Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКУ В НАТУРІ ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ

ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКУ В НАТУРІ ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ / сторінка 7

Назва:
ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКУ В НАТУРІ ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Це можливо у тих випадках, коли у боржника є в наявності речі, які виступають предметом спору. Однак особливістю застосування такого способу захисту цивільних прав може стати те, що при цьому кредитор не завжди повинен втрачати право на витребування цих речей у випадку їх відсутності у боржника на момент подання позову та винесення судового рішення. Перш за все такими випадками можуть бути випадки, в яких боржником виступає безпосередній виробник родових речей або торгівельне підприємство, переважним видом діяльності якого є здійснення торгівлі такими родовими речами. Особливістю речей, визначених родовими ознаками є те, що вони є юридично замінимими, тобто можна говорити про те, що коли сторони укладають договір, який передбачає передачу родових речей, вони мають на увазі не конкретні речі, а будь-які речі, які відповідають ознакам, вказаним в договорі.
В підрозділі 2.2. „Примусове виконання обов’язку в натурі в зобов’язаннях з виконання робіт та надання послуг” досліджується можливість застосування примусового виконання обов’язку в натурі в зобов’язаннях з виконання робіт та надання послуг.
Група зобов’язань по виконанню робіт та наданню послуг містить у собі значне число найрізноманітніших зобов'язальних правовідносин.
Новий ЦК України прямо не обмежує право учасників цивільних правовідносин на обрання того чи іншого способу захисту цивільних прав та обов’язків. Таким чином можна було б зробити висновок про те, що застосування такого способу захисту цивільних прав та інтересів, як примусове виконання обов’язку в натурі, можливе й в зобов’язаннях з виконання робіт та надання послуг. Однак ст. ЦК України встановлює такий же принцип як і ч. ст. 208 ЦК УРСР зазначаючи, що у разі невиконання боржником для кредитора певної роботи чи ненадання йому послуги кредитор має право виконати цю роботу власними силами або доручити її виконання чи надання послуги третій особі і вимагати від боржника відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором, актами цивільного законодавства або не випливає із суті зобов'язання. Зі змісту цієї норми можна зробити висновок, що все ж таки законодавство України встановлює загальне правило щодо спеціального застосування у вищеназваних відносинах такого способу захисту цивільних прав та інтересів, як відшкодування збитків, при цьому допускаючи, що винятки можуть встановлюватись договором, актами цивільного законодавства або випливати із суті самого зобов’язання. Тому ми можемо говорити про встановлення загальне правила щодо недопустимості використання примусового виконання обов’язку в натурі в зобов’язаннях з виконання робіт або надання послуг. Однак з цього правила законодавство України допускає винятки (встановлені договором, актами цивільного законодавства або якщо таке випливає із суті зобов’язання), що, на думку дисертанта, є правильним, оскільки не завжди в таких зобов’язаннях кредитор має можливість найкращим чином відновити свої порушені права шляхом доручення виконання третім особам.
Оскільки законодавство України прямо передбачає в певних випадках право кредитора вимагати від боржника виконання роботи або надання послуги (Закон України „Про захист прав споживачів”, ст.ст. 852, 858 ЦК України), автор вважає, що застосування такого способу захисту цивільних прав та інтересів в зобов’язаннях з виконання робіт та надання послуг можливе лише у випадках, якщо це прямо передбачене нормами цивільного права.
На підставі всебічного аналізу цивільних правовідносин автор приходить до висновку, що до зобов’язань, які за своєю суттю передбачають необхідність надання кредитору можливості застосовувати для захисту своїх цивільних прав та інтересів такий спосіб захисту як примусове виконання обов’язку в натурі, перш за все належать відносини, в яких боржником у зобов’язанні з виконання робіт або надання послуг виступають підприємства-монополісти на ринку та зобов’язання, в яких виконання робіт або надання послуг пов’язане з особистістю виконавця, оскільки застосування боржником у відносинах з такими юридичними особами способу захисту цивільних прав, передбаченого ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКУ В НАТУРІ ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок