Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕМНА ЕНЕРГІЯ І ТЕМНА МАТЕРІЯ ЯК ПРОЯВИ ГРАВІТАЦІЇ НА БРАНІ

ТЕМНА ЕНЕРГІЯ І ТЕМНА МАТЕРІЯ ЯК ПРОЯВИ ГРАВІТАЦІЇ НА БРАНІ

Назва:
ТЕМНА ЕНЕРГІЯ І ТЕМНА МАТЕРІЯ ЯК ПРОЯВИ ГРАВІТАЦІЇ НА БРАНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,79 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТЕОРЕТИЧНОЇ ФІЗИКИ ім. М.М. БОГОЛЮБОВА
Візнюк Олександр Володимирович
УДК 531.51; 531-4
ТЕМНА ЕНЕРГІЯ І ТЕМНА МАТЕРІЯ
ЯК ПРОЯВИ ГРАВІТАЦІЇ НА БРАНІ
01.04.02 — теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі астрофізики і елементарних частинок Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України.
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Штанов Юрій Володимирович,
Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України,
старший науковий співробітник.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Жук Олександр Іванович,
НДІ „Астрономічна обсерваторія” при Одеському національному
університеті ім. І.І. Мечникова, головний науковий співробітник;
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Парновський Сергій Людомирович,
НДЛ „Астрономічна обсерваторія” Київського національного
університету імені Тараса Шевченка, провідний науковий співробітник.
Захист відбудеться 20.05.2008 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .191.01 в Інституті теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України за адресою: 03680, м. Київ, вул. Метрологічна 14-б, ауд. 322.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України за адресою: 03680, м. Київ, вул. Метрологічна 14-б.
Автореферат розісланий 11.04.2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук Кузьмичев В.Є.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останнє десятиліття загальноприйнятою космологічною моделлю стала модель LCDM (Lambda term plus Cold Dark Matter – холодна темна матерія з космологічною сталою), згідно з якою лише приблизно 4% матеріального складу Всесвіту знаходиться у формі баріонів, а решту 96% складають холодна темна матерія (26%) і темна енергія (70%). На даний час модель LCDM досить добре узгоджується з сукупністю експериментальних даних, отриманих зі спостережень за надновими зірками типу Ia, даними про великомасштабну структуру Всесвіту і анізотропію реліктового випромінювання. Проте питання про природу темної енергії та темної матерії в моделі LCDM залишається відкритим. До того ж, ця модель стикається з проблемами, які виникають при поясненні росту збурень на малих масштабах.
Інша точка зору на проблему темної енергії і темної матерії полягає у припущенні, що традиційна теорія гравітації може бути модифікована на великих просторових масштабах. Одна із цікавих можливостей такої модифікації пов’язана з існуванням додаткових вимірів. Зокрема, додаткові просторові виміри існують в теорії суперструн, яка претендує на статус теорії, що об’єднує всі фундаментальні взаємодії і дає квантову реалізацію теорії гравітації. Моделі з бранами, які виникли нещодавно як альтернатива компактифікації деяких з цих додаткових вимірів, видаються перспективними в плані пояснення ефектів темної матерії та енергії. Зокрема, модифікована теорія гравітації, яка ґрунтується на простій моделі бран з одним некомпактним додатковим виміром, дія якої не враховує наявність індукованої кривизни (модель Ренделл–Сундрум), може пояснити плоский профіль галактичних кривих обертання без залучення темної матерії, а врахування індукованої кривизни в дії для брани призводить до теорії, яка досить успішно пояснює космологічне прискорення Всесвіту в наш час як ефект присутності додаткового виміру навіть у випадку, коли космологічні сталі на брані та в п'ятивимірному об'ємі дорівнюють нулю (модель Двалі–Габададзе–Порраті).
В дисертаційній роботі розглядається загальна модель бран, в якій враховується як індукована кривизна, так і космологічні сталі. Такий варіант теорії гравітації на брані на наш час є найменш дослідженим, хоча відомо, що космологічні розв'язки такої моделі мають ряд якісно нових цікавих властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕМНА ЕНЕРГІЯ І ТЕМНА МАТЕРІЯ ЯК ПРОЯВИ ГРАВІТАЦІЇ НА БРАНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок