Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ ЦІННОСТІ ІНШОЇ ЛЮДИНИ В МОЛОДШИХ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ МОРАЛЬНИХ ЗАДАЧ

ВИХОВАННЯ ЦІННОСТІ ІНШОЇ ЛЮДИНИ В МОЛОДШИХ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ МОРАЛЬНИХ ЗАДАЧ

Назва:
ВИХОВАННЯ ЦІННОСТІ ІНШОЇ ЛЮДИНИ В МОЛОДШИХ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ МОРАЛЬНИХ ЗАДАЧ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,25 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інститут проблем виховання АПН України
Білецька Ірина Олександрівна
УДК 37. 034
ВИХОВАННЯ ЦІННОСТІ ІНШОЇ ЛЮДИНИ В МОЛОДШИХ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ
МОРАЛЬНИХ ЗАДАЧ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2004
Дисертацією
є рукопис.
Робота виконана
в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України, м. Умань.
Науковий керівник:
доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України
Бех Іван Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України, директор, м. Київ.
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор
Сметанський Микола Іванович,
Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського, завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Киричок Віра Андріївна,
Інститут проблем виховання АПН України.
Провідна
установа Полтавський державний педагогічний університет імені В.Короленка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Полтава.
Захист відбудеться “25” травня 2004 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “21” квітня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Ускладненість соціально-економічних суперечностей, зміни суспільної свідомості посилюють вимоги до процесу виховання особистості, формування у неї системи ціннісних орієнтацій. За цих умов дедалі більшого значення набуває здатність людини до нестандартних рішень, своєрідність її активного входження до природного та соціокультурного середовища, що стає можливим завдяки вмінню розв’язувати різноманітні задачі морального змісту.
Виключного значення ця проблема набуває для учнів підліткового віку, що зумовлюється їх віковими та психологічними особливостями, появою інтересу до свого внутрішнього світу, до переживань, пов’язаних з моральними і соціальними проблемами. Це призводить до формування самосвідомості і самооцінки особистості, створення підґрунтя для виховання такої особистісної цінності, як цінність іншої людини.
Виховання в учнів цінності іншої людини у процесі розв’язування ними моральних задач як педагогічна проблема до останнього часу безпосередньо не була предметом спеціальних досліджень.
Загальні проблеми морального виховання вивчали Л.М.Архангельський, Б.С.Братусь, В.А.Киричок, Т.М.Куриленко, І.С.Мар’єнко, Л.І.Рувінський, К.І.Чорна.
Зміст понять “цінності” і ”ціннісні орієнтації” розглядався у філософському (В.О.Василенко, І.А.Зязюн, М.С.Каган, В.Г.Кремень, Л.В.Столович, М.Шелер), психологічному (К.О.Абульханова-Славська, Л.С.Виготський, І.С.Кон, О.М.Леонтьєв), та педагогічному (Т.В.Бутківська, О.І.Вишневський, І.О.Дубровіна, В.П.Струманський, О.В.Сухомлинська та інші) аспектах.
Проблема особистісно орієнтованого виховання знайшла відображення в працях І.Д.Беха, В.О.Білоусової, А.М.Бойко, О.Л.Кононко, В.Г.Кузя, В.М.Оржеховської та ін.
Для обґрунтування теоретичних основ розв’язування моральних задач молодшими підлітками важливе значення мають дослідження психологів (Г.О.Балл, Л.В.Виготський, Г.С.Костюк, В.М.Мясищев, Л.Ф.Спірін), педагогів (А.Й.Сиротенко, М.В.Левківський, М.І.Сметанський). Розробку положень про механізми набуття людиною певних особистісних цінностей стосовно предметного і соціального довкілля та самої себе, як основи її особистісного розвитку, що має передувати створенню теорії і технології розв’язання моральних задач, здійснив В.М.Мясищев.
Оцінку ставлень дитини до самої себе, зміст образу “Я”, Я-концепції, яка утворює ядро людської особистості як регулятора її поведінки і діяльності, досліджували Б.Г.Ананьєв, Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ ЦІННОСТІ ІНШОЇ ЛЮДИНИ В МОЛОДШИХ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ МОРАЛЬНИХ ЗАДАЧ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок