Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ДЛЯ КЕРУВАННЯ МАНЕВРУВАННЯМ КОРАБЛІВ І СУДЕН БЕРЕГОВОЇ ОХОРОНИ У СКЛАДНИХ НАВІГАЦІЙНИХ УМОВАХ

СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ДЛЯ КЕРУВАННЯ МАНЕВРУВАННЯМ КОРАБЛІВ І СУДЕН БЕРЕГОВОЇ ОХОРОНИ У СКЛАДНИХ НАВІГАЦІЙНИХ УМОВАХ

Назва:
СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ДЛЯ КЕРУВАННЯ МАНЕВРУВАННЯМ КОРАБЛІВ І СУДЕН БЕРЕГОВОЇ ОХОРОНИ У СКЛАДНИХ НАВІГАЦІЙНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,56 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НГУЕН ВАН ТАМ
УДК 004.048:629.12.014
СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ
ДЛЯ КЕРУВАННЯ МАНЕВРУВАННЯМ
КОРАБЛІВ І СУДЕН БЕРЕГОВОЇ ОХОРОНИ
У СКЛАДНИХ НАВІГАЦІЙНИХ УМОВАХ
05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Херсон – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Доктор технічних наук, професор
Рябенький Володимир Михайлович,
Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, завідувач кафедри теоретичної електротехніки та електронних систем.
Офіційні опоненти: Доктор технічних наук, професор
Фісун Микола Тихонович,
Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили, завідувач кафедри інформаційних технологій.
Доктор технічних наук, професор
Бідюк Петро Іванович,
Інститут прикладного системного аналізу при Національному технічному університеті України (КПІ), професор кафедри математичних методів системного аналізу.
Провідна установа: Харківський національний університет радіоелектроніки Міністерства
освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться " 09 " грудня 2005 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 67.052.01 Херсонського національного технічного університету за адресою: 73008, м. Херсон-8, Бериславське шосе 24, корпус 1, ауд. 223.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Херсонського національного технічного університету за адресою: 73008, м. Херсон-8, Бериславське шосе 24.
Автореферат розісланий " 26 " жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Костін В.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Територія В'єтнаму вузькою смугою простягнулася на 1750 км уздовж східного узбережжя півострова Індокитаю, який омивається Південно-Китайським морем. Майже половину довжини загального кордону країни займає морський кордон. Це означає, що морські комунікації і морська економіка займає важливе місце в розвитку країни.
Крім того, В'єтнам не може зневажати явищам прибережного піратства і разом з тим контрабанди і браконьєрства в Південно-Китайському морі і у Малаккській протоці між Сінгапуром і Індонезією. (По даним Міжнародної морської організації (ИМО) в 2000р. відбулося 469 випадків піратства у всіх регіонах світового океану, що на 56% більше в порівнянні з 1999р. і в 4,5 рази вище рівня 1991р.).
Зі сказаного стає зрозумілим прагнення здійснювати надійний морський суверенітет держави. Тому проблема берегової охорони держави вимагає розвитку її сил, що передбачає поповнення кораблями і судами спеціального призначення. Причому це поповнення передбачається здійснювати сучасними і перспективними типами кораблів і суден, здатних не тільки безпечно патрулювати, але й швидко і ефективно виконувати тактичні маневри з метою перешкоди проникненню і виконанню порушниками нелегальних операцій в зоні охорони та успішному їхньому переслідуванні і затримки.
З іншого боку, збільшення числа надводних об'єктів, що маневрують, і швидкостей їхнього руху у водних акваторіях Земної кулі вимагає прискорення процесу прийняття рішення по маневруванню, а в деяких випадках екстреного виконання маневру. У зв'язку із цим до особи, що приймає рішення (ЛПР) по керуванню об'єктом, пред'являються високі вимоги відносно уваги, тактичного і стратегічного мислення. Можна сказати, що в сучасних умовах мореплавання навіть висококваліфіковані навігатори, що управляють надводними об'єктами, що маневрують, не можуть забезпечити обробку наявної інформації в максимально стислий термін. Це привело в останні роки до використання в процесі інформатизації керування маневруванням суден (у тому числі кораблів і суден берегової охорони - КБО) спеціалізованих електронних обчислювальних машин.
З вищесказаного, видно, що розробка сучасних методів і засобів, спрямованих на скорочення часу прийняття рішення в процесі маневрування, тобто розробка інформаційних технологій для систем підтримки прийняття рішення (СППР) по керуванню маневруванням кораблів і суден залишається актуальним питанням наукового дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ДЛЯ КЕРУВАННЯ МАНЕВРУВАННЯМ КОРАБЛІВ І СУДЕН БЕРЕГОВОЇ ОХОРОНИ У СКЛАДНИХ НАВІГАЦІЙНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок