Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Захист профспілками соціально-трудових прав працівників в умовах ринкової економіки (теоретично-правовий аспект)

Захист профспілками соціально-трудових прав працівників в умовах ринкової економіки (теоретично-правовий аспект)

Назва:
Захист профспілками соціально-трудових прав працівників в умовах ринкової економіки (теоретично-правовий аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,99 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Нікіфоров Веніамін Юрійович
УДК349.2:331.105.44
Захист профспілками соціально-трудових прав
працівників в умовах ринкової економіки
(теоретично-правовий аспект)
Спеціальність 12.00.05 – трудове право;
право соціального забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
ВЕНЕДИКТОВ Валентин Семенович,
Національний університет внутрішніх справ, перший проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
РОТАНЬ Володимир Гаврилович,
Таврійський національний університет
ім. В.І.Вернадського, завідувач кафедри
цивільного та трудового права
кандидат юридичних наук, доцент
ГОНЧАРОВА Галина Степанівна,
Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого, доцент кафедри
трудового права
Провідна установа: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, відділ з проблем цивільного, трудового та підприємницького права (м. Київ).
Захист відбудеться “11” лютого 2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “11” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чалий Ю.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших функцій трудового права є функція забезпечення захисту соціально-трудових прав працівників. Для цього й передбачаються форми самоорганізації працівників, основною з яких є професійні спілки. Стаття 36 Конституції України закріпила право громадян на участь у професійних спілках з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів. Важливість діяльності профспілок на сучасному етапі обумовлена тим, що в умовах проведення радикальних ринкових реформ постійно зростає їх значимість у сфері захисту прав працівників. У зв’язку з цим відбувається трансформація місця і ролі профспілок у сфері захисту соціально-трудових відносин як організацій, покликаних за своєю природою представляти та захищати права і законні інтереси найманих працівників.
Проблеми діяльності профспілок були досліджені в працях багатьох вчених, зокрема представників науки трудового права й науки управління в галузі організації та діяльності контрольно-наглядових органів: Александрова М.Г., Андрєєва В.С., Бандурки О.М., Венедиктова В.С., Гаращука В.М., Гоца В.Я., Гінзбурга Л.Я., Жернакова В.В., Іванова С.О., Лавриненка О.В., Лазор Л.І., Лівшиця Р.З., Островського Л.Я., Пашерстника А.Є., Пашкова О.С., Пилипенка П.Д., Прокопенка В.І., Процевського О.І., Скобєлкіна В.М., Ставцевої О.І., Стависького П.Р., Сироватської Л.О., Хуторян Н.М., Шебанової О.І., Шеломова Б.О., та ін. Проте, незважаючи на інтенсивність та широкий спектр досліджень, присвячених різним аспектам діяльності профспілок у реалізації й захисті прав працівників, їх діяльність і правове регулювання сьогодні не має достатнього наукового обґрунтування. У науковій літературі останніх років ця проблема розглядалася поверхово, що, відповідно, не сприяло розробці законодавства із забезпечення діяльності професійних спілок, а також розробці рекомендацій з удосконалення відповідної правозахисної функції цих організацій. Демократизація України, використання світових стандартів захисту прав і свобод людини й громадянина, прагнення України стати повноправним учасником світової спільноти роблять наукові дослідження з проблем діяльності профспілок надзвичайно актуальними і суспільно значущими. Тому аналіз соціальної природи профспілок та їх місця в системі громадських об’єднань має важливе як теоретичне, так і практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Захист профспілками соціально-трудових прав працівників в умовах ринкової економіки (теоретично-правовий аспект)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок