Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА ТА ФОТОКАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕЗОПОРИСТИХ ПЛІВОК ДІОКСИДУ ТИТАНУ, МОДИФІКОВАНИХ ДІОКСИДОМ ЦИРКОНІЮ ТА СРІБЛОМ

СТРУКТУРА ТА ФОТОКАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕЗОПОРИСТИХ ПЛІВОК ДІОКСИДУ ТИТАНУ, МОДИФІКОВАНИХ ДІОКСИДОМ ЦИРКОНІЮ ТА СРІБЛОМ

Назва:
СТРУКТУРА ТА ФОТОКАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕЗОПОРИСТИХ ПЛІВОК ДІОКСИДУ ТИТАНУ, МОДИФІКОВАНИХ ДІОКСИДОМ ЦИРКОНІЮ ТА СРІБЛОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,24 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ПОВЕРХНІ ім. О.О. ЧУЙКА
ГНАТЮК ЮРІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 544.526.5+54.31
СТРУКТУРА ТА ФОТОКАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
МЕЗОПОРИСТИХ ПЛІВОК ДІОКСИДУ ТИТАНУ,
МОДИФІКОВАНИХ ДІОКСИДОМ ЦИРКОНІЮ ТА СРІБЛОМ
01.04.18 – фізика і хімія поверхні
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті хімії поверхні ім. О.О. Чуйка Національної академії наук України
Науковий керівник: | кандидат хімічних наук,
Смірнова Наталія Петрівна,
Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НAH України,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Гунько Володимир Мусійович,
Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НAH України,
провідний науковий співробітник
доктор хімічних наук, професор
Брей Володимир Вікторович,
Інститут сорбції та проблем ендоекології НAH України,
заступник директора з наукової роботи
Провідна установа: | Київський національний університет
імені Тараса Шевченка (хімічний факультет) |
Захист відбудеться ”_24_”__травня__ 2007 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.210.01 в Інституті хімії поверхні ім. О.О. Чуйка Національної академії наук України за адресою: 03164, Київ, вул. Генерала Наумова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України, Київ, вул. Генерала Наумова, 17.
Автореферат розісланий ”_19_”__квітня_ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Приходько


загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Гетерогенний фотокаталіз за участю ТіО2 – перспективний процес очистки навколишнього середовища завдяки низькій собівартості, нетоксичності та стабільності такого напівпровідника. Зростаючий інтерес до використання діоксиду титану в знешкодженні забруднювачів довкілля зумовлений можливістю одночасного проведення як процесів окиснення, так і відновлення. Останнім часом дослідження фотокаталітичних процесів з використанням ТіО2 орієнтовані на одержання іммобілізованих каталізаторів у вигляді тонких плівок, що дозволяє стабілізувати наночастинки та уникнути енерговитрат, пов’язаних з розділенням реакційних сумішей при використанні порошкових дисперсій.
Актуальність одержання нанорозмірних фотокаталізаторів на основі діоксиду титану з розвиненою поверхнею та стабільною пористою структурою спонукала дослідників до розробки методів синтезу мезопористих плівок та порошків ТіО2, модифікованих оксидами перехідних металів, найбільш перспективним серед яких є ZrO2. Для таких бінарних оксидів є характерним підвищення термостабільності пористої структури та формування нових активних центрів. Розвинена поверхня плівок відкриває можливість для їх використання у газофазному фотоперетворенні летких органічних речовин. Але мало відомо про взаємозв’язок між складом бінарних систем та їх структурою, хімією поверхні, реакційною здатністю.
Введення нанорозмірних частинок благородних металів у матрицю діоксиду титану або їх осадження на поверхні є перспективним напрямом для створення матеріалів з сенсорними, унікальними оптичними та фотокаталітичними властивостями. Як відомо, наночастинки благородних металів, включені в оксидні матриці, мають резонансне поглинання світла з певною частотою хвилі, характеризуються підвищеною нелінійно-оптичною сприйнятливістю середовища третього порядку і ін. Актуальною є розробка хімічних методів синтезу фотокаталітично активних плівок діоксиду титану високої оптичної якості з рівномірно розподіленими наночастинками металів.
Таким чином, створення нанокомпозитів на основі ТіО2, що поєднують розвинену поверхню, рівномірний розподіл активних центрів та характеризуються положенням енергетичних рівнів, яке сприяє ефективному розділенню фотогенерованих зарядів, залишається актуальним питанням. Мезопористі плівки ТіО2, ТіО2/ZrO2 та ТiO2/Ag є перспективними для використання в екологічному фотокаталізі.
Зв’язок із науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРУКТУРА ТА ФОТОКАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕЗОПОРИСТИХ ПЛІВОК ДІОКСИДУ ТИТАНУ, МОДИФІКОВАНИХ ДІОКСИДОМ ЦИРКОНІЮ ТА СРІБЛОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок