Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК ТРАДИЦІЙ ПРАВОСЛАВНОГО КУЛЬТОВОГО ЗОДЧЕСТВА СЛОБІДСЬКОЇ УКРАЇНИ (кін.хуіі-ПОЧ. ХХ СТ.)

ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК ТРАДИЦІЙ ПРАВОСЛАВНОГО КУЛЬТОВОГО ЗОДЧЕСТВА СЛОБІДСЬКОЇ УКРАЇНИ (кін.хуіі-ПОЧ. ХХ СТ.)

Назва:
ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК ТРАДИЦІЙ ПРАВОСЛАВНОГО КУЛЬТОВОГО ЗОДЧЕСТВА СЛОБІДСЬКОЇ УКРАЇНИ (кін.хуіі-ПОЧ. ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ЄРОШКІНА ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 721.05.053
ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК
ТРАДИЦІЙ ПРАВОСЛАВНОГО КУЛЬТОВОГО ЗОДЧЕСТВА
СЛОБІДСЬКОЇ УКРАЇНИ (кін.хуіі-ПОЧ. ХХ СТ.)
18.00.01-теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Харків - 2001
Дисертацію є рукопис.
Робота виконана у Харківській державній академії міського господарства
Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник:
-кандидат архітектури, доцент Кодін Володимир Олексійович,
Харківська державна академія міського господарства, доцент кафедри
архітектурного проектування і рисунку.
Офіційні опоненти:
-доктор архітектури, професор Лаврик Геннадій Іванович,
Київський національний університет будівництва та архітектури,
завідувач кафедри архітектурної кваліметрії.
-кандидат архітектури, доцент Стародубцева Лідія Володимирівна,
Харківська державна академія культури, доцент кафедри історії і
теорії культури
Провідна установа
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури,
кафедра архітектурного проектування
Міністерства освіти та науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбувся 18 жовтня 2001 року о 13 години на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 64.056.02 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, Харків, вул.Сумська,40; конференц-зал архітектурного факультету.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: Харків, вул.Сумська, 40.
Автореферат розісланий 17 вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Фоменко О.О.
 
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження обумовлена відродженням православного церковного зодчества в Україні. Масове відновлення збережених та будівництво нових храмів відбувається за відсутності науково-методичної бази, що узагальнила б теоретичний та практичний досвід у цій важливій для сьогодення діяльності. Такі узагальнення неможливі без глибокого вивчення регіональних традицій церковної архітектури, в тому числі і Слобідської України з її унікальною історією, ознаменованою взаємодією двох культур – української і російської. Тільки за умов виявлення творчих традицій в архітектурі регіону можливо уникнути обмеженості та випадковості функціонально-планувальної та художньої палітри у сучасному храмовому будівництві.
Науковий інтерес до культової архітектури Слобожанщини розпочався ще з середини ХІХ століття, коли була створена перша фундаментальна робота Філарета (Гумілевського) з церковної історіографії. Для наукового освоєння історії православної культури регіону визначну роль мають праці: П.Фоміна, О.Н.Гусєва, Г.К.Лукомського, Д.І.Багалія та ін., опубліковані на початку ХХ століття.
З позицій архітектурно-художнього аналізу в працях Ю.П.Юрченка та С.А.Таранущенка найбільш досліджені дерев'яні церкви Лівобережної України, архітектурі мурованих храмів XVII - середини XVIIІ століть присвячена книга М.П.Цапенка – ці праці на сьогоднішній день є базовими для дослідження культового будівництва Слобідської України. Окремі питання церковної архітектури розглянуті в роботах В.І.Дєдова, О.Ю.Лейбфрейда, В.Є.Новгородова, В.О.Кодіна. Вивчення православної архітектури неможливе без аналізу вітчизняної архітектури та культури у цілому, тому необхідними для даного дослідження є фундаментальні праці Ю.С.Асєєва, Г.Н.Логвина, В.І.Тимофієнко, Є.І.Кириченко, О.В.Іконнікова, В.Є.Ясієвича, В.П.Мироненко, В.І.Кравця В.В.Чепелика.
Окремі аспекти історичної забудови Слобожанщини виявлено в дослідженнях: К.Т.Черкасової, О.В.Шарлай, українську храмову архітектуру XVII - XVIIІ століття розглянуто в працях Ю.С.Асєєва, Г.Н.Логвина. Тенденції стильового розвитку храмової архітектури Слобожанщини другої половини ХІХ - початку ХХ століть, зокрема досліджені І.В.Бондаренко.
Першою науковою роботою, де узагальнюються питання розвитку слобожанської православної культової архітектури у цілому, є монографія В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК ТРАДИЦІЙ ПРАВОСЛАВНОГО КУЛЬТОВОГО ЗОДЧЕСТВА СЛОБІДСЬКОЇ УКРАЇНИ (кін.хуіі-ПОЧ. ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок