Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА ЗЕРНА В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ РИНКОВИХ ВІДНОСИН (на матеріалах Донецької області)

ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА ЗЕРНА В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ РИНКОВИХ ВІДНОСИН (на матеріалах Донецької області)

Назва:
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА ЗЕРНА В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ РИНКОВИХ ВІДНОСИН (на матеріалах Донецької області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,26 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський ордена Трудового Червоного Прапора державний аграрний
університет


Харківський ордена Трудового Червоного Прапора державний аграрний університет
імені В.В. Докучаєва
ДЗЮБА Микола Олексійович
УДК 631.151.2:633.1:631.155.2
 
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА ЗЕРНА В УМОВАХ
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ РИНКОВИХ ВІДНОСИН
(на матеріалах Донецької області)
Спеціальність 08.07.02 – Економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному аграрному університеті ім. В.В.Докучаєва Міністерства аграрної політики України на кафедрі організації виробництва та агробізнесу
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Мартьянов Віктор Павлович,
Харківський державний аграрний університет ім. В.В.Докучаєва Міністерства аграрної політики України, завідувач кафедри організації виробництва та агробізнесу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Худолій Любов Михайлівна,
Європейський університет фінансів, інформаційних систем, менджменту і бізнесу Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри фінансів
кандидат економічних наук, доцент
Москаленко Анатолій Михайлович,
Чернігівський державний інститут економіки і управління Міністерства освіти і науки України, декан аграрного факультету
Провідна установа: Дніпропетровський державний аграрний університет Міністер-
ства аграрної політики України, кафедра організації сільсько-
господарського виробництва
Захист відбудеться 20 грудня 2000 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 в Харківському державному аграрному університеті імені В.В.Докучаєва за адресою: 62483, м.Харків, п/в "Комуніст-1", навчальне містечко ХДАУ, корп. 1, к.213.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва за адресою: 62483, м.Харків, п/в "Комуніст-1", учбове містечко ХДАУ, корп. 1
Автореферат розісланий 17 листопада 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Македонський А.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з найважливіших напрямків підвищення ефективності сільсько-господарського виробництва України в сучасних умовах являється його всебічна інтенсифікація на основі постійного удосконалення господарського механізму, який формується на суттєво новій, ринковій мотивації до праці.
Інтенсивний тип розширеного відтворення в умовах становлення і розвитку ринкових відносин має принципові особливості. Основним критерієм економічного розвитку стає не кількісне збільшення факторів виробництва, а суттєве зростання ефективності виробництва на основі максимальної економії не тільки живої, а і уречевленої праці. Визначальним показником інтенсифікації сільськогосподарського виробництва на сучасному етапі стає не просте збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, а випереджаючі темпи зростання кінцевих результатів в порівнянні з витратами. Ринкова економіка вимагає становлення соціально орієнтованого агробізнесового підприємництва. Саме ці відмінності зумовлюють вияв нових тенденцій і закономірностей інтенсивного типу розширеного відтворення, вимагають обгрунту-вання протизатратної (на одиницю вироблюваної продукції) концепції інтенсифікації сільсько-господарського виробництва.
Зерновиробництво є однією з ключових галузей агропромислового комплексу України, оскільки продукти його переробки – це життєво необхідні види продукції, від яких в значній мірі залежить могутність країни і добробут населення. В останні роки функціонування галузі характеризується різким спадом ефективності господарювання. В 1998 р. обсяги виробництва зер-на в Україні були приблизно на рівні 1913 і 1940 років. Розвиток галузі на сучасному етапі відкинуто на тридцять років назад: в середньому за 1996-1998 рр. урожайність склала 21,7 ц/га, в середньому за 1966-1970 рр. - 21,4 ц/га. Здавалося б, відносно дорогі матеріально-технічні ресурси повинні використовуватися ефективно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА ЗЕРНА В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ РИНКОВИХ ВІДНОСИН (на матеріалах Донецької області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок