Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКУ В НАТУРІ ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ

ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКУ В НАТУРІ ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ / сторінка 4

Назва:
ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКУ В НАТУРІ ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
В підрозділі 1.1 „Право на захист цивільних прав” автором досліджується сутність категорії права на захист цивільних прав, аналізується класифікація способів захисту.
На підставі аналізу наукової літератури автор приєднується до позиції тих науковців, які вважають, що захист цивільних прав є системою заходів, які основуються на державному примусі, передбачені законом, спрямовані на недоторканість права, його реалізацію і ліквідацію наслідків порушення.
Досліджуючи існуючі в юридичній літературі позиції щодо права на захист автором критикується підхід, відповідно до якого право на захист розглядається як самостійне суб’єктивне право. З цього приводу автор відзначає, що якщо припустити, що право на захист виникає за умови його порушення або оспорення та передбачення законом його захисту, то таким чином слід визнати неприпустимими так звані превентивні способи захисту, направлені на попередження порушення права, існування яких визнається і прихильниками концепції про самостійність права на захист. Крім цього, не можна погодитись з тим, що право на захист виникає лише за умови, якщо законом передбачений його захист. Закріплення права в законодавстві вже само по собі означає захист цього права з боку держави, оскільки саме це відрізняє права юридичні від прав соціальних та моральних. Тому встановлення права на захист щодо кожного окремого права особи є недоцільним. Враховуючи це, автор приєднується до класичного розуміння права на захист як елементу (правомочності) всякого суб’єктивного цивільного права, який витікає з самої його природи, обов’язково охоплюючи певні можливості правоохоронного порядку.
При цьому автор погоджується з думкою вчених, які зазначають про недоцільність зведення змісту права на захист в матеріально-правовому смислі лише до можливості звернутись з вимогою захисту права до відповідних державних або громадських органів та включення до змісту категорії права на захист можливості самозахисту цивільних прав, можливості застосування мір оперативного впливу та можливості звернутись до компетентних або громадських організацій з вимогою спонукання зобов’язаної особи, до певної поведінки.
Досліджуючи підходи, які склалися в цивільному праві щодо визначення поняття способів захисту, автор відзначає, що способи захисту цивільних прав можна визначити як встановленні цивільним законодавством заходи, які можуть бути реалізовані особою для захисту своїх цивільних прав та спрямовані на припинення та попередження правопорушень, а також на відновлення порушених прав або надання певної компенсації особі, права якої порушені, у випадку неможливості відновлення порушеного права.
Аналізуючи положення нового ЦК України, автор відмічає, що вибір способів захисту цивільних прав не обмежується законодавством. Зі змісту ст. ЦК України випливає, що захист цивільних прав може бути здійснено не лише способами, прямо передбаченими законом, а й способами законом не передбаченими, але встановленими сторонами в договорі.
На підставі аналізу законодавчих актів України автор відзначає, що ст. ЦК України встановлений загальний перелік не універсальних способів захисту цивільних прав, а можливих. Тому закріплення способу захисту в ст. ЦК України не означає можливості застосування його при захисті всіх порушених цивільних прав.
Аналізуючи класифікації способів захисту цивільних прав за критерієм конкретно-цільової спрямованості, які були досліджені в юридичній літературі, на думку автора найбільш оптимальною класифікацією за таким критерієм буде наступна: 1) превентивні – тобто спрямовані на попередження порушення цивільних прав; 2) припинювальні – спрямовані на припинення порушення цивільних прав; 3) відновлювальні – направлені на відновлення порушених прав; 4) компенсаційні – спрямовані на компенсацію втрат, понесених у зв’язку з порушенням цивільних прав.
У підрозділі 1.2 “Примусове виконання обов’язку в натурі як спосіб захисту цивільних прав та інтересів” автором визначається загальна характеристика такого способу захисту цивільних прав як примусове виконання обов’язку в натурі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКУ В НАТУРІ ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок