процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ І ОБРОБКА ДИНАМІЧНО ВВЕДЕНОГО ПІДПИСУ ДЛЯ ЗАДАЧІ АУТЕНТИФІКАЦІЇ ОСОБИ У ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок