Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> задачі масопереносу з частково невідомими крайовими умовами

задачі масопереносу з частково невідомими крайовими умовами

Назва:
задачі масопереносу з частково невідомими крайовими умовами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,33 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Київський Університет імені Тараса Шевченка
ГОРДИНСЬКА ТЕТЯНА ЛЕОНІДІВНА
УДК 532.546:532.72
задачі масопереносу з частково
невідомими крайовими умовами
01.02.05 – механіка рідин, газу та плазми
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі математичної фізики Київського Університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук,
професор Глущенко Андрій Арсенійович,
Київський університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри математичної фізики.
Офіційні опоненти: |
доктор фізико-математичних наук,
професор Шмаков Юрій Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
механіко-математичний факультет,
професор кафедри МСС;
доктор технічних наук,
професор Лаврик Володимир Іванович,
Інститут гідробіології НАН України,
завідуючий відділом математичного моделювання.
Провідна установа: |
Інститут гідромеханіки НАН України (м.Київ).
Захист відбудеться “21”___червня___ 2000 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.001.21 при Київському університеті імені Тараса Шевченка (03127, м. Київ-127, проспект Глушкова, 6, механіко-математичний факультет).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “20” травня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кепич Т.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Внаслідок інтенсивного розвитку науки і техніки виникла велика кількість різноманітних виробництв, де використовуються найсучасніші технології. Складність технологічних процесів збільшує ризик виникнення ситуацій, які можуть завдати непоправної шкоди навколишньому середовищу. Тому першочерговою задачею сучасності стало запобігання екологічним негараздам та зменшення наслідків, до яких може призвести, або вже призвела, їх поява. Зокрема, одним з важливих питань, що потребують вирішення в найкоротший термін, є захист від забруднень водних ресурсів.
Не зважаючи на те, що 75% земної поверхні покриває вода, лише 1% цієї води є придатним для використання. Відомо, що приблизно 96% світових резервів доступної питної води надходять з підземних джерел.
Підземні води грають життєво важливу роль в господарстві та виробництві. Вони використовуються в багатьох галузях людського побуту. Погіршення якості грунтової води може суттєво вплинути на загальний стан поверхневих вод, що обов’язково позначиться на якості питної води, яка постачається з поверхневих вод, а отже й на стані навколишнього середовища та на здоровї людей.
Саме тому вивчення можливих джерел та шляхів попадання забруднень в грунтові води, а також збереження якості води в підземних потоках, є останнім часом предметом досліджень багатьох вітчизняних та закордонних вчених [7, 8, 11, 14, 21, 35, 36, 39, 41, 43, 64, 72, 74, 81, 89, 93, 124, 125 та ін.]. Серед них Абуталієв Ф.Б., Аверянов С.Ф., Бездітний Б.П., Білик А.М., Бочевер Ф.М., Василєв С. В., Верігін М.М., Глущенко А.А., Демченко Л.І., Лаврик В.І., Ляшко І.І., Мистецький Г.Є., Нікіфорович Н.О., Ніколаєвський В.М., Нумеров С.М., Олійник О.Я., Орадовська Г.Є., Патрашев А.М., Поляков В.Л., Рудаков В.К., Шержуков Б.С., Фрід Ж., Рінальді С., Дуглас Ж. та інші.
Широке гідротехнічне будівництво, інтенсивне використання в сільському господарстві різних органічних та неорганічних добрив, нітратів і пестицидів, створення підземних нафтосховищ, захоронення атомних та хімічних відходів виробництв та інші подібні фактори приводять до порушення екологічної рівноваги та забруднення довкілля різними шкідливими речовинами.
Стосовно грунтових вод до недавнього часу серед дослідників панувала думка, що грунт створює захисний фільтр або бар'єр, який не дає забрудненням проникнути вглиб земної поверхні і таким чином захищає підземні джерела від їх негативного впливу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: задачі масопереносу з частково невідомими крайовими умовами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок