Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКУ В НАТУРІ ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ

ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКУ В НАТУРІ ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ / сторінка 8

Назва:
ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКУ В НАТУРІ ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 ЦК України (доручення виконання іншим особам), є неможливими, оскільки боржник в такому випадку є монополістом і кредитор не може доручити виконання третім особам через відсутність на ринку інших суб’єктів, які надають такі послуги (наприклад, перевезення залізничним транспортом).
На підставі аналізу цивільного процесуального законодавства України автор приходить до висновку, що ЦПК України не виключає можливості суду приймати рішення про зобов’язання осіб вчиняти певні дії.
Аналізуючи законодавство України, яке встановлює відповідальність боржників за невиконання рішень суду про зобов’язання вчинити певні дії, автор звертає увагу на те, що накладення державним виконавцем штрафів, передбачених ст. Закону України „Про виконавче провадження”, не ставиться в залежність від обставин, які зумовили таке невиконання, тому теоретично до нього можна застосувати санкції незалежно від обставин, які зумовили невиконання, що, є неправильним. Тому пропонується внести зміни до Закону України „Про виконавче провадження”, якими встановити, що санкції за невиконання рішення суду не застосовуються до боржника у випадку, якщо таке невиконання зумовлене підставами, які від боржника не залежать.
Аналізуючи відносини, пов’язані з примусом боржника виконати роботи або надати послуги, автор приходить до висновку, що не завжди допустимим є прийняття відповідного рішення. Так, на думку дисертанта, неможливо застосовувати в зобов’язаннях з виконання робіт або надання послуг такого способу захисту цивільних прав як примусове виконання обов’язку в натурі у разі, коли боржник з незалежних від нього причин втрачає можливість виконання таких робіт або надання послуг, наприклад, позбавлення боржника ліцензії на провадження певного виду діяльності, якщо право на виконання робіт або надання послуг законодавство, пов’язує з наявністю у виконавця ліцензії.
В підрозділі 2.3. „Примусове виконання обов’язку в натурі в зобов’язаннях укласти договір” досліджуються питання застосування примусового виконання обов’язку в натурі в зобов’язаннях укласти договір.
Визначаючи перелік способів захисту цивільних прав, ЦК України окремо не виділив такої міри захисту як укладення договору в судовому порядку, що має місце в зобов’язаннях укласти договір. Автором відзначається, що з прийняттям нового ЦК України та законодавчим закріпленням принципу свободи договору логічно постає питання про принципову допустимість в цивільному обігу зобов’язань укласти договір.
На підставі аналізу юридичної літератури та законодавства України, автор зазначає про те, що існування зобов’язань укласти договір цілком допустиме в цивільних правовідносинах і не порушує принципу свободи договору, якщо це прямо допускає ЦК, інші акти цивільного законодавства або це випливає із суті правовідносин (урахування вимог розумності та справедливості). Серед нормативних актів, які встановлюють випадки, коли укладення договору є обов’язковим для суб’єктів цивільних правовідносин, автором називаються новий ЦК України, а також Закони України „Про захист економічної конкуренції”, „Про поставку продукції для державних потреб”, „Про залізничний транспорт”.
Автор звертає увагу на те, що більшість з названих нормативних актів хоча й встановлюють обов’язковість укладення договорів для певних категорій суб’єктів цивільних правовідносин, однак не зазначають прямо на можливість зобов’язування таких осіб укласти договір в судовому порядку. На підставі аналізу законодавчих актів України автор приходить до висновку, що у відповідності з прийнятими ГК та новим ЦК України однозначно про можливість застосування для захисту цивільних прав такого способу захисту як укладення договору в судовому порядку в зобов’язаннях укласти договір можна говорити лише по відношенню до господарських договорів, оскільки це прямо передбачено ГК України. Стосовно ж цивільних договорів, які не є господарськими, застосування такого способу захисту видається проблематичним, оскільки новий ЦК України закріпив положення, відповідно до яких при невиконанні стороною обов’язку укласти договір (відповідно до закону або договору), застосовується такий спосіб захисту як відшкодування збитків.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКУ В НАТУРІ ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок