Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ ЗМІНИ СТУПЕНЮ ПОЛІМЕРИЗАЦІЇ І МОЛЕКУЛЯРНО-МАСОВОГО РОЗПОДІЛУ ПРИ ПОПЕРЕДНЬОМУ ДОЗРІВАННІ ЛУЖНОЇ ЦЕЛЮЛОЗИ У ВІСКОЗНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

МЕХАНІЗМ ЗМІНИ СТУПЕНЮ ПОЛІМЕРИЗАЦІЇ І МОЛЕКУЛЯРНО-МАСОВОГО РОЗПОДІЛУ ПРИ ПОПЕРЕДНЬОМУ ДОЗРІВАННІ ЛУЖНОЇ ЦЕЛЮЛОЗИ У ВІСКОЗНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

Назва:
МЕХАНІЗМ ЗМІНИ СТУПЕНЮ ПОЛІМЕРИЗАЦІЇ І МОЛЕКУЛЯРНО-МАСОВОГО РОЗПОДІЛУ ПРИ ПОПЕРЕДНЬОМУ ДОЗРІВАННІ ЛУЖНОЇ ЦЕЛЮЛОЗИ У ВІСКОЗНОМУ ВИРОБНИЦТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,26 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
Ляшок Ірина Олександрівна
УДК 677.463
МЕХАНІЗМ ЗМІНИ СТУПЕНЮ ПОЛІМЕРИЗАЦІЇ І МОЛЕКУЛЯРНО-МАСОВОГО РОЗПОДІЛУ ПРИ ПОПЕРЕДНЬОМУ ДОЗРІВАННІ ЛУЖНОЇ ЦЕЛЮЛОЗИ У ВІСКОЗНОМУ ВИРОБНИЦТВІ
Спеціальність 05.17.15 – технологія хімічних волокон
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті технологій та дизайну Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор Романкевич Олег Володимирович, Київський національний університет технологій та дизайну, завідувач кафедри опоряджувального виробництва .
Офіційні опоненти: -доктор технічних наук, старший науковий співробітник Коптюх Леонід Андрійович, ВАТ “Український науково-дослідний інститут технологій паперу” (м.Київ), заступник голови правління з наукової роботи.
-
доктор хімічних наук, професор Шийчук Олександр Васильович, Прикарпатський університет імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ), завідувач кафедри біоорганічної хімії.
Провідна установа: Iнститут хімії високомолекулярних сполук НАН України, відділ модифікації полімерів (м. Київ).
Захист відбудеться “17” червня 2003р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.102.04 у Київському національному університеті технологій та дизайну за адресою: 01601, м. Київ, вул. Немировича-Данченка, 2, тел. 290-05-12.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету технологій та дизайну за адресою: 01601, м. Київ, вул. Немировича-Данченка, 2.
Автореферат розісланий “14” травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д.26.102.04 Шостак Т.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основною світовою тенденцією розвитку виробництва текстильної сировини є зростання виробництва хімічних волокон. Домінуюче місце по обсягу виробництва займає Китайська Народна Республіка: близько 7 млн. тон у рік. Друге місце у світі по обсягу виробництва займають США. Незважаючи на бурхливе зростання виробництва синтетичних волокон, доля віскозних волокон зберігається на стабільному досить високому рівні: близько 9% від загального світового виробництва. Це пов'язано з багатьма факторами, одним із яких є винятково високі гігієнічні властивості віскозних волокон і ниток (що особливо необхідно для виробів дитячого асортименту). Віскозні волокна і нитки повинні зберегти у майбутньому своє місце в текстильній сировині, тому що при принциповій обмеженості запасів нафтохімічної сировини для синтетичних волокон запаси целюлози - основної сировини для виробництва віскозних волокон – весь час відновлюються.
Проблемами віскозного виробництва є енергоємність і водоспоживання, забруднення навколишнього середовища. Високі споживчі властивості гідратцелюлозних волокон поряд із прагненням виробників до зниження собівартості, поліпшенню екології забезпечують безупинне удосконалення віскозної технології й устаткування. Віскозна технологія відома більше 100 років, як наслідок, емпіричні методи удосконалення цієї технології об'єктивно вичерпали себе. Розвиток віскозної технології актуальний й у ХХІ столітті, може і повинен базуватися на сучасних методах дослідження.
Виробництво віскозних волокон багатостадійне. Важливою стадією виробництва є попереднє дозрівання лужної целюлози, мета якої одержання целюлози з необхідним ступенем полімеризації і з досить вузьким ММР. Від величини ступеня полімеризації і ММР целюлози залежать в'язкість розчинів ксантогенату целюлози, кількість геміцелюлоз на різних стадіях виробництва й у кінцевому продукті, фізико-механічні властивості волокон і ниток, особливо ниток технічного призначення.
У зв'язку з викладеним вище є актуальним дослідження сутності хімічних і фізико-хімічних процесів, що протікають при проведенні попереднього дозрівання лужної целюлози у віскозному виробництві, розвиток на цій основі обґрунтованих з позицій фізико-хімії полімерів методів інтенсифікації процесу попереднього дозрівання лужної целюлози.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ ЗМІНИ СТУПЕНЮ ПОЛІМЕРИЗАЦІЇ І МОЛЕКУЛЯРНО-МАСОВОГО РОЗПОДІЛУ ПРИ ПОПЕРЕДНЬОМУ ДОЗРІВАННІ ЛУЖНОЇ ЦЕЛЮЛОЗИ У ВІСКОЗНОМУ ВИРОБНИЦТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок