Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДИВІДУАЛЬНІ ВІДМІННОСТІ ЕМОЦІЙНОСТІ У СПІВВІДНОШЕННІ З ОСОБЛИВОСТЯМИ ІНТЕЛЕКТУ

ІНДИВІДУАЛЬНІ ВІДМІННОСТІ ЕМОЦІЙНОСТІ У СПІВВІДНОШЕННІ З ОСОБЛИВОСТЯМИ ІНТЕЛЕКТУ

Назва:
ІНДИВІДУАЛЬНІ ВІДМІННОСТІ ЕМОЦІЙНОСТІ У СПІВВІДНОШЕННІ З ОСОБЛИВОСТЯМИ ІНТЕЛЕКТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ К.Д.УШИНСЬКОГО
ЧЕРНОЖУК Юрій Григорович
УДК 159.923 + 159.942
ІНДИВІДУАЛЬНІ ВІДМІННОСТІ ЕМОЦІЙНОСТІ
У СПІВВІДНОШЕННІ З ОСОБЛИВОСТЯМИ ІНТЕЛЕКТУ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор психологічних наук, професор
Саннікова Ольга Павлівна,
Південноукраїнський державний
педагогічний університет імені К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри загальної
та диференціальної психології.
Офіційні опоненти - доктор психологічних наук, професор,
Носенко Елеонора Львівна,
Дніпропетровський державний університет,
завідувач кафедри педагогічної психології
та англійської мови;
- кандидат психологічних наук, доцент
Кіяшко Лариса Олександрівна,
Маріупольський державний університет,
доцент кафедри психології та педагогіки.
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, Міністерства освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться “17” червня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.03 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м.Одеса, вул.. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “15” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Цибух
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах радикального реформування українського суспільства, наближення його економічних, політичних і соціальних інститутів до стандартів, прийнятих у найбільш розвинених країнах світу, пріоритетний статус здобуває проблема формування інтелектуальної еліти нашої країни. Особлива роль в її вирішенні належить українській вищій школі і, зокрема, педагогічним вузам, які останніми роками беруть активну участь в Болонському процесі, інтегруючись у такий спосіб в європейську систему вищої освіти.
Розкриття інтелектуального потенціалу людей, що одержують вищу і післядипломну освіту, є сьогодні одним з найбільш актуальних завдань, що стоять перед професорсько-викладацьким складом вузів. Однак, його виконання вимагає серьозного психологічного обґрунтування, що включає насамперед уточнення змісту поняття “інтелект”, вивчення розвитку й функціонування інтелекту з урахуванням індивідуально-психологічних особливостей осіб, які навчаються у вузі, впливу на їхні інтелектуальні можливості базальних властивостей індивідуальності, а також розробку психологічних засад й конкретних програм корекції інтелекту в умовах учбового процесу вищої школи.
Проблема інтелекту як психологічного феномену вивчалася багатьма дослідниками (Р.Айзенк, Р.Амтхауер, А.Біне, Дж.Брунер, Д.Векслер, Б.М.Велічковський, Л.С.Виготський, Ф.Гальтон, Г.Гарднер, Дж.Гілфорд, Ю.З.Гільбух, В.М.Дружинін, Р.Кеттел, Г.С.Костюк, Н.Ф.Каліна, А.М.Леонтьєв, А.Р.Лурія, У.Найсер, Е.Л.Носенко, Ж.П’яже, С.Л.Рубінштейн, Ч.Спірмен, Р.Стернберг, Л.Терстоун, М.О.Холодна та ін.), проте відомі трактування згаданого феномену досить неоднорідні. Використання поняття “інтелект” в наукових і практичних цілях вимагає ретельного теоретичного аналізу й уточнення його змісту. Крім того, при вивченні інтелекту слід враховувати, що інтелектуальна сфера є однією зі сфер індивідуальності, а тому, тісно пов’язана з іншими її сферами і, насамперед, з емоційною сферою, піддана її впливу.
Існує безліч досліджень, автори яких показують вплив на прояви інтелекту ситуативних емоційних переживань (І.А.Васильєв, В.К.Вілюнас, Ю.Є.Виноградов, Л.С.Виготський, Б.І.Додонов, П.Жане, Ч.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНДИВІДУАЛЬНІ ВІДМІННОСТІ ЕМОЦІЙНОСТІ У СПІВВІДНОШЕННІ З ОСОБЛИВОСТЯМИ ІНТЕЛЕКТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок