Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ ІМУНОГЕНЕТИЧНИХ МАРКЕРІВ В СЕЛЕКЦІЇ ЧЕРВОНОЇ МОЛОЧНОЇ ХУДОБИ

ВИКОРИСТАННЯ ІМУНОГЕНЕТИЧНИХ МАРКЕРІВ В СЕЛЕКЦІЇ ЧЕРВОНОЇ МОЛОЧНОЇ ХУДОБИ

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ ІМУНОГЕНЕТИЧНИХ МАРКЕРІВ В СЕЛЕКЦІЇ ЧЕРВОНОЇ МОЛОЧНОЇ ХУДОБИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОРОНЕНКО Андрій Володимирович
УДК 636.22/.28.082.23:636.082.12
ВИКОРИСТАННЯ ІМУНОГЕНЕТИЧНИХ МАРКЕРІВ В СЕЛЕКЦІЇ ЧЕРВОНОЇ МОЛОЧНОЇ ХУДОБИ
06.02.01. – розведення та селекція тварин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
Херсон – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті тваринництва степових районів ім. М.Ф. Іванова “Асканія-Нова” – Національному науковому селекційно-генетичному центрі з вівчарства УААН
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Назаренко Віктор Григорович, Інститут тваринництва степових районів ім. М.Ф. Іванова, завідувач лабораторії імуногенетики.
Офіційний опонент: доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Агапова Євгенія Михайлівна Одеський державний сільськогосподарський інститут, завідувач кафедри спеціальної зоотехнії.
Офіційний опонент: кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Полупан Юрій Павлович Інститут розведення і генетики тварин, заступник директора з наукової роботи.
Провідна установа: Інститут тваринництва УААН, лабораторія генетики, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться 18.05.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.830.02 в Херсонському державному аграрному університеті (73006, м. Херсон-6, вул. Р. Люксембург, 23, головний навчальний корпус, ауд. 64 ).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Херсонського державного аграрного університету за адресою: 73006, м. Херсон-6, вул. Р. Люксембург, 23, головний навчальний корпус.
Автореферат розісланий 17.04.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Карапуз В.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсифікація галузі молочного скотарства вимагає поряд з розробкою і удосконаленням технології вирощування та годівлі худоби також покращення існуючих й виведення нових порід та типів з високим потенціалом продуктивності. На сучасному етапі найбільш поширеним шляхом поліпшення існуючих порід в Україні є два напрями селекції – удосконалення існуючих порід на основі чистопородного розведення і відтворне схрещування з кращими молочними породами світу. Плідна багаторічна праця селекціонерів країни в напрямі породоутворення знайшла своє логічне завершення у виведенні нових червоно-рябої та чорно-рябої порід (Буркат В.П., Зубець М.В., Хаврук О.Ф., Кругляк А.П., 1995; Єфіменко М.Я., 1995; Зубець М.В., Буркат В.П., Мельник Ю.Ф., Єфіменко М.Я., 1997), а в південному та східному регіонах – двох типів червоної молочної породи: українського жирномолочного (Кононенко Н., Блізніченко В., Салій І., Бесараб О., Топілін Д., 2000) і українського голштинізованого (Зубець М.В., Буркат В.П., Полупан Ю.П., 2000; Полупан Ю.П., 2000). В процесі їх створення було використано та удосконалено ряд теоретичних та методичних аспектів селекції великої рогатої худоби. Але ще недостатньо проаналізовано і оцінено їх генетичну структуру та динаміку мікроеволюційних процесів при спрямованому відборі. Тому слід вважати актуальними дослідження і ставити за мету оцінку генетичної структури в статиці та динаміці нових порід і типів молочної худоби, а також розробку прийомів відбору та підбору тварин з використанням імуногенетичних маркерів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності з науково-технічною програмою “Розведення і генетика тварин” і є складовою частиною завдання 02.01.12 “Розробити імуногенетичні методи інтенсифікації селекційного процесу для прискорення удосконалення існуючих та створення нових порід і типів великої рогатої худоби на основі чистопородного розведення, схрещування та гібридизації” 1996-2000 рр. (№ держреєстрації 0197У013655).
Мета і завдання досліджень. Основною метою досліджень було визначити ефективність використання імуногенетичних маркерів в селекції червоної молочної худоби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ ІМУНОГЕНЕТИЧНИХ МАРКЕРІВ В СЕЛЕКЦІЇ ЧЕРВОНОЇ МОЛОЧНОЇ ХУДОБИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок