Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКУ В НАТУРІ ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ

ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКУ В НАТУРІ ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ / сторінка 9

Назва:
ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКУ В НАТУРІ ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Оскільки примусове виконання обов’язку в натурі (у вигляді укладення договору в судовому порядку) є найбільш прийнятним способом захисту цивільних прав в зобов’язаннях укласти договір, автор зазначає про необхідність доповнити новий ЦК України положеннями, відповідно до яких закріпити право особи, у випадку, якщо інша особа не виконує обов’язку укласти договір, вимагати укладення такого договору в судовому порядку.
Враховуючи недоцільність укладення договорів, які не можуть бути виконані, автор робить висновок, що у випадку неможливості виконання договору не можна застосовувати такий спосіб захисту цивільних прав, як укладення договору в судовому порядку. Неможливість виконання в такому випадку буде підставою для відмови у позові про спонукання укласти договір. Однак особа, чиї права та інтереси в такому випадку порушені, має право вимагати відшкодування збитків, заподіяних невиконанням зобов’язання укласти договір.
У висновках підведені підсумки проведеного дослідження та викладені його найбільш суттєві результати. Автором обґрунтовано ряд висновків щодо визначення місця права на захист в системі суб’єктивних цивільних прав. Проведений аналіз класифікацій способів захисту цивільних прав з урахуванням норм, встановлених новим ЦК України. Визначено місце примусового виконання обов’язку в натурі в системі способів захисту цивільних прав, відповідно з яким примусове виконання обов’язку в натурі в залежності від форми реалізації способів захисту відноситься до групи юрисдикційних (процесуальних) способів захисту цивільних прав, реалізація яких відбувається обов’язково за участю державних органів примусу; в залежності від сфери застосування, відноситься до числа загальних (універсальних) способів захисту.
На підставі аналізу юридичної літератури та законодавства України автором зроблені пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання застосування такого способу захисту цивільних прав як примусове виконання обов’язку в натурі, зокрема запропоновано: закріпити в ЦК України норму, яка б врегулювала відносини по використанню такого способу захисту цивільних прав як примусове виконання обов’язку в натурі в зобов’язаннях з передачі речей, визначених родовими ознаками та прямо встановила б можливість за такими зобов’язаннями витребування від боржника речей, визначених родовими ознаками; доповнити ЦК України положеннями, відповідно до яких закріпити право особи, у випадку, якщо інша особа не виконує обов’язку укласти договір, вимагати укладення такого договору в судовому порядку; закріпити обов’язок боржника доказувати факт, відсутності у нього речі; внести зміни до Закону України „Про виконавче провадження”, якими встановити, що санкції за невиконання рішення суду не застосовуються до боржника у випадку, якщо таке невиконання зумовлене підставами, які від боржника не залежать.
Список опублікованих праць:
1. Андрійцьо В.Д. Примусове виконання обов’язку в натурі в зобов’язаннях з передачі майна // Держава і право: Зб.наук.пр. – К.: ІДіП НАНУ, 2003. – Вип.20. – С.283-287.
2. Андрійцьо В.Д. Укладення договору в судовому порядку як спосіб захисту цивільних прав // Держава і право: Зб.наук.пр. – К.: ІДіП НАНУ – 2003. – Вип.21. – С.318-323.
3. Андрійцьо В.Д. Примусове виконання обов’язку в натурі в зобов’язаннях з виконання робіт та надання послуг // Вісник Хмельницького інституту регіонального управління та права. Науковий часопис: Зб. наук. пр. – Хмельницький: Хмельницький інститут регіонального управління та права, 2003. - № 2(6). – С.70-74.
4. Андрійцьо В.Д. Тенденції та перспективи розвитку цивільного законодавства з питань примусового виконання обов’язку в натурі в зобов’язаннях щодо передачі майна // Тези доповідей і наукових повідомлень науково-практичної конференції “Проблеми кодифікації законодавства України”. – К.: ІДіП НАН України, 14 травня 2003. – С.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКУ В НАТУРІ ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок