Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОМОНІМИ В СУЧАСНІЙ КРИМСЬКОТАТАРСЬКІЙ МОВІ (НА РІВНІ ЛЕКСЕМ І СЛОВОФОРМ)

ОМОНІМИ В СУЧАСНІЙ КРИМСЬКОТАТАРСЬКІЙ МОВІ (НА РІВНІ ЛЕКСЕМ І СЛОВОФОРМ)

Назва:
ОМОНІМИ В СУЧАСНІЙ КРИМСЬКОТАТАРСЬКІЙ МОВІ (НА РІВНІ ЛЕКСЕМ І СЛОВОФОРМ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,50 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ФІЛОЛОГІЇ ПРИ КИЇВСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ІМЕНІ
ТАРАСА ШЕВЧЕНКА


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ ФІЛОЛОГІЇ
САТТАРОВА ЗЕРА МАМБЕТІВНА
УДК 811. 512. 145
ОМОНІМИ В СУЧАСНІЙ КРИМСЬКОТАТАРСЬКІЙ МОВІ
(НА РІВНІ ЛЕКСЕМ І СЛОВОФОРМ)
Спеціальність 10.02.13 – мови народів Азії, Африки, аборигенних народів Америки та Австралії.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі тюркології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Меметов Айдер Меметович,
Таврійський Національний університет
ім. В.І. Вернадського,
відділення сходознавства і
кримськотатарської мови та літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Білецька Ірина Платонівна,
Голова міжнародної громадської асоціації “Подолання”
кандидат філологічних наук, доцент
Акмолаєв Єнвер Сеїдаметович,
Кримський державний інженерно-педагогічний університет,
доцент кафедри кримськотатарської мови та літератури
Провідна установа Київський національний лінгвістичний університет.
Захист відбудеться 12.11.2003 р. 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 174. 01 Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України (01001 м. Київ, вул.. Грушевського , 4).
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Інституту сходознавства імені А. Кримського НАН України (м. Київ, вул. Грушевського, 4, к. 207).
Автореферат розісланий 10.10.2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент І.М. Дрига


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останніх десятиліть семантика становить ядро мовознавства. Сучасні лінгвокомунікативні, прагматичні, когнітивні, етнолінгвістичні дослідження ґрунтуються на вивченні семантичних явищ. Семантичний аналіз лежить також в основі порівняльно-історичного підходу, який розвивається і в наш час, зокрема, завдяки залученню даних раніше не досліджуваних або недостатньо вивчених мов. Проблеми семантики і семасіології як її розділу, що вивчає лексичну семантику, містять ряд питань, пов’язаних із виокремленням та описанням мовних одиниць (перш за все слів) на основі семантичних відношень різних типів, які існують і між словами (синонімічні, антонімічні, гіпо-гіперонімічні та інші), і між значеннями багатозначного слова (полісемія, енантіосемія). У цьому контексті окремою проблемою є омонімія як явище, що базується на запереченні зв’язку значень. Для того щоб визначити деякі явища як омонімічні, розмежувати омонімію й полісемію та вирішити ряд конкретних питань, пов’язаних з омонімією, необхідно здійснити семантичний аналіз цих явищ.
Різні аспекти омонімії, пов’язані з визначенням її сутності як явища мови, класифікацією омонімів, вивченням походження омонімів, проблемами семантичного словотворення, розмежування полісемантичних та омонімічних слів, роллю омонімії в розвитку мови тощо досліджувалися Ш. Баллі, Р. Годелем, Дж. Жільєроном, Дж. Лайонзом, Б. Трнкою, С. Ульманном, О.С. Ахмановою, Л.А. Булаховським, В.В. Виноградовим, Л.В. Малаховським, А.І. Смирницьким, І.С. Тишлером, А.Я. Шайкевичем та іншими вченими. Теоретичні та практичні питання омонімії були спеціальним предметом дискусій на багатьох наукових конференціях, у тому числі й міжнародних. Вивченню омонімічних відношень та омонімів на матеріалі тюркських мов присвячено роботи П.А. Азимова, К. Аханова, М.Х. Ахтямова, Р. Бекджанової, А.А. Гасанова, А. Джафарова, М.М. Миртоджієвої, Г.Г. Мусабаєва, Е.В. Севортяна, А.А. Юлдашева, Б.М. Юнусалієва та інших учених. Проте всебічне наукове дослідження омонімії в тюркології, у тому числі визначення межі між явищами омонімії та полісемії, вивчення шляхів виникнення омонімів, укладання словників омонімів тощо, почалося лише зараз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОМОНІМИ В СУЧАСНІЙ КРИМСЬКОТАТАРСЬКІЙ МОВІ (НА РІВНІ ЛЕКСЕМ І СЛОВОФОРМ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок